Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec gazowy Termet - niska temp. wody w prysznicu

rafal31871 09 Jun 2022 16:04 204 5
    rafal31871
    Level 3  
    Witam, mam problem z piecem TERMET, a mianowicie: wszędzie mam wodę bardzo gorącą (grzeje do 60 stopni, w każdym kranie), ale mam problem bo akurat w prysznicu nie mam gorącej wody... max dojdzie do 37 stopni i więcej nie podniesie temp, pomoże ktoś? :) Pozdrawiam
    stanislaw1954
    Level 43  
    A jaką masz baterię w prysznicu, a jakie gdzieś indziej ?
    rafal31871
    Level 3  
    OMNIRES mam w umywalce, która jest obok prysznica i OMNIRES mam przy prysznicu. Przy umywalce temp na piecu pokazuje 60stopni, na prysznicu 37 na samej baterii bez słuchawki, a na samej słuchawce 39 stopni
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Czy dobrze jest napisane w ostatnim poście? Czy to temperatura NA PIECU jest 37 stopni na prysznicu, czy też jest to temperatura wody wypływającej ze słuchawki (39 na słuchawce)? Jeśli na piecu jest 60 stopni, a wylot z prysznica ma 39 stopni (czy 37), to jest to woda pomieszana z zimną (inaczej by prysznic parzył). Moze ta bateria prysznicowa omnires ma wbudowany termostat i jest tak ustawiona, by wypływająca woda miała ok. 38 stopni (zwykle tak się kalibruje baterie termostatyczne), w celu uniknięcia oparzenia. W wielu bateriach termostatycznych jest blokada ustawienia, by nie dało się (bez naciśnięcia dodatkowego guzika) osiągnąc wody ponad tę ustawioną temperaturę (nie znam dokładnie tego typu baterii, ale w wielu termostatach jest taka funkcja).
    stanislaw1954
    Level 43  
    Nazwa baterii niewiele mówi, bo to nazwa firmy. Podejrzewam, jak @Zbigniew Rusek, że bateria prysznicowa jest termostatyczna z ustawioną temperaturą. Czy jest możliwość regulacji? trzeba poszukać choćby na stronie producenta.
    Wojewoda82
    Level 28  
    Inaczej, @rafal31871 , sprawdź po modelu ile wydajności ma bateria prysznicowa. Ile L/min

Obok potencjalnie baterii termostatycznej przy kotle 2F to może być drugi problem.