Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DWA TUNERY SAT NA SINGLE LNB.

10 Lis 2005 13:49 1410 3
  • Poziom 10  
    Moje łącze wygląda następująco : typowy zez z single LNB, idą sobie do mieszkania 2 kable, w mieszkaniu rozdzielone dobrej jakości splitterem Philipsa. W jednym kierunku idą do tunera w komputerze ( Technotrend 1.3 premium ), a w drugim do tunera stacjonarnego, jaki sobie ostatnio sprawiłem. Od 5 lat wszystko hulało bez problemu, przy czym zamiast stacjonarnego tunera miałem analog. Od jakiegoś czasu nie miałem sygnału z eutelsata - wczoraj w końcu wymieniłem konwerter. Okazuje się, że to jednak kabel gdzieś nie łączy. DO TEGO STAŁO SIĘ TAK, ŻE TUNER SATELITARNY STACJONARNY ( HEAD 1100 = FERDEK 3018 )ODBIERA SYGNAŁ Z ASTRY DOPIERO PO ODPALENIU KOMPA I URUCHOMIENIU APLIKACJI DO STEROWANIA KARTĄ dvb W PECECIE ! TAM SYGNAŁ JEST CAŁY CZAS. TYMCZASEM PO WYŁĄCZENIU KOMPUTERA SYGNAŁ W TUNERZE STACJONARNYM ZANIKA. Jednak coś do tego ferdka dochodzi, bo wyświetla czas, a ten generowany jest z satelity. Myślałem, że to sprawka disecqa. Ale chyba nie. Czy ktoś ma jakieś sugestie ? (anim rozbebeszę całe okabklowanie ? Proszę o pomoc i dziękuję
  • Poziom 15  
    A sprawdź ustawienia portów diseq w menu tunera albo zamień wtyki w spliterze i napisz jakie efekty.
    To że zegar Ci chodzi niema nic wspólnego, bo zapamiętuje czas z ostatniego sygnału jaki dostał ze sputnika. Zegar będzie chodził po odłączeniu anteny tak długo do póki nie wyłączysz z siedzi tunerka.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Tuner nie podaje napięcie z głowicy (uszkodzony, lub zmiana ustawień) lub nie przepuszcza jedno wyjście disec-a napięcia.

Zamień wyjścia tak jak kolega opisywał wyżej, pozostaje ci jeszcze sprawdzenia efek (wszystkich złącz) między tym tunerem a disec. Obetnij końcówki zarób efki ponownie

Powodzenia
  • Poziom 10  
    Dziękuję i tak też zrobię. Wszystkie kable i złączki w mieszkaniu przejrzę od początku. A z tym zegarem jest tak, że po odłączeniu kabla sateliarnego czas znika i zostają same kreski na ekranie.
    I jeszcze jedno : jaka byłaby najlepsza konfiguracja dla takiego połączenia - antena + 2x single konwerter, dwa tunery sat pracujące ALBO jeden ALBO drugi tak, by nie kupować twina. W sumie to najrozsądniejsze chyba rozwiązanie = jakieś 110 zł :) Ale czy można to obejść ?