Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Triumph-Adler CLP 4630 - Brudzi jednym z tonerów po odkurzaniu

self2 26 May 2022 16:06 213 1
    self2
    Level 1  
    Kupiłem kiedyś poleasingową i wszystko działało super. Do czasu, kiedy raz wymieniałem toner. Jak wyjąłem stary toner, zobaczyłem rozsypane trochę proszku wokoło podajnika. Taki otwór, którym zsypuje się toner w drukarkę. I (chyba niestety) użyłem odkurzacza, żeby tam posprzątać. Nie tylko dookoła, ale ustawiłem też ssawkę bezpośrednio na ten otwór.

Efekt jest taki, że teraz dosłownie "leje" tonerem. Prawie wszystkie strony są zażółcone (wymieniałem toner żółty). Nie tylko wydruki kolorowe. Nawet czarno-białe mają na sobie sporo żółtego. To nie są takie mocne wypełnienia jak przy drukowaniu żółtego elementu. Wygląda to tak, jakby ten żółty toner non stop prószył. Raz mocniej, raz słabiej, czasami na kilka stron przestaje, potem znowu brudzi.

Pobrałem i przeglądałem instrukcję serwisową (Kyocera FS-C5350DN - to to samo). Ale o ile jestem w stanie z niej wywnioskować jak rozmontowywać elementy, to mam za małą wiedzę, aby znaleźć, gdzie leży problem.

Czy dostanę jakieś podpowiedzi w jakim kierunku szukać? Prawdopodobnie podciśnienie z odkurzacza coś podniosło i zawiesiło, lub nawet uszkodziło.

Pozdrawiam
    Rafał Wysocki
    amireczek
    Level 15  
    Faktycznie niestety, w kolorowych drukarkach oprócz toneru jest również developer i to właśnie ten developer wyssałeś odkurzaczem.
    Wątpliwe czy uda Ci się kupić sam developer, ale możesz poszukać, pewnie będziesz musiał kupić wywoływaczkę, i nie wpychaj więcej odkurzacza do drukarki.
    Pozdrawiam