Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z antenową instalacją zbiorczą w bloku

10 Lis 2005 18:05 921 3
  • Poziom 23  
    Witam. Mam do naprawienia taką instalację (2 piony, wzmacniacze kanałowe telmor starego typu - WTV).
    Ogólnie poziomy sygnałów na gniazdach abonenckich są ok, nie ma szumów, wszystko pow. 65dBuV ale na wszystkich kanałach widać zakłócenia (poziome, skośne lub inne linie, poszarpany obraz). Sprawdzałem czy to zniknie kiedy podłącze do koncentryka od pionów tylko jeden wzmacniak (czy inne wzmacniacze nie sieją) i jest to dalej. Sygnał na tv nie jest przesterowany (od 60 do 70 dBuv). Próbowałem odłączać po jednym pionie i problem też jest (myślałem że np. któryś lokator ma jakieś siejące urządzenie - odpada). Uziemienie do wzmacniaczy było skopane - poprawiłem i też bez efektu. Maszt jest uziemiony prawidłowo (i wzmacniacze teraz też).

Co może byc przyczyną tych zakłóceń ? Są to poszarpania poprzeczne (pofalowania), czasem rysuje się krzyż a czasem poziome nieznacznie widoczne linie. Wygląda to na jakąś różnicę potencjałów, napięcie w lini czy coś. Czy to może być np. jakiś posiem od lini 220V??
    Zmieniłem zasilacz na sprawny i też bez skutku.

Proszę o radę.
  • Poziom 16  
    Witam. Ja mialem podobne ojawy tyle że przy zwykłej siatkówce, tez podmieniłem zasilacz na nowy prosto ze sklepu i też nic nie pomoglo. Jak się okazało winny był kondensator filtrujący w zasilaczu , wystarczyło podmienić na większą pojemniść.
  • Specjalista elektryk
    WItaj

Opisane zakłócenia nie wyglądają mi na złą filtrację w zasilaniu - prawdopodobnie jakieś interferencje, zakłócające się między sobą kanały.

Nie napisałeś nic o antenach - podłączałeś odbiornik bezpośrednio do anten? Ile jest tych anten, ilość odbieranych kanałów?

Sprawdź najpierw bez wzmacniaczy - podłacz odbiornik (analizator) prosto pod antenę.

Pozdrawiam