Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LG Flatron W2241S bzyczy i śmierdzi

Blondas00 07 Jun 2022 10:32 99 5
    Blondas00
    Level 3  
    Witam,
    stary monitor którego używałem jako dodatkowego prawdopodobnie kończy swój żywot. Po 3/4 dniach bez używania komputera (gdy go zostawiłem było wszystko okej) odpaliłem komputer i monitor dziwnie migał, tak jakby nie dostawał dobrego sygnału lub zasilania. Odłączylem go i podłączyłem po czym dodatkowo zaczął bzyczeć i smierdzieć topionym plastikiem. Rozkręciłem go, żeby zobaczyć w czym jest problem, lecz moja znajomość elektroniki jest praktycznie zerowa.
    Czy jest jakas szansa na prostą i tanią naprawę, czy to coś poważniejszego?
    Dołączam zdjęcia płyty głównej monitora, sory za kurz ale monitor byl pierwszy raz rozbierany od nowości a nie chciałem nic ruszać, żeby nie narobić dodatkowych szkód.
    Monitor LG Flatron W2241S bzyczy i śmierdzi Monitor LG Flatron W2241S bzyczy i śmierdzi
    elektryku5
    Level 39  
    Czasem potrafi być bzdura typu uszkodzona izolacja przewodu świetlówki, ale jeśli problem leży w inwerterze/zasilaczu, to bez znajomości elektroniki wiele się nie zdziała.
    kaz69
    Level 32  
    Monitor LG Flatron W2241S bzyczy i śmierdzi Masz spuchnięty elektrolit. Zacząć trzeba o zasilania. Zapach może pochodzić od niego. Czasami świetlówka potrafiła się upalić i też dawała specyficzny zapach.
    Kurz bardzo ładnie zbiera szczoteczka do zębów.
    Blondas00
    Level 3  
    kaz69 wrote:
    Monitor LG Flatron W2241S bzyczy i śmierdzi Masz spuchnięty elektrolit. Zacząć trzeba o zasilania. Zapach może pochodzić od niego. Czasami świetlówka potrafiła się upalić i też dawała specyficzny zapach.
    Kurz bardzo ładnie zbiera szczoteczka do zębów.

Da radę to wymienić samemu czy lepiej gdzieś zanieść?
    kaz69
    Level 32  
    Nie wiem jakie masz doświadczenie ze sprzętem elektronicznym. Na tej płycie znajduje się przetwornica zasilacza która jest zasilana z 230V. Trzeba ZACHOWĆ szczególną ostrożność. Jeżeli jeden jest uszkodzony to trzeba by było sprawdzić (wymienić na nowe). Co do wymiany to trzeba mieć na co wymienić i sprzęt.
    Mateusz_konstruktor
    Level 26  
    Przed rozpoczęciem prac rozładuj kondensatory elektrolityczne.

Jest kilka opcji, które trzeba po kolei sprawdzić.
    1. Odgłosy typu skwierczenie i podobne do syczenia mogą pochodzić z upalającego się przewodu w miejscu połączenia z samą świetlówką, dając przy tym również dziwny zapach.
    2. Ten uszkodzony kondensator nie jest jedynym kwalifikującym się do wymiany.
    3. Wymiana kondensatorów nie jest generalnie trudna.
    4. Uszkodzone mogą być też inne podzespoły i dopiero po ich wstępnym zdiagnozowaniu warto myśleć o wymianie kondensatorów.
    5. Szczoteczkę od zębów proponuję zastąpić pędzlem.