Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BN4A - Nowa bateria xiaomi gdzie kupić?

quaigonjil 07 Jun 2022 16:29 273 13
    quaigonjil
    Level 10  
    Witam

Mam pytanie gdzie można kupić oryginalną baterię xiaomi model to BN4A? Szukałem też zamienników ale są tylko chińskie podróbki i niestety opini negatywnych dużo. Moja oryginalna bateria wyszła z fabryki Sunwoda Electronic Co., Ltd. natomiast wszędzie są sprzedawane z fabryki Ningnde Amperex Technology Limited. Zaryzykowałbym z tej pierwszej fabryki nawet nie sygnowane logiem xiaomi ale też nie mogę jej wyszukać. Jaki zamiennik można polecić baterii?
    quaigonjil
    Level 10  
    Niestety słabe opinie. Nawet jeden z kupujących napisał, że o mniejszej pojemności niż deklarowana więc jeżeli tak jest to podróbka. Nie mogę się w coś takiego bawić bo telefon jest klejony więc jeżeli wymienię na taką to znowu wchodzi w grę rozklejenie telefonu a to dodatkowe koszty.
    DiZMar
    Level 43  
    W telefonach wg producenta bateria jest niewymienna. Nie ma na rynku nowych baterii oryginalnych. Są tylko podróbki lepsze lub gorsze.
    faflak
    Level 12  
    nie rozumiem problemu? skoro sam szukas baterii a chcesz uniknąc kosztów ewentualnego ponownego rozklejania telefonu to wnioskuje ze sam tego nie bedziesz robił. A skoro tak to znajdz serwis który sam zamówi baterie i w razie jaj wady wymieni Ci ja w ramach gwarancji niodpłatnie. Proste :)
    BTW nawet używki OE sa z tej 2giej fabryki która podałes w poscie ;)
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    DiZMar wrote:
    W telefonach wg producenta bateria jest niewymienna. Nie ma na rynku nowych baterii oryginalnych. Są tylko podróbki lepsze lub gorsze.

Kompletna bzdura. Oczywiscie ze bateria jest wymienna, i nawet sam producent w serwisie autoryzowanym taka usluge wykonuje. Istnieje kod czesci takiej baterii, konkretniej 46BN4AA030H8, i mozna kupic oryginal. Niestety problemem jest dostepnosc bo te rzadko sie pojawiaja i szybko znikaja. To co dostepne jest na Allegro niestety najczesciej jest bezczelna podrobka udajaca oryginal i tu masz racje.

Ta "niewymiennosc" baterii odnosi sie do wymiany przez standardowego uzytkownika w rozumieniu podwazenia klapki i szybkiej wymiany jednej baterii na druga, tak jak to mialo miejsce w sporo starszych modelach, a nie do mozliwosci wymiany w ogole.
    DiZMar
    Level 43  
    blahfff wrote:
    Ta "niewymiennosc" baterii odnosi sie do wymiany przez standardowego uzytkownika w rozumieniu podwazenia klapki i szybkiej wymiany jednej baterii na druga, tak jak to mialo miejsce w sporo starszych modelach, a nie do mozliwosci wymiany w ogole.

To właśnie miałem na myśli. Podobnie jak inne części składowe są niewymienne ale przez użytkownika. Przez autoryzowany serwis już tak. Dlatego na rynku prawie nie ma nowych oryginalnych baterii.
    quaigonjil
    Level 10  
    A więc po wpisaniu tego numeru 46BN4AA030H8 po prostu w google wychodzi:
    https://magboss.pl/46bn4aa030h8-oryginalna-ba...redmi-note-7-redmi-note-7-pro,p,pl,53445.html
    https://impacto.pl/redmi-note-7-pro/16452-ory...ria-bn4a-xiaomi-redmi-note-7-redmi-note-7-pro

Wyglądają jak oryginalne mimo, że z Ningnde Amperex Technology Limited. Jak wpisywałem baterię używaną bn4a xiaomi to na zdjęciach widać, że z tej fabryki też wyszły więc może zaryzykuję.

faflak sprawa wygląda bardziej skomplikowanie. Może wyjaśnie. Uszkodziłem Redmi nota 7 Pro tak, że prawie go złamałem na pół. Nie wyrzuciłem go tylko wrzuciłem do szafy. Po około 2 latach znalazłem go ponownie i tak mnie coś tknęło aby znaleźć na aliexpress całą ramkę wraz z LCD. Koszt ok 130 PLN wystarczy rozkleić tylne plecki przełożyć bebechy i by działało. Niestety zakupiony ekran jest prawie idealny, akurat mi się trafił rozklejony lekko na górze i delikatnie obudowa przerysowana. Otworzyłem spór na ali i otrzymałem połowę kasy. Więc ekran miałem za jakieś 75 PLN. Bateria jak jeszcze był cały telefon już słabo działała więc chciałem ją wymienić. Do tego bateria jak telefon się prawie rozpadł na połowę to się wygięła. Plecki są OK i idealnie się rozkleiły pod Hot Air-em. Telefon cały przełożyłem i działa super razem z LCD. Plecków jeszcze nie kleiłem bo szukam baterii. Co do lekko rozklejonej szybki znalazłem serwis co zrobi to za 150 PLN. Niestety jak zadzwoniłem do sprawdzonego mojego serwisu to nie chciał się podjąć naprawy ze względu na chińskie części. Co do chińskich części to nie mam zarzutów poza chamskimi podróbkami baterii. Nie mam problemu z tym, że są chińskie tylko że są kiepskie czyt. szybkie rozładowanie, puchnięcie.

