Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki podkład pod panele laminowane na ogrzewanie podłogowe?

Koll0 08 Jun 2022 13:39 357 7
 • #1
  Koll0
  Level 4  
  Witam.
  Stoję przed wyborem podkładu pod panele laminowane na ogrzewanie podłogowe.
  Im dłużej czytam różne opinie tym bardziej nie wiem który wybrać.
  Nie stać mnie na maty kwarcowe (chyba tak to się nazywa) ani na podkłady w cenach ponad 150/200 złotych rolka np. Multiprotec 1000 3w1 gr. 1,5 mm - Arbiton, które są super-hiper wg. opinii.

  Ogólnie mam 2 mm na podkład.  Zastanawiam się nad tymi produktami:
  1. https://www.castorama.pl/podklad-podlogowy-weninger-profi-pe-2-mm-12-5-m2-id-1121999.html
  2. https://www.castorama.pl/podklad-pod-panele-a...n-aquastop-thermo-1-6-mm-6-m2-id-1132871.html

  Wydaje mi się, że z tych dwóch pierwsza opcja będzie lepsza, pod względem oporu cieplnego, wydajności na m2.
  Proszę o porady.
  Druga sprawa to folia, większość producentów wymaga folię pod panele, czy to zintegrowana z podkładem czy osobno, czy ona czasem nie zwiększa oporu cieplnego a tym samym parametrów grzania podłogi? Czy jest to tak znikoma różnica, że nawet nie zwracać na to uwagi.

  Dzięki za odpowiedzi.
 • #2
  PchlaW81
  Level 22  
  Ile tego masz? Jak dużo, z montażem 8%, i gwarancja to i tak musisz wziąć co sugerują pewnie? Jak sam sobie, to weź co uważasz, nie doktoryzuj się tak, ja pod zwykłe dałem coś 120 zł za rolkę, jakoś tak, choć były i za 250...
 • #3
  Koll0
  Level 4  
  PchlaW81 wrote:
  Ile tego masz? Jak dużo, z montażem 8%, i gwarancja to i tak musisz wziąć co sugerują pewnie? Jak sam sobie, to weź co uważasz, nie doktoryzuj się tak, ja pod zwykłe dałem coś 120 zł za rolkę, jakoś tak, choć były i za 250...


  Mam 160 metrów do położenia. Będę to robił sam.
  A pamiętasz czego konkretnie użyłeś?
 • #4
  PchlaW81
  Level 22  
  Ja użyłem takie coś:

  https://allegro.pl/oferta/podklad-na-ogrzewan...TY1ZWI4MGY1YzFiZDllMDI4YTNjNTEyMDY2Y2NhNGI%3D

  Wybrałem też to, bo trochę wylewkę zawaliłem, sam robiłem, były miejscami małe dołeczki od zacierania, widziałem podkłady cieniutkie na milimetr, taka jakby guma z jednej strony czerwona z drugiej srebrna.

  Widzę, że od prawie równo zeszłego roku podrożało 25 zł na rolce. :)
  Ja tak remontuję pokój po pokoju co rok, więc mam inny rzut okiem aniżeli miałbym od razu nakupić na powierzchnię 160 m2, niemniej pamiętam, że wybrałem coś po środku, bo są chyba tańsze, ale i 2/3 razy droższe podkłady, oraz cieńsze czy grubsze.

  To Twoja sprawa, ale zapytam/zasugeruję dlaczego nie weźmiesz firmy do montażu? Masz 160 m, to sporo, ogarnęli by to w 1-2 dni wg mnie w bardzo dobrej cenie i tyle?
  Kręcę się po budowach, kolega wprowadzał się w grudniu ubiegłego roku do nowego domu, to mu we wrześniu chyba układali na 8% i nie było się co zastanawiać nawet, bo cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do tego jak sam miałby układać, wziąć sobie wolne itp. tylko kilka dni mu zeszło z listwowaniem po pracy, bo montaż listew był akurat bardzo drogi, 11 zł za metr o ile się nie mylę, więc sam to ogarnął, kilkanaście dni mu zeszło - codziennie po pracy po trochę.
  On też wybierał podkłady jakieś tam i różne cuda mówią, po prawdzie nie wiadomo w co wierzyć itp., nie wiem co wybrał, ale na pewno nie jakiś za 250 zł rolka, panele chyba zwykłe. Ja wychodzę z założenia, że wolał bym zostać po godzinach w swojej pracy, zarobić coś więcej i zapłacić za układanie paneli niż samemu brać wolne czy po godzinach to męczyć przez dłuższy czas, a zrobisz jak uważasz, napisałem Ci swój punkt widzenia.
 • #5
  Koll0
  Level 4  
  PchlaW81 wrote:
  Ja użyłem takie coś:

  https://allegro.pl/oferta/podklad-na-ogrzewan...TY1ZWI4MGY1YzFiZDllMDI4YTNjNTEyMDY2Y2NhNGI%3D

  Wybrałem też to bo trochę wylewkę zawaliłem, sam robiłem, były miejcami małe dołeczki od zacierania, widziałem podkłady cieniutkie na milimetr, taka jakby guma z jednej strony czerwona z drugiej srebrna.

  Widzę, że od prawie równo zeszłego roku podrożało 25zł na rolce :)
  Ja tak remontuję pokój po pokoju co rok więc mam inne rzut okiem aniżeli miałbym od razu nakupić na powierzchnię 160m2, niemniej pamiętam że wybrałem coś po środku bo są chyba tańsze ale i 2/3 razy droższe podkłady. oraz cieńsze czy grubsze.

