Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki jest rzeczywisty pobór mocy zasilacza ATX ?

10 Lis 2005 20:48 5042 9
  • Poziom 20  
    Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest rzeczywisty pobór mocy zasilacza ATX235W? Taki zasilacz mam zainstalowany na serwerze i po teoretycznym obliczeniu wychodzi że serwer nastuka na liczniku kWh za niemalże 80 zł(miesięcznie).Czy jego utrzymanie żeczywiście tyle kosztuje? Dodam jeszcze że monitor jest wyłączony działa tylko samo pudło (proc C450 MHz 128MB 20G graf 8MB 2 x sieciówka)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    obliczyłeś to na podstawie tego napisu 235W ?

komp bierze z zasilacza ile mu potrzeba np. 80W, obciążony CPU obliczeniami - więcej ; jeśli do tego jeszcze jest wzmożona aktywność HDD to troszke więcej itd.

- skombinuj amperomierz AC i szeregowo z kompem do sieci - zobaczysz ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    maryousz napisał:

odradzam ten sposob pomiaru bo jest malo dokladny.

jesli bedzie to amperomierz z 'prawdziwego zdarzenia' to bedzie wystarczajaca ...
  • Poziom 25  
    Witam
    300 zł to chyba trochę przesada, polecam watomierz analogowy, do nabycia na allegro, chyba nawet wczoraj widziałem jakiś za 60 PLN
    Pozdrawiam
    artur
  • Poziom 35  
    artur00 napisał:
    Witam
    300 zł to chyba trochę przesada, polecam watomierz analogowy, do nabycia na allegro, chyba nawet wczoraj widziałem jakiś za 60 PLN
    Pozdrawiam
    artur

taki watomierz nie bedzie za dokladny zasilacze impulsowe maja brzydka harakterystyke :) i soe moze okazac ze taki watomierz pokauje 30% .. zeby byl pomiar pawidlowy trzba by miec miernik cosinus FI
  • Poziom 24  
    Krzysiekmad15 napisał:
    Wejdź na poniższy link. Tam wybiera się konfigurację komputera i oblicza jaką moc pobiera ale czy to ma odzwierciedlenie rzeczywiste to ciężko powiedzieć, ale można się pobawić.
    Pozdrawiam

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/wrap/wrap.php?5

Te obliczenia chyba są do kitu :!: Myślę że wyniki nie są nawet przybliżone do rzeczywistości. Według nich mój zasilacz powinien ostro niedomagać, a tym czasem ma się świetnie.
  • Poziom 14  
    To zależy od zasilacza. Mój komp na 145W zasilaczu też śmigał nieźle. A konfiguracja kompa to: AMD 1,6. 512MBram, Ge-Force 4, 1xHDD 120GB, 1xCdrom, 1xCDr/rw, 1xdvdr/rw, Płyta główna EP-8RDAE, kontroler fire-wire, karta TV oraz modem. Zasilacz chodził w kompie przez ok roku po czym wymieniłem na mocniejszy ale nadal działa. Pozdrawiam