Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzona ścieżka na karcie graficznej

10 Lis 2005 20:39 1571 8
  • Poziom 13  
    sprzedałem kartę graficzną na allegro, ale gość odesłał mi ją bo niby u niego nie działa, zauwazyłem ze ścieżka na długości ok. 4mm jest zerwana (wisza ja jej szczatki) zaraz za stykiem w porcie AGP, na ale u mnie na Abcie Nf7-s2 (obsługuje agpx8)karta działa bez problemu, na mojej drugiej płycie AOpena (obsługuje agpx4) tez wszystko ok, są jakieś styki nie potrzebne? skoro karta działa bez problemu u mnie
  • Spec od komputerów
    Wlasnie pytalem wrozki, i powiedziala mi dokladnie ktora to sciezka. Wiec ta sciezka nie jest potrzebna, bo bez niej karta dziala.
  • Poziom 10  
    Są takie styki ale to trzeba było by przesledzić bieg ścieżki, niektóre są po prostu ślepe
  • Poziom 13  
    ma tylko k500i

uszkodzona ścieżka na karcie graficznej

na czerwono jest styk, a niebieska linia to ta ścieżka
    jest to przed ostatni styk z tylu kary od strony śledzia, górny
    wczoraj podkręciłem ja do 330/760 i było ok, wyciągneła 13751 pkt w 3dmarku 2001 :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    jeśli jest tak jak napisałeś (zrozumiałem że przeciwna strona laminatu do tej na której widać GPU oraz blisko śledzia ze złączami) to ten sygnał to USB- i stanowi 'odwrócony' sygnał różnicowej linii USB używanej do wysyłania i kontroli pakietów do urządzenia zewn. jak monitor video z USB.
    Nie masz tego więc nie musisz sie martwić.
  • Poziom 13  
    bardzo się cieszę :), a ona najprawdopodobniej uległa uszkodzeniu podczas podłączania monitora na usb czy z innego powodu? tak rata nie ma wyjścia/wejścia USB

P S we wszystkich kartach z dwoma wcięciami w agp ten styk jest od USB?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sygnał taki jak USB- występuje we wszystkich wersjach AGP 1.0 / 2.0 / 3.0 ; jeśli Ci chodzi o przeciążenie linii zasilającej ('dostarczaniem' zasilania w USB zajmuje sie inna linia +5V no i GND) to zdaje się od wersji 2.0 pojawił sie sygnał OverCurrent - OVRCNT# (przyjmuje stan niski gdy przez zlacze monitora z linii Vbus był brany zbyt duży prąd)..
    Nawet gdyby popłynał duży prąd to sciezka zmienila by kolor , zrobiła sie cienka / zwinęła by się itp ; może to tylko uszkodzenie mechaniczne.
  • Poziom 13  
    wszystkie scieżki są pod zielonym laminatem, natomist ta uszkodzona "wyszła z laminatu i wiszą jej strzępyn na moje oko jest koloru miedzi