  To Twoja sprawa ale zapytam/zasugeruję dlaczego nie weźmiesz firmy do montażu? Masz 160m, to sporo, ogarnęli by to w 1-2 dni wg mnie w bardzo dobrej cenie i tyle?
  Kręcę się po budowach, kolega wprowadzał się w grudniu ubiegłego roku do nowego domu to mu we wrześniu chyba układali na 8% i nie było się co zastanawiać nawet bo cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do tego jak sam miałby układać, wziąć sobie wolne itp. tylko kilka dniu mu zeszło z listwowaniem po pracy bo montaż listew był akurat bardzo drogi, 11zł za metra o ile się nie mylę więc sam to ogarną kilkanaście dni mu zeszło - codziennie po pracy po trochę.
  On też wybierał podkłady jakieś tam i różne cuda mówią, po prawdzie nie wiadomo w co wierzyć itp, nie wiem co wybrał ale na pewno nie jakiś za 250zł rolka, panele chyba zwykłe. Ja wychodzę z założenia że wolał bym zostać po godzinach w swojej pracy, zarobić coś więcej i zapłacić za układanie paneli niż samemu brać wolne czy po godzinach to męczyć przez dłuższy czas, a zrobisz jak uważasz, napisałem Ci swój punkt widzenia.

  Rozumiem. Podkład wygląda dobrze.
  Nie wiem, czemu nie wziąłem ekipy. Może dlatego, że dużo rzeczy zrobiłem w domu sam i stwierdziłem że i to zrobię.
  Bardziej chodzi mi o to czy zwracać sobie głowę tym czy brać podkład z folią czy też bez. Folia podobno trochę ciepła zatrzymuje.
 • #6
  PchlaW81
  Level 22  
  Jeszcze pięć lat temu jak sięgam pamięcią to były różne rozkminy, czy można podłogowe pod panele, czy trzeba specjalne panele jednak, teraz się to wszystko zatarło, są domy co tylko w łazienkach płytki i tyle, w kuchni chyba te laminowane czy winylowe - te takie odporne, a gdzie indziej normalne wiele osób ma podobną rozkminę do Ciebie, bo jak buduje coś na całe życie to wiadomo chcą wybrać jak najlepiej, ale i tak przeważnie wygrywa rozsądek i taka uśredniona cena, kto Ci da gwarancje, że coś dużo droższe będzie lepsze? Wiadomo etykieta coś tam pokazuje, ale żeby się na 100% przekonać to każdą izbę byś musiał inaczej, nie wiem, ja Ci pisze, brałbym coś ze średniej półki, mi kolega mówił, że matka ma na korku dwa wyremontowane pokoje w starym domu, grzeje jak diabli, jak stanąłem u siebie przed wyborem podkładu, wyczytałem, że korek to najgorsze co można wybrać. :D :D :D :D Jak masz możliwość pomyśl o ekipie, ja bym wolał kilka nadgodzin wziąć w pracy i zarobić na tą ekipę niż kilka dni po godzinach samemu, no chyba, że masz pomagiera lub dwóch, bo tak samemu skakać - docinać to ciężko, wiem po sobie, bo w domu wszystko robię sam, pozdrawiam.
 • #7
  Koll0
  Level 4  
  PchlaW81 wrote:
  Jeszcze pięć lat temu jak sięgam pamięcią to były różne rozkminy, czy można podłogowe pod panele, czy trzeba specjalne panele jednak, teraz się to wszystko zatarło, są domy co tylko w łazienkach płytki i tyle, w kuchni chyba te laminowane czy winylowe - te takie odporne, a gdzie indziej normalne wiele osób ma podobną rozkminę do Ciebie, bo jak buduje coś na całe zycie to wiadomo chcą wybrać jak najlepiej, ale i tak przeważnie wygrywa rozsądek i taka uśredniona cena, kto Ci da gwarancje ze cos duzo drozsze będzie lepsze? wiadomo etykieta coś tam pokazuje, ale żeby się na 100% przekonać to każdą izbę byś musiał inaczej, nie wiem, ja Ci pisze, brałbym coś ze średniej półki, mi kolega mówił, że matka ma na korku dwa wyremontowane pokoje w starym domu, grzeje jak diabli, ... jak stanąłem u siebie przed wyborem podkładu, wyczytałem, że korek to najgorsze co można wybrać :D :D :D :D jak masz możliwość pomyśl o ekipie, ja bym wolał kilka nadgodzin wziąć w pracy i zarobić na tą ekipię niż kilka dni po godzinach samemu, no chyba ze masz pomagiera lub dwóch, bo tak samemu skakać-docinać to ciężko, wiem po sobie bo w domu wszystko robie sam, pozdrawiam


  Tak, skupię się na tych najbardziej popularnych w pośredniej cenie. Tak jak mówisz musiałbym obejrzeć i posłuchać osób, które mają różnie zrobione.
  Co do ekipy to zostanę przy swojej osobie i szwagrach.
  Dam znać na co padł wybór.

  Mimo wszystko dzięki.
 • #8
  PchlaW81
  Level 22  
  Jam masz kogo do pomocy, co przyniesie paczke, dotnie panela to całkiem co innego, bo samemu to sam pewnie wiesz jak już cały dom postawiłeś, powodzenia.