W skrócie chciałem naprawić telefon jak najmniejszym kosztem i prawie to się udało gdyby nie rozklejone szkiełko w ekranie i 2 rysy na obudowie. teraz dochodzi mi koszt klejenia szybki 150 PLN

A co do kosztów baterii to serwis co podjął się rozklejenia szybki za baterię nieoryginalną (podróbkę z chin z logo Xiaomi) chce 100 PLN więc na allegro mam to za 40 a w serwisie który jest w mojej okolicy renomowany i sam u nich już telefon naprawiałem to minimum 150 PLN ale może być więcej ale w ostateczności odmówili naprawy bo chińskie.
    blahfff
    Level 39  
    quaigonjil wrote:
    Wyglądają jak oryginalne mimo, że z Ningnde Amperex Technology Limited. Jak wpisywałem baterię używaną bn4a xiaomi to na zdjęciach widać, że z tej fabryki też wyszły więc może zaryzykuję.

To sa oryginaly, ale rzecz w tym, ze niedostepne, a te 21 dni jest niestety czysto teoretyczne.
    quaigonjil
    Level 10  
    Dzwoniłem do magbossa i szczerze to polecam tą firmę za ich asortyment. Niestety baterii oryginalnej nie mają a co do dostępności to jak napisał blahfff jak tylko wpadają baterie raz na jakiś czas to natychmiast schodzą. Magboss poleca bluestar baterię i teraz się zastanawiam czy brać ten zamiennik? Jak z działaniem takiej baterii? Jeżeli jest tylko trochę gorzej od oryginału to dla mnie starczy bo chińczyk z logiem tylko xiaomi ale nowy to słaby interes.
    winmap
    Level 34  
    Jak już tak zależy Ci naprawdę na oryginalnej baterii to próbuj do autoryzowanego serwisu gwarancyjnego xiaomi dzwonić.. Tam mogą mieć. Ale zabulisz więcej napewno. Z naprawą tym bardziej.
    nemo333
    Level 30  
    quaigonjil wrote:
    Nie mogę się w coś takiego bawić bo telefon jest klejony więc jeżeli wymienię na taką to znowu wchodzi w grę rozklejenie telefonu a to dodatkowe koszty.
    Rozklejenie tego telefonu jest bajecznie proste, bo fabryczna taśma nie trzyma obudowy zbyt mocno. Sam rozklejałem egzemplarz dziewczyny kilkanaście razy, żeby ogarnąć świrujący aparat tylny. Wystarczy go lekko podgrzać i delikatnie podważać, odkleja się bardzo łatwo.
    W razie wpadki, czyli np urwania taśmy czytnika palców, albo pęknięcia klapki, części są dostępne i kosztują grosze, w stylu 20-30 zł. Zresztą, sam kupiłem dawcę za 40 zł, żeby wyjąć aparat, poza ekranem i płytą wszystko było sprawne, więc mogłem poprzekładać co potrzebowałem.
    winmap
    Level 34  
    nemo333 wrote:
    quaigonjil wrote:
    Nie mogę się w coś takiego bawić bo telefon jest klejony więc jeżeli wymienię na taką to znowu wchodzi w grę rozklejenie telefonu a to dodatkowe koszty.
    Rozklejenie tego telefonu jest bajecznie proste, bo fabryczna taśma nie trzyma obudowy zbyt mocno. Sam rozklejałem egzemplarz dziewczyny kilkanaście razy, żeby ogarnąć świrujący aparat tylny. Wystarczy go lekko podgrzać i delikatnie podważać, odkleja się bardzo łatwo.
    W razie wpadki, czyli np urwania taśmy czytnika palców, albo pęknięcia klapki, części są dostępne i kosztują grosze, w stylu 20-30 zł. Zresztą, sam kupiłem dawcę za 40 zł, żeby wyjąć aparat, poza ekranem i płytą wszystko było sprawne, więc mogłem poprzekładać co potrzebowałem.

No jest jak mówisz. Ale jeszcze kwestia umiejętności. Autor chce oryginalną baterię. Podlusnalem myślę najbardziej wiarygodne źródło.
    quaigonjil
    Level 10  
    Rozklejenie jest bajecznie proste ale dopiero jak się podważy. nemo333 czym podważałeś tylny panel bo u mnie wszelkie maści gsmowe "łamaki", gitarowe kostki o różnej grubości też nie dały rady? Nawet wycinałem kawałki butelek plastikowych.