logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen C5 X7 2010 - Problem hydraulicznym zawieszeniem

gmp 01 Cze 2022 22:53 3681 3
REKLAMA
  • #1 20044377
    gmp
    Poziom 19  
    Witam,
    MAm problem z zawieszeniem, mianowicie wyświetla mi alarm zawieszenia i nakazuje ograniczyć prędkość do 90km/h.
    Kolega podpiął komputer i są tam następujące błędy związane z zawieszeniem:
    C1141 Front body Height Sesnsor (czyli czujnik przedni wysokości)
    U1118 Absence of communication with the built-in system Insterface -brak komunikacji z czymś tam
    U2118 Heigh Adjustmen Recept Anomaly - czyli nie mógł ustawić wysokości
    U2005 Vehicle speed Receipt Anomaly - czyli jakiś problem z odczytem prędkości.
    Objaw: pompa nie chodzi.
    Sprawdziłem przedni czujnik i wydaje się dobry - w zakresie ok 90stopni zmienia napięcie na wyjściu pomiędzy 0.2V do 4.2V.
    Tak się zastanawiam czy przez to że pompa nie działa to on stwierdza problem z czujnikiem?
    Sprawdziłem też napięcie na pompie - wg schematu powinno być tam 'zawsze' ale nie jestem pewien czy dobrze go odczytuję.
    Pompa: 7739/ przewód B7739
    Przekaźnik 1524 - sygnał do załączenia to Z774 (czy to tylko on/off 5V czy PWM?)
    mam pytanie - gdzie znajduje się ten przekaźnik? (1524)
    Dołączam schemat.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 20044541
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Przekaźnika nie załącza się PWM. Tam będziesz miał plus 12V do zapłacenia.
    Nie wiem gdzie jest ten przekaźnik. W schematach powinna być taka zakładka jak umiejscowienie, tam widać gdzie co jest.
    Zobacz czy masz sprawny bezpiecznik F01. Powinien być w czerwonej skrzynce pomiędzy akumulatorem a błotnikiem. Z tego co pamiętam to trzeba wyjąć aku aby odpiąć ta skrzynkę.
    Jeżeli z czujnika wysokości nie ma sygnału to sterownik nie pozwoli na podniesienie/opuszczenie zawieszenia bo nie wie w jakiej pozycji się znajduje.
    Możesz popatrzeć w pomiarach w sterowniku czy ten widzi że ruszasz jego ramieniem.
    Wedle schematu na wyłączonym zapłonie powinno być zasilanie. Ten trzeci przewód idący ze sterownika uruchamia pracę pompy.
    Sprawdź czy jest tam zasilanie na wyłączonym zapłonie, jak nie ma to patrz na bezpiecznik.
  • REKLAMA
  • #3 20045237
    gmp
    Poziom 19  
    Źle opisałem ten PWM, przekaźnik oczywiście załącza się 12V, a chodziło mi o ten dodatkowy cienki przewód idący do pompy 7111, który załącza elektronikę. Nie wiem czy tam powinno być +5V czy też sygnał PWM do sterowania prędkością (tylko po co sterowanie prędkością???).
    Co do F1 - to postaram się najpierw znaleźć przekaźnik, o ile jest łatwiej dostępny niż F1. Wtedy potwierdzę czy F1 jest dobry czy nie.
    Dostałem rozmieszczanie komponentów, C5 X7 DW10...cation.pdf Download (405.88 kB) wydaje się że przekaźnik jest koło lampy, nie trzeba wyjmować akumulatora.
    Jutro następne podejście, Dam znać.
    Dzięki @grala1
  • #4 20046987
    gmp
    Poziom 19  
    Okazało się że to F01, umieszczony obok akumulatora. Nie mogłem zlokalizować przekaźnika 1524, na rozmieszczeniu jest w 2 dwóch różnych miejscach. E i H. Jako że F01 ukazał się przepalony to nie chciało mi się szukać 1524. Włożenie z powrotem przedniego czujnika wysokości okazało się dla mnie niemożliwe. Wyjąłem więc uchwyt i odcinałem cześć która mi przeszkadzała a służy tylko do podtrzymania kostki elektrycznej od czujnika.
REKLAMA