Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karcher hds890 - wysokie ciśnienie problem

roobaq 08 Jun 2022 19:21 138 5
    roobaq
    Level 11  
    witam
    mam problem z karcherem hds 890 otrzymałem go od znajomego on też nic na jego temat nie wie dostał go 20lat temu w rozliczeniu.
    Przy pierwszej próbie sprawdzenia czy działa nie nabijał ciśnienia chodził cały czas silnik na manometrze 0 bar . Poczytałem trochę tutaj i podłączyłem go bez zbiornika na wodę ale przez korpus silnika po prostu przewód wychodzący z korpusu silnika podłączyłem pod głowice myjki w tym setupie ciśnienie pojawiło się aż za duże bo wywala mi wodę zaworem bezpieczeństwa i napełnia mi zbiornik na chemie a z lancy nawet nie kapie. Rozebrałem zespół ciśnieniowy ten z krańcówka zieloną i czujnikiem obecności wody działają na 100% pomierzone miernikiem , wszystko umyłem z kamienia w kwasku cytrynowym, odłączyłem wężownice moczy się w chemii na bazie kwasu fosforowego .
    Podłączyłem myjnie bez wężownicy przewód od pistoletu ma taki sam gwint jak wyjście z zespołu ciśnieniowego m22x1.5 i podobnie taka sama historia woda leci z zaworu bezpieczeństwa i saczkiem do zbiornika na chemie. Nie wiem czy rozebrać głowice i zobaczyć czy ciśnienie nie rozwaliło zaworków ????? zależało by mi na tym żeby zrobić na bazie tego karchera myjkę do umycia kostki auta elewacji nawet najlepiej bez grzania wody , myślę ze upchnął bym to w mała obudowę bez zbiornika na ropę wężownic pompek i wentylatorów. poradźcie coś bo nie stać mnie na serwis 200 zł /h prędzej trafi na złom. pozdr.
    roobaq
    Level 11  
    200 za godzinę tak słyszałem , kilka godzin i wartość myjni może przekroczyć . Dysza odkamieniona tak samo jak pistolet i wąż

Dodano po 2 [minuty]:

Z czego składaja się zaworki w głowicy ??? Taka blaszka że sprężynka wchodzi w taki plastikowy naparstek ??? Nie powinny tam być kuleczki ???
    roobaq
    Level 11  
    Możesz mi napisać co to jest akumulator ciśnienia ???