Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Insignia 1.6 automat - Skrzynia automatyczna nie blokuje się na D i auto ni

viper111 13 Jun 2022 11:35 564 3
 • #1
  viper111
  Level 13  
  W Insignii 1.6 diesel automat pojawił się problem, skrzynia przełącza się z P na R (auto normalnie jedzie), na N, ale po ustawieniu w pozycji D lewarek nie blokuje się a auto nie jedzie?

  W czym może być problem tzn czy padła skrzynia czy raczej jej sterowanie z lewarka na skrzynię?

  Załączam filmik.

 • #2
  madamsz1
  Level 38  
  U mnie w Merivie B nie szło zablokować i przełączyć na "N" a wszystko przez lewarek - gałka opadła nawet nie milimetr. Tam w środku jest cały mechanizm (pręt-chyba plastikowy) i jak tyko są problemy albo delikatne luzy to dzieją się cuda. Zacznij o wybieraka. Blokowane to jest przez elektromagnes chyba zapadka na sprężynie.
 • #3
  viper111
  Level 13  
  Auto postało i D weszło i auto normalnie jeździ !!!
  Ale wrzucając D ewidentnie czuć że "wskakuje" na samym końcu położenia dźwigni...faktycznie tak jakby ten elektromagnes szwankował, późno wychwytywał położenie D. Czy to wina linki, wybieraka czy jednak elektromagnes w skrzyni biegów?
 • #4
  madamsz1
  Level 38  
  Wydaje mi się tak jak pisałem, zacznij od lewarka, tam jest czujnik położenia tego lewarka, elektromagnetyczna blokada tego lewarka i bez prawidłowej informacji do sterownika nie ruszy. Sprawdzić na zasadzie delikatnego podniesienia lewarka do góry przy przełączanie się zmienia i lepiej "łapie".