Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung S5 ; recovery (TWRP zgodny, odin po zainstalowani; PASS)

mhopfer9 27 May 2022 18:58 723 15
    mhopfer9
    Level 3  
    Nie można uruchomić trybu Recovery - zatrzymyje się na logo teamwin Recovery Project.
    Gdy włączam telefon lub- ładowanie telefon uruchamia sie w Download mode.
    Będę wielce zobowiązany....
    Tomi51
    Level 13  
    Czy masz app do twojego telefonu,czy do innego, poszukaj na youtube
    Tomi51
    Level 13  
    Jezeli odin pokazuje pass tzn ze aplikacja zostala zdownloadowana ale jest pytanie czy tea aplikacja jest dokladnie na twoj samsung to telefon czy tablet.
    mhopfer9
    Level 3  
    Tomi51 wrote:
    Jezeli odin pokazuje pass tzn ze aplikacja zostala zdownloadowana ale jest pytanie czy tea aplikacja jest dokladnie na twoj samsung to telefon czy tablet.

Oczywiście o tym pamiętałem. Mam Samsunga s5 900F i wybrałem TWRP 3.5.0.9, 3.5.09 .... klte
    No, niestety pomimo informacji PASS TWRP się zatrzymuje się i nie "wchodzi" do menu głównego.

Dodano po 13 [minuty]:

Tomi51 wrote:
    Czy masz app do twojego telefonu,czy do innego, poszukaj na youtube

szukałem, szukałem ale żadnej pomocnej wskazówki nie znalazłem.
    Tomi51
    Level 13  
    OK jezeli chcesz przejsc do trybu recovery nacisnij przycisk glosu odwrotnie niz wychodzilo co download.
    mhopfer9
    Level 3  
    Tomi51 wrote:
    OK jezeli chcesz przejsc do trybu recovery nacisnij przycisk glosu odwrotnie niz wychodzilo co download.

Nie zrozumiałeś mnie; S5 próbuje wejść w tryb recovery (jasne, że przcisk głosu "+") lecz, jak napisałem, zatrzymuje się na planszy "teamwin Recovery Project n3.6.0.9-0 i dalej, do głównego menu, nie wchodzi
    .
    Tomi51
    Level 13  
    Czy jest ta cos jeszcze do wyboru czy tylko to ?
    mhopfer9
    Level 3  
    Tomi51 wrote:
    Czy jest ta cos jeszcze do wyboru czy tylko to ?

Nie ma nic do wyboru; próba wejscia do menu głównego konczy się na planszy - "teamwin Recovery Project.
    blahfff
    Level 40  
    Po prostu poszukaj innej wersji, starszej, nowszej, z innego zrodla, np z twrp.me. Zdarzaja sie wadliwe kompilacje i tyle.
    mhopfer9
    Level 3  
    blahfff wrote:
    Po prostu poszukaj innej wersji, starszej, nowszej, z innego zrodla, np z twrp.me. Zdarzaja sie wadliwe kompilacje i tyle.

Dzięki za próbę pomocy. To wszystko już robiłem począwszy od TWRP : 3.0.1, 3.2.2.0, 3.2.3.0, ..... 3.09.... 3.11.1..., 3.13.1... w sumie 9 różnych twrp i efekt ten sam; nie uruchamia się menu główne .
    Pewnie płyta główna "siadła".
    Pozdrawiam...
  • Helpful post
    blahfff
    Level 40  
    Co sie dzieje po wgraniu na nowo fabrycznego oprogramowania? Tel rowniez sie nie uruchamia czy dziala normalnie?

Ja u siebie w archiwum mam takie (patrz zalacznik) TWRP, ktore na 100% dziala na sprawnym G900F.
    mhopfer9
    Level 3  
    blahfff wrote:
    Co sie dzieje po wgraniu na nowo fabrycznego oprogramowania? Tel rowniez sie nie uruchamia czy dziala normalnie?

Ja u siebie w archiwum mam takie (patrz zalacznik) TWRP, ktore na 100% dziala na sprawnym G900F.

wgrałem TWRP otrzymane od Ciebie (załącznik) i ciągle to samo.
    Nie próbowałem fleszować stokowego roma, bo nie mogę go pobrać z sam-mobile (zarejestrowany i zalogowany). Pobawię się jeszcze i dam Ci znać. Nie wiem natomiast czy do przywrócenia stockowego oprogramowania zdjąć rota i co jeszcze aby zmienić TWRP na na podstawowe recowery?
    Pozdrawiam...
  • Helpful post
    blahfff
    Level 40  
    mhopfer9 wrote:
    Nie próbowałem fleszować stokowego roma, bo nie mogę go pobrać z sam-mobile (zarejestrowany i zalogowany).

To sprobuj, a soft mozesz pobrac za pomoca Friya, albo ze np z samfw.com, z pelna predkoscia w przeciwienstwie do strony ktora podales. Root nie ma znaczenia. Oryginalny soft przywroci stan fabryczny, poza nabita flaga Knoxa.
    mhopfer9
    Level 3  
    blahfff wrote:
    mhopfer9 wrote:
    Nie próbowałem fleszować stokowego roma, bo nie mogę go pobrać z sam-mobile (zarejestrowany i zalogowany).

To sprobuj, a soft mozesz pobrac za pomoca Friya, albo ze np z samfw.com, z pelna predkoscia w przeciwienstwie do strony ktora podales. Root nie ma znaczenia. Oryginalny soft przywroci stan fabryczny, poza nabita flaga Knoxa.

Pobrałem (samfw.com - 2godz.) i wgrałem androida 6.0.1. Wszystko "poszło" jak należy. Download - "fabryczny". Smartfon na tym sofcie pracuje bezbłędnie. Wieczorem spróbuję zainstalować recovery TWRP.,
    aby wgrać custom roma lineage 11 lub 12. Pięknie dziękuję za profesjonalną pomoc! Pozdrawiam...
    mhopfer9
    Level 3  
    mhopfer9 wrote:
    blahfff wrote:
    mhopfer9 wrote:

Pobrałem (samfw.com - 2godz.) i wgrałem androida 6.0.1. Wszystko "poszło" jak należy. Download - "fabryczny". Smartfon na tym sofcie pracuje bezbłędnie. Wieczorem spróbuję zainstalować recovery TWRP.,
    aby wgrać custom roma lineage 11 lub 12. Pięknie dziękuję za profesjonalną pomoc! Pozdrawiam...

Wszystko OK! Recovery TWRP uruchamia się, sfleszowałem crDroid 7.19. Pozdrawiam....
    mhopfer9
    Level 3  
    mhopfer9 wrote:
    blahfff wrote:
    mhopfer9 wrote:

Wszystko OK! Recovery TWRP uruchamia się, sfleszowałem crDroid 7.19. Pozdrawiam....

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

wszystkie działania znajdują się w wymianie korespondencji.