Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylator chłodnicy Citroen Xsara Picasso 1.6 hdi 05r nie działa

jareknikiel9 26 May 2022 13:10 276 3
Texa Poland
    jareknikiel9
    Level 3  
    Witam panowie, niedawno zakupiłem Citroena Xsare Picasso 1.6 hdi 2005 rok z klimatyzacją manualną. Wentylator chłodnicy nie załącza się. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są ok. Mam kilka pytań i poniżej przesyłam zdjęcia :
    1. Jakie mają bieguny widoczne na zdjęciu wtyczki?
    2. Czy w tym modelu Citroena są tylko kable widoczne na zdjęciu czy występuje jeszcze rezystor chłodnicy i gdzie się znajduje?
    3. Jak sprawdzić wentylator na krótko?
  • Texa Poland
  • Texa Poland
    jareknikiel9
    Level 3  
    Gregory 407 wrote:
    Sprawdź ten popielaty przekaźnik a sterowanie jest tam elektroniczne jak to rozbierzesz to tylko wirnik i szczotki zobaczysz. Jest ten temat ruszony na elektrodzie w 407 jest to samo i ja w tym sterowniki wymieniłem tranzystor bo nowy wiatrak jest drogi

Kolego popielaty przekażnik sprawdzałem jest sprawny ale niewiem jak sprawdzić silnik na krótko i które bieguny podłączyć.
    Gregory 407
    Level 27  
    Jak masz komputer diagnostyczny to masz test wentylatora 1 i 2 bieg bo na krótko to nie wiem czy dasz rade

Dodano po 4 [minuty]:

A jeszcze jedno jak go dobrze nagrzejesz to włączy się 1 bieg? Bo jak nie ma odpowiedniego ciśnienia w układzie to wentylator się nie włączy a ciśnienie zależne jest od temperatury na czujniku klimy