Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] MHI 1300 INOX - dziwna budowa włącznika pompy

tpankanin 05 Jun 2022 18:12 303 11
    tpankanin
    Level 11  
    Witam Panowie i Panie :)

Zacznę od początku. Mam hydrofor MHI 1300 INOX, który od pewnego czasu szaleje. Styki się jakby się próbowały załączyć ale od razu się wyłączają. Zajrzałem do środka i zauważyłem, że styki są "spalone/przypalone". Przeczyściłem je papierem ściernym, ale mam wrażenie, że warstwa spalona była tak duża, że po oczyszczeniu do żywego metalu styki nie łaczą się już (nie stykają się). Chciałbym wymienić cały włacznik pompy no i okazuje się, że moja pompa ma zupełnie inną budowę niż identyczne pompy, które znajduję w internecie.
    Normalnie włącznik jest wkręcony na śrubie 19 a umnie jest to wszystko zabudowane jakimś plastikiem. W załączeniu przesyłam zdjęcia mojej pompy oraz zdjęcia włącznika znalezione niby do mojego modelu - ale w ogóle nie pasujące.
    Mam pytanie:
    1. Czy gdy pompa chce się załączyć ale ze styczników idzie dym (styki skaczą, próbują sie załączyć, rozłączają się). Czy koniecznie muszę je wymienić ? (jak pisałem ma wrażenie, za bardzo je oczyściłem i nie ma już międzyn nimi porządnego styku)
    2. W jaki sposób wymienić mój włącznik, gdy w sprzedaży są takie (niby do mojego modelu) które nie pasują.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź do utknąłem :)
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    mietek654
    Level 27  
    Witam, możesz zastosować dowolnie inny wyłącznik nie ma to większego znaczenia.Musisz go odkręcić, nie spotkałem się jeszcze z tymi pompami,z takim złączem 5 drożnym.Zawsze możesz dokupić mosiężne i wymienić.Tak czy inaczej powinien się dać wykręcić ten wyłącznik.
    tpankanin
    Level 11  
    Mietek654 - masz na myśli dokupić mosiężną rurkę (jakby przedłużenie), aby nowy standardowy włącznik zamontować ?

Ten włącznik jest zabudowany obudowa miernika ciśnienia, więc jak jego wymontuję to nie będę miał do czego przykręcić miernika ciśnienia (gdy wyłącznik będzie na rurce "wyciągnięty")
    mietek654
    Level 27  
    Możesz zrobić tak jak piszesz albo kupić złącze 5 drożne do hydroforu 1 cal i powinieneś mieć gotowca którego wkręcasz do pompy i montujesz osprzęt( dla ułatwienia wpisz sobie model pompy w necie i zobaczysz że jest na mosiężnym) Przed zakupem warto ominąć wyłącznik i sprawdzić czy pompa jest sprawna(oczywiście trzeba będzie wyłączyć ręcznie).
    tpankanin
    Level 11  
    Mietek, ale wtedy musiałbym też kupić sobie ciśnieniomierz, bo ten mój już nie będzie pasował ?
    Znalazłem papiery od mojej pompy i mam zapisane tak: MHI 1300 INOX-Brio-SK.
    Wygląda, że w takim rozwiązaniu wszystko jest zintegrowane: ciśnieniomierz i wyłącznik i nie ma możliwości zakupu wyłącznika osobno. Cały moduł jest dużo droższy niż sam wyłącznik, gdzie moduły są oddzielone
  • Helpful post
    mietek654
    Level 27  
    No niestety ale skoro twierdzisz że nie można wykręcić samego wyłącznika to wpisz sobie na allegro :OSPRZĘT HYDROFOROWY OMNIGENA WŁĄCZNIK MANOMETR + . Będziesz miał wszystko co potrzebne do wymiany.
    tpankanin
    Level 11  
    Mietek, bardzo dziękuję za pomoc.
    Podjąłem decyzję i kupię nowy osprzęt ale osobny nie zintegrowany. Jak mi padnie kiedyś włącznik to będę mógł go wymienić samego.

Czy jak to wymienię to jest ryzyko, że pompa się zapowietrzy, bądź coś innego się stanie ? Czy poprostu to wszystko wymieniam i będzie działało bez problemu ?
  • Helpful post
    mietek654
    Level 27  
    To złącze do którego dałem link można rozkręcić.Nie powinieneś mieć raczej problemów z wymiana ewentualnie zalać od nowa i tyle, ale za dużo nie ucieknie bo jest zawór zwrotny, filtr anty piaskowy masz założony odwrotnie :D.
    tpankanin
    Level 11  
    Link mi się nie wyświetlił. Mógłbym prosić o wklejenie go jeszcze raz ?

A filtr muszę sprawdzić, bo go sam czyściłem :) (
  • Helpful post
    mietek654
    Level 27  
    Tzn to nie był link .
    mietek654 wrote:
    OSPRZĘT HYDROFOROWY WŁĄCZNIK MANOMETR + . Będziesz miał wszystko co potrzebne do wymiany
    wpisz to w wyszukiwarkę allegro.
    tpankanin wrote:
    A filtr muszę sprawdzić, bo go sam czyściłem
    Wygląda że jest źle założony od początku, nie da się go tak odwrócić czyszcząc, sprawdź w którym kierunku jest strzałka.
    tpankanin
    Level 11  
    Mietek dzięki jeszcze raz za pomoc.
    Osprzęt zakupiony za 2-3 działam. Napiszę jak poszło :)

Jeśli chodzi o filtr to wygląda, że jest założony ok.
    Woda wpływa zgodnie ze strzałką MHI 1300 INOX - dziwna budowa włącznika pompy
    tpankanin
    Level 11  
    Kupiłem zestaw do hydroforu i go zamontowałem zgodnie z informacją od mietek654