Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek ogrodowy MTD Smart RE 125 - szarpie podczas jazdy do przodu

wojciechkapustka1981 29 May 2022 19:38 537 1
    wojciechkapustka1981
    Level 1  
    Witam wszystkich, mam problem z traktorkiem MTD Smart RE 125 skrzynia manualną 6 bieg. Problem polega na tym, że podczas jazdy do przodu szarpie, nie da się jeździć. Paski są wymienione na nowe, nadal szarpie. Miał ktoś z was taki problem, proszę o pomoc. Pozdrawiam
    piter69
    Level 11  
    Witam. Jeżeli kola zębate w moście całe, to problemem może być: 1. nie ruszające się prawidłowo talerze wariatora (kurz, brud, rdza), 2. zastała oś w tulejkach zespołu wariatora (rdza, brud)-bardziej prawdopodobne. Zanim rozbierzesz tylny most, zacznij od demontażu zespołu wariatora(wtedy ocenisz czy pkt 1 czy2), przy okazji będziesz mógł wymienić łożyska przy wariatorze, (u mnie Cub Cadet) 6203 2rs 2szt, u Ciebie poz.41 na schemacie w podanym linku. Kup 2 tulejki kołnierzowe (najlepiej 6 wtedy wymienisz przy osiach zespołu napinaczy/hamulca przy kosisku, po 2szt na oś). To z portalu a... "Tulejka 741-0591

Informacje ogólne:

Oryginalna tulejka kołnierzowa do ramienia napinacza traktorka MTD

Parametry:

Wysokość ~ 23,1mm

Średnica zewnętrzna ~ 17,6mm

Średnica wewnętrzna ~ 16mm" te same idą i tu. Traktorek ogrodowy MTD Smart RE 125 - szarpie podczas jazdy do przodu . Może trzeba będzie wybić tę oś od dołu, potem jeżeli jest rdza to papier ścierny i niczym nie smaruj (tulejki są z poliamidu) no, może lekko płynem do zapieczonych śrub.
    tu mają fajny katalog (podświetlają się na schemacie nr wybranych elementów): https://www.motoruf.com/n/partslists.html?id=214186. Jak wspomniałem posiadam Cub Cadet Lt1 ale konstrukcja ta sama co Twoja. Napisz czy to było problemem.