Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie związane z giełdą!!!!!!!!

10 Lis 2005 17:14 978 10
  • Poziom 1  
    Heyah!
    Mam pytanko. A mianowicie chce sobie zakupić używany telefon komórkowy na giełdzie, nie wiem tylko jakie dokumenty musi posiadać sprzedawca a bym miał pewność ze telefon jest w 100% egalny. Czy moglibyście mnie uświadomić? Z góry thx.
  • Poziom 29  
    Paulchen teoretycznie powinien pokazac do niego gwarancje i pudelko na ktorych zgadza sie imei z tym z telefonu. z drugiej strony polak potrafi i nawet jesli powyzsze warunki beda spelnione to i tak nie znaczy ze telefon jest z legalnego zrodla.
  • Poziom 14  
    Dobrze by było, aby do telefonu było:
    - pudełko z numerem IMEI takim samym jak w telefonie i pod baterią
    - karta gwarancyjna z IMEI takim samym jak w telefonie i pod baterią
    - dowód zakupu (najczęściej paragon doszywany do karty gwarancyjnej)
  • Poziom 13  
    Nie zapominajcie również o numerze IMEI w telefonie. Po wpisaniu kodu *#06# telefon powinien ukazać numer IMEI z jakiego korzysta przy podłączeniu do sieci, oczywiście powinien się on zgadzać z numerami w wymienionych wyżej miejscach.
  • Poziom 22  
    Przygotuj sobie też umowę cywilno-prawną.
    Podobnie jak w przypadku kupna samochodu napisz w niej od kogo kupujesz telefon, jakiej jest marki, jaki model, numer seryjny i umieść w niej dane sprzedajęcego (imię i nazwisko, adres, pesel, nr dowodu).
    W taki sposób zabezpieczysz swój tyłek na przyszłość.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Ludzie kochani!!!

Na Wolumen [zainteresowani wiedza o co chodzi :-) ] jezdze od 12 lat. Nigdy nie widziałem zeby sprzedawali telefon na umowe :-) 99% telefonów to komy kradzione. Dostaniesz telefon + ładowarkę [najczęsciej zamiennik]. Tak wiec jezeli pojedziesz na giełde i pokażesz umowę to Cię wyśmieją naprawde. Tam o pudełko i gwarancje to jest baaaaaardzo ciężko.

Jeżeli chcesz legalny kom to komisy lub sieci gsm.

POZDRAWIAM.
  • Poziom 22  
    bbxb - pytanie to "jakie dokumenty powinien posiadać sprzedawca" ???
    My podpowiadamy co zrobić aby się ustrzec przed nieuczciwymi handlującymi na giełdach.
    Sam osobiście nie kupię nigdy telefonu na giełdzie ale jeśli już miałbym to zrobić to tylko z umową w ręku.
    Ludzie sami na siebie bata kręcą kupując telefony na giełdach a po miesiącu szukają rozwiązania jak zmienić imei bo okazuje się, że telefon był kradziony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    No i dokładnie tak jest. Tylko trzeba uświadomić ludzi, że lepiej dać te 50 pln więcej i kupić w komisie niż mieć później problemy z Policją [jezeli oczywiscie boimy sie kupowac na gieldzie].

Pisząc swoją wypowiedź chciałem powiedzieć, że z umową na giełdzie nie mamy czego szukać. Jeżeli ktoś chce mieć 200% pewności że telefon NIE jest kradziony to niech kupi w sieci albo komisie. Kupując na giełdzie trzeba się liczyć że telefon MOŻE ale NIE MUSI być kradziony. Nie chcę generalizować ze wszyscy na giełdzie to złodzieje i paserzy :-)

POZDRAWIAM.
  • Poziom 20  
    Nie zgodzę się, że na Wolumenie 99% telefonów jest kradzionych ale nie twierdzę też, że kradzionych nie ma. Komisy - 200% pewności, Panowie nie rozśmieszajcie mnie - bez urazy! Każdy telefon sprawdzacie w bazie telefonów skradzionych? Jeśli tak, to przepraszam. A co jaki czas baza jest aktualizowana?
    Wyraziłem swoją opinię na poruszony temat i jeśli kogoś uraziłem to przepraszam nie miałem tego na celu.
  • Poziom 31  
    Skoro nie są kradzione to gdzie są do nich dokumenty?? Wszystkim sprzedawcom zgubiły sie przy przeprowadzce?? Stoi przy stoisku 2 napakowanych kolesi, lyse banie. Podchodze i pytam sie o komy. Na pytanie czy są jakieś papiery goście się śmieją. Nie twierdze że każdy kom bez papierów to 100% ze kradziony. Ale na Wolumenie napewno blisko 90% telefonów bez papierów jest kradzionych.

Co do komisów to jeżeli dostaję do telefonu wszystko to co z siaci + paragon zakupu i jeszcze gwarancje w komisie to mam prawo przypuszczać że kom jest w 200% legalny.

POZDRAWIAM.