Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki gramofon do wzmacniacza Onkyo TX-NR656

eweggggg 13 Jun 2022 09:46 240 6
    eweggggg
    Level 2  
    Witam
    Chciałabym nabyć gramofon mam na to budżet ok 2 tys. Co polecacie?
    By można było to zgrać razem ze wzmacniaczem Onkyo TX-NR656
  • Helpful post
    Mobali
    Level 40  
    gugalaewe wrote:
    By można było to zgrać razem ze wzmacniaczem Onkyo TX-NR656
    Mam wrażenie, że Onkyo TX-NR656 to raczej amplituner kina domowego? Ale da się, bo urządzenie jest wyposażone w wejście z przedwzmacniaczem gramofonowym (dla wkładek typu MM, 3,5mV; 47kΩ), więc właściwie da się podłączyć do niego każdy gramofon i nie ma ku temu żadnych technicznych przeciwwskazań. Natomiast o uzyskanych efektach w największym stopniu zadecyduje nie marka czy model gramofonu, ale zastosowana wkładka oraz igła. Niestety, do gramofonów w tym zakresie cenowym dołączane są wyłącznie podstawowe systemy klasy popularnej. Te nieco lepsze są już dość drogie, a te bardzo dobre z pewnością przekroczą wielokrotnie zakładany przez Ciebie budżet.
    eweggggg
    Level 2  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Zgadza się w zasadzie to amplituner.
    Jestem raczej laikiem w tych tematach. Stąd też moje pytanie z prośbą o pomoc tutaj.
    Nie byłam pewna czy nie będzie problemu w zestawieniu tego sprzętu z gramofonem.
    Czy w takim razie lepiej od razu zainwestować w sprzęt z lepszą igłą? Czy kupić coś w relatywnie przystępnej cenie i w przyszłości wymienić igłę na klasę wyżej?
  • Helpful post
    gadek80
    Level 28  
    Według mnie nie ma sensu wydawać więcej niż zakładałaś i nawet igła popularnej jakości bardzo ładnie Ci zagra.
    Kiedyś chciałem zmienić swój gramofon na nowszy lecz suma sumarum doszedłem do wniosku, że to co mam w zupełności mi wystarczy, zmieniłem tylko na wkładkę z igłą eliptyczną firmy Audio Technika.
    Obecnie mam stary gramofon Panasonic SL-N5 a wtedy po poradach zdecydowany byłem na zakup AUDIO-TECHNICA AT-LP120X, kosztuje 1500zł.
    Bardzo dobry gramofon i nie potrzeba wydawać więcej niż na niego. Wszystko co jest wyżej i jest droższe to już raczej sprzęt dla melomanów, którzy usłyszą różnicę w lepszym sprzęcie.
  • Helpful post
    Mobali
    Level 40  
    Tak jak przedmówca uważam, że nie ma sensu zwiększanie budżetu. Szczególnie, jeśli to początek przygody z czarną płytą. Sądzę, że w tym wypadku lepiej nawet zdecydować się na używany i znacznie tańszy gramofon, ale dobrą wkładkę. Celowanie w sprzęt z wyższej półki raczej nie ma sensu, bo w tym systemie amplituner prawdopodobnie okaże się słabym punktem całego zestawu. Klasa popularna wystarczy więc, a w przyszłości, po wyeksploatowaniu igły i wkładki (to części, które zużywają się!) wymienisz je na lepsze.
    eweggggg
    Level 2  
    Dziękuje za pomoc. Już mam jakiś pogląd 🙂
    eweggggg
    Level 2  
    Dziękuje za pomoc. Już mam jakiś pogląd 🙂

Dodano po 1 [minuty]:

Dziękuje za pomoc. Już mam jakiś pogląd.