Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drogie i tanie stacje Hotair-różnice,rodzaj nadmuchu,czym pracujecie na codzień?

Pawlo14 04 Jun 2022 15:03 192 1
    Pawlo14
    Level 13  
    Siemanko. Zastanawiam się od pewnego czasu jakie różnice są między tanimi i drogimi hotairami,gdyż chciałbym wybrać jakąś z myślą o serwisowaniu płyt laptopowych lub telefonów.Posiadam obecnie Yihue 852D+ z dmuchawą w kolbie i PT2702A+ z kompresorem lecz wydaje mi się,że jakoś wolno idzie im wylut większych elementów SMD lub przylutowanych do większych pól w porówaniu do innych stacji np. Qucik lub JBC. Droższe na pewno mają więcej funkcji i są wykonane z lepszych materiałów ale chodzi mi o samą zasadę działania i parametry. Taka Yihua 852D+ np. ma 740W mocy Hotair i maksymalny przepływ powietrza na poziomie 120L/min dodam,że dmuchawa jest w kolbie. Czy faktycznie przepływ powietrza jest na takim poziomie? Czy może jest to wydajność samej dmuchawy bez żadnych oporów? Może ktoś z was kiedyś mierzył ile potrafi wydolić na wylocie? Taka JBC JTSE 2QA też ma 700W ale przepływ powietrza max 50L/min. o funkcjach typu możliwość ustawienia iluś tam profili czy proflie z krzywą nie wspominam bo nie o to tutaj chodzi. I też taki JBC jest stosowany w serwisach możliwe, że przez te dodatkowe funkcje. Taki z kolei Quick 861DW ma 120L/min max i 1000W mocy grzałki. Ogólnie do napisania tego tematu skłoniły mnie również testy stacji hotair np. Quick 861DW i Atten 858D i Quick szybciej wylutowywał elementy mniej więcej o połowę szybciej niż Atten 858D. I pytanie z czego to wynika. Fakt Quick ma 1000W a Atten 700W ale interesuje mnie czy ma na to wpływ ilość przepływającego powietrza. Zainteresował mnie jeszcze jeden model stacji mianowicie Yihua 706+, która posiada turbinę odśrodkową w stacji.Korzysta ktoś? A tak z ciekawości z jakich stacji wy korzystacie na codzień i w serwisach i co tym lutujecie. Jaki sposób wytwarzania nadmuchu jest lepszy turbina odśrodkowa, turbina w kolbie czy kompresor? Jeżeli możecie podzielcie się informacją. Pozdrawiam
    9am1do2
    Level 17  
    Nie pracuje w serwisie. Mam WEP 872D i amatorsko mi wystarcza. Najmniejsza dysza z najmniejszym nadmuchem nie nadaje sie do malutkich elementow smd. Srednia i duza jest ok, tylko trzeba oslonic reszte przed podgrzaniem. W kolbie wymienilem oryginalna grzalke z powodu zlego nagrzewania (metalowy plaszcz grzal cala rekojesc), po zmianie na ceramiczna za 3zl grzeje sie tylko grot. Kompresor jest niby lepszy od wentylatora wbudowanego w rekojesc hotaira. Temp ustawiam na ok 400 °C. Nie ma zmiluj dla pul masowych razem z kolba.