Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie mogę wyszukać kanałów na dekoderze z DVBT2

MieszkoPierwszy666 27 May 2022 19:41 1728 6
    MieszkoPierwszy666
    Level 2  
    Witam. Mam problem z nowym standardem dvbt2. Nie mogę znaleźć ani jednego kanału podczas wyszukiwania.
    Telewizor jest stary i zakładam, że odbiera jedynie dvb-t. W głównym pokoju podłączony jest dekoder od Mojego dostawcy tv. Tam telewizor jest podpięty po hdmi i wszystko działa z dekodera. Są wszystkie kanały cyfrowe itd. Z tego dekodera wychodzi przewód do splittera. Z rozdzielacza natomiast przewód, który jest podłączony do dekodera SKYMASTER STB M265, który spełnia według producenta nowy standard dvbt2. Ten dekoder podpięty jest pod stary telewizor. Wcześniej w standardzie dvb-t mogłem w ten sposób wyszukać kilka kanałów. Teraz nie ma nic.

Czy muszę dokupić jakąś zewnętrzną antene, żeby na starym telewizorze odbierać kanały?
    soft w dekoderze został zaktualizowany. Mieszkam w bloku (3 piętro). Okolice Łodzi.

Przepraszam ze chaotyczny opis i amatorski schemat Nie mogę wyszukać kanałów na dekoderze z DVBT2 .
    User removed account
    Level 1  
    clubber84
    Level 30  
    Mnie się wydaje, że autor zakupił dekoder DVB-T2 do tego starego telewizora, podpiął go do istniejącej instalacji kablowej (UPC, Vectra, itp.), myśląc, że to naziemna, a tam jest standard DVB-C, którego ten Skymaster nie odbiera.
    MieszkoPierwszy666
    Level 2  
    _cheetah_ wrote:
    Przedtem korzystałeś na drugim telewizorze jakiegoś dekodera czy sam telewizor odbierał kanały?

Sam telewizor nie odbierał kanałów. Miałem podpięty do niego dekoder na którym wyszukałem kilka podstawowych kanałów i one mi w zupełności wystarczały.

clubber84 wrote:
    zakupił dekoder DVB-T2 do tego starego telewizora, podpiął go do istniejącej instalacji kablowej (UPC, Vectra, itp.), myśląc, że to naziemna, a tam jest standard DVB-C, którego ten Skymaster nie odbiera.
    Tak zgadza się. Ten dekoder DVB-T2 jest podpięty do instalacji kablowej vectra i do starego tv. Ja tego nie montowałem, więc nawet pierwsze słyszę od standardzie DVB-C. Co mogę zatem zrobić, żeby mieć na tym starym telewizorze jakieś podstawowe kanały?
  • Helpful post
    clubber84
    Level 30  
    Nic nie musiałeś robić - jeśli masz Vectrę, to oni udostępniają za darmo te kilkanaście kanałów - wystarczy podpiąć kabel bezpośrednio z rozdzielacza do starego TV.
    Tam nic się nie zmieniło, to zmieniło się tylko w tv naziemnej, a ty autorze masz kablową.
    Ktoś ci bzdury naopowiadał, że zmieni się wszędzie rodzaj nadawania i trzeba będzie kupić nowe dekodery, telewizory, itp. Nie wszędzie, kablówki zostają, jak były.
    Więc, kiedy podepniesz kabel z rozdzielacza do TV, w menu wyszukiwania kanałów zmień rodzaj na DVB-C lub na "kablowa", zależy, jak tam jest to nazwane, ustaw tryb skanowania na "pełny " i rozpocznij wyszukiwanie automatyczne. Będzie więcej kanałów, niż było do tej pory (ok. 30 paru).
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    MieszkoPierwszy666
    Level 2  
    Dzięki. Wasze posty rozwiały Moje wszystkie wątpliwości. Jest tak jak piszecie. Muszę porobić i podłączyć wszystko po swojemu, bo ktoś nastraszył rodziców i stąd te dekodery DVB-T2, a wystarczyło ogarnąć kablówkę.