Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra WS 442 - problem z lewym kanałem

djcooba 10 Lis 2005 13:31 1106 3
  • #1 10 Lis 2005 13:31
    djcooba
    Poziom 10  

Witam. Jestem posiadaczem Unitry WS 442 i od pewnego czasu potencjometry balans,niskie,wysokie zaczęły całkowicie obcinac pasmo to na jednym, to na drugim kanale,wiec wczoraj postanowiłem je wymienic na nowe, wszystko pieknie śmiga ale pojawił sie nowy problem, otóz na lewym kanale dźwięk jest strasznie przytłumiony i to głownie w pasmie średnim i wysokim. Prędzej przed wymianą lewy kanał też był troszke cichszy ale nie az tak bardzo jak teraz.Nawet wskaznik wysterowania teraz pokazuje roznice,gdzie przykładowo przy samym basie swieca sie po dwie diody na strone,a np. gdy leci sama melodia( motyw w utworku tranceowym) prawa strona swieci sie na 3 diody lewa na jedna. Co moze byc przyczyna tak znaczej roznicy pomiedzy kanałami??? Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi.

0 3
  • #2 10 Lis 2005 23:47
    robson@
    Poziom 18  

Witaj !Sprawdz elektrolity sprzegajace moze którys jest pusty
    .Najlepiej przelec tor sygnalem z generatora i mierz oscyloskopem , tylko niewiem czy takim sprzetem dysponujesz?Na macanego to trudno znaleśc usterke .Pozdrawiam

0
  • #3 11 Lis 2005 19:11
    jac w-ch
    Poziom 19  

Witam . Proponuję wziąć miernik z piszczkiem i posprawdzać ścieżki . W tych wzmacniaczach lubiały szybko odłazić ścieżki jak się tylko troszkę podgrzało . Może któraś ma przerwę. Jeżeli wszystkie są ok to porównaj napięcia ze zdrowym kanałem. Jeśli sygnał podłączysz pod potencjometr głośności i dzwięk będzie ok to w ten sposób wykluczysz końcówkę mocy. Zostanie ci do sprawdzenia przedwzmacniacz.

0
  • #4 12 Lis 2005 00:52
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

witam ! moze poprostu masz tak a nie inaczej utwur nagrany... ale jezeli muwisz o tym ze jeden kanał gra nomlanie a drugi swiruje to poprostu wziołbym najprostrzy miernik do reki i pomieryzł napiecia na jednym kanale a puzniej sprawdził czy takie same sa na dugim kanalae prostrzej metody nie znam :) czesto z biegiem lat w tych wzmacniaczach wysychaja kondensatorki ale najpierw pomierzył bym te napiecia moze jednak cos innego sie spsuło pozdrawiam :

0