Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens EQ.5 TE503201rw/12 - Nie zawsze parzy kawę

tgamalski 19 Jun 2022 17:18 183 3
 • #1
  tgamalski
  Level 10  
  Witam serdecznie,
  Problem jest taki, że ekspres nie parzy co którejś kawy. Załączam program, młynek zawsze kawę zmieli po czym albo ruszy i z trudem zrobi kawę albo zrobi "puf" puści parę od strony zaparzacza i wyskoczy komunikat "sprawdź pojemnik na wodę" po czym komunikat znika i karze wyciągnąć spieniacz do mleka. Przepłucze układ i jest gotowy do kolejnej kawy. Podczas też już samego parzenia zaczął też głośniej pracować jakby pompka od wody trochę buczała. Dwa lata temu wymieniłem moduł zaparzacza i jest na 100% sprawny. Odkamieniany jest regularnie. Chyba będę musiał go rozebrać. Na co w takim przypadku zwrócić szczególną uwagę ?

  Pozdrawiam
 • #2
  Ginulfi
  Level 17  
  Niedrożny układ wody pomiędzy zbiornikiem a grzałką. To może być zarówno paproch w mierniku przepływu jak i wyrobiona pompa.
 • #4
  tgamalski
  Level 10  
  a więc tak na razie działa. Co zrobiłem: wymieniłem zawór trójdrożny (bo był tańszy od pompy), ale chyba bez sensu, bo nie wiem co by się mogło w starym zepsuć i przy okazji rozebrałem przepływomierz oraz pompę i ją przedmuchałem, wydaje mi się że wyleciał z niej paproch taki jak wodociągi używają do płukania sieci wodociągowej (cały czas muszę czyścić sitka w kranach). Na razie po 8 kawach się nie zacina. Dziękuję za pomoc, zwłaszcza schematy.