Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca LCD od laptopa - podłączenie do komputera

kosimazaki 10 Lis 2005 19:33 2358 6
  • #1 10 Lis 2005 19:33
    kosimazaki
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum :)
    Własnie zabieram się do projektu własnego projektora. Wymieniłem koledze w laptopie matryce na nową, a jego stara matryca (z dosyć dużym "pająkiem", ale działająca) idealnie nadaje się do eksperymentów :D. Dane matrycy:

LG Phillips LCD LP121X1, wymontowana z IBooka 800 Mhz model 2001

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób podłączyć ją do karty graficznej w moim komputerze desktopowym? Czy takie bezpośrednie połączenie jest wogóle możliwe i od czego to ewentualnie zależy? Gniazdo w matrycy wygląda tak:

W powiekszeniu:

Wtyczka na zdjęciu ma 20 pinów i wyglada mniej więcej tak:

Proszę o opinie specjalistów czy jest to wykonalne, czy lepiej dać sobie z tym spokój :)

Z góry dziękuję za pomoc!

0 6
  • #2 10 Lis 2005 20:05
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przenioslem z DIY...

0
  • #3 10 Lis 2005 22:53
    kamyczek
    Poziom 34  

W sumie to fajna myśl tylko to tak jak byś wyjoł z tv kineskop i chciał na nim ogladac wideo , Matryca to połowa monitora lcd ważniejsza stanowi układ konwertujący sygnały z kabelka do monitora na sygnał sterujacy matryca ...Wiec nadzieja jest raczej zadna że uda ci sie ten wyczyn ...

0
  • #4 10 Lis 2005 23:16
    Pytong
    Poziom 32  

Wydaje mi sie, że na zdjęciu jest układ kamyczek o którym mówisz. A wtedy to jest całkiem możliwe i podłącza się matryce do 26-pinowego złącza na karcie. Ot cały problem jak ..:D

0
  • #6 11 Lis 2005 01:54
    kosimazaki
    Poziom 10  

Przemo, dziękuję za linki -> ciekawa lektura. Niestety za wysokie progi na moje nogi. Myślałem, że to będzie kwestia połączenia kilku przewodów zeby zrobić przejściówke, a tu trzeba zaawansowane układy lutować. Szkoda :(

0
  • #7 11 Lis 2005 02:59
    przemo.t
    Poziom 27  

Hehe tez tak myslalem ale jak widzisz w tym temacie dalem sobie spokoj :) W Twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie zakupienie jakiegos monitorka LCD na allegro chociazby, ceny uzywanych, nieraz z popekana obudowa (ktorej i tak nie potrzebujesz do projrktora) oscyluja wokol 300-400 zl (za 600 masz juz nowke tyle ze z jakoscia bywa roznie)

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów