Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Lenovo Android 9 - Przerywanie odtwarzania filmów przez przeglądarkę Chro

Mateusz_konstruktor 21 Jun 2022 13:34 231 3
    Mateusz_konstruktor
    Level 22  
    Cześć
    Urządzenie: tablet Lenovo TB-7305X.
    System: Android 9.

W momencie przewijania filmów oglądanych poprzez przeglądarkę internetową Chrome dochodzi do zakończenia odtwarzania i ogólnie działania danej strony www, z jednoczesnym pojawieniem się komunikatu
    Quote:
    Pokazać oryginalną zawartość?

Aby zapisać wspomnienie,
    przeglądarka Chrome usunęła część
    zawartości

Tablet Lenovo Android 9 - Przerywanie odtwarzania filmów przez przeglądarkę Chro
    (Zrzut ekranu z niewiadomych przyczyn zapisał okno komunikatu wraz z czarnym tłem, faktycznie była tam strona Youtube z filmem.)
    Tapnięcie w przycisk "Pokaż" skutkuje ponownym wczytaniem strony, lecz to nie eliminuje pojawiania się problemu i działa jak w przypadku przycisku "odśwież".
    Przy odtwarzaniu bez przewijania zazwyczaj problem ten nie występuje i można bezproblemowo obejrzeć cały film i korzystać z każdej dostępnej funkcji strony internetowej.
    System i przeglądarka na bieżąco aktualizowane i w najnowszej wersji.
    Usługi lub funkcji "wspomnienia" ani niczego podobnego nie włączałem i nie konfigurowałem.
    Nie znam miejsca ewentualnej konfiguracji i wyłączenia w ogóle tych "wspomnień", najchętniej wyłączyłbym to definitywnie na tym urządzeniu.
    Zresetowałem Androida do ustawień fabrycznych i nadal to samo.
    Mateusz
    leonov
    Level 42  
    Na innych przeglądarkach, też tak jest?
    Mateusz_konstruktor
    Level 22  
    @leonov
    Przez długi czas nie było tego problemu, mimo tej samej przeglądarki, i chcę przywrócić dokładnie ten stan.
    To jest tablet używany do najbardziej podstawowych zadań i generalnie myślę o jak najmniejszej ingerencji oraz unikaniu doinstalowywania kolejnych programów ze względu na niewielkie i tak możliwości sprzętowe.
    Osobiście widzę możliwość kolidowania jakiejś funkcji dodanej w kolejnych wydaniach przeglądarki Chrome lub również Androida.
    Z racji nieprzydatności dla mnie mam powyłączane np. "Zdjęcia Google" itp., może w którymś zakamarku tych fabrycznie wgrywanych programów tkwi prawdziwe źródło problemu?
    Jak tak naprawdę działają całe te "Wspomnienia"?
    k45i89o98j66
    Level 20  
    Reset do ustawień fabrycznych lub wgranie na nowo firmware załatwi pewnie problem.