Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania APS kompresor nie nabija ci¶nienia

mate0sz 20 Jun 2022 21:49 216 9
 • #1
  mate0sz
  Level 10  
  Witam, proszę o pomoc. Po regeneracji APS, kompresor nie nabija ci¶nienia, w przewodzie podpiętym do głowiczki sprężarki cały czas jest ci¶nienie. Po odpięciu i załamaniu przewodu kompresor nabija ci¶nienie do układu, podmieniłem APS dalej to samo, kupiłem (nowy regenerowany) to samo. Gdzie szukać przyczyny.
 • #2
  marcos5
  Level 20  
  Czy s± jakie¶ kody błędów.
 • #3
  piachu1994
  Level 38  
  Jaka to Scania?
 • #4
  mate0sz
  Level 10  
  Scania P380 2008 rok, błędów nie ma.
 • #5
  marcos5
  Level 20  
  Kolego czy ty przy montażu przypadkiem nie pomyliłe¶ przewodów, s± tam trzy przewody jeden idzie do sprężarki, drugi do sygnału (ma stałe zasilanie), trzeci do holowania i serwisu ( też ma stałe zasilanie ). Scania APS kompresor nie nabija ci¶nienia
 • #6
  darfur5
  Level 34  
  mate0sz wrote:
  w przewodzie podpiętym do głowiczki sprężarki cały czas jest ci¶nienie.
  Pytanie z której strony narasta ci¶nienie, je¶li od strony sprężarki to oznaczało by przedmuch na głowicy w stronę zaworów otwarte/zamknięte pompowanie co przekładało by się na pompowanie ci¶nienia w stronę zaworu osuszacza i nieprawidłowe jego działanie. Je¶li od strony zaworu to raczej jego można winić.
 • #7
  marcos5
  Level 20  
  Kolega mate0sz napisał że po zagięciu przewodu jest dobrze , czyli sprężarka jest ok.
 • #8
  darfur5
  Level 34  
  marcos5 wrote:
  Kolega mate0sz napisał że po zagięciu przewodu jest dobrze , czyli sprężarka jest ok.
  Nie zaprzeczam, że jest sprawna ale skoro wymienił zawór APS "nowy regenerowany" to i tak warto sprawdzić z której strony pompuje ci¶nienie w tym przewodzie być może pomylił przewody tak jak sugerujesz, ale przy sprężarce nic nie robił a usterka nie ust±piła.
 • #9
  mate0sz
  Level 10  
  Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi. Ci¶nienie jest od strony APS. Co do pomylenia przewodów podpowiedz mi proszę, może faktycznie co¶ pomyliłem. Jest 1 wtyczka elektryczna od spodu, 3 przewody powietrzne każdy ma inny wymiar, plus od góry dwie kostki, których nie da się zamienić bo nie pasuj± ¶ruby.