Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie tableta jako monitor

sebastianbos33 21 Jun 2022 20:59 282 5
 • #1
  sebastianbos33
  Level 1  
  Witam. Posiadam tablet Archos Platinum. Chciałbym z niego zrobić monitor który będzie podłączony poprzez wejście VGA lub HDMI za pomocą Adaptera obrazu firmy I-TEC. Mam pytanie czy jest taka możliwość gdyż po połączeniu nic się nie dzieje.
 • #2
  cysiekw
  Level 39  
  Niestety nic z tego nie będzie, tablet jeśli posiada hdmi to jest to wyjście sygnału wideo.
 • #3
  bert_studionapraw
  Specialist - Apple
  Czołem, cześć.

  Można z iPad'em takie rzeczy robić, chyba z każdym i do każdego komputera (mac, PC orz Linux) przez USB. Czy twój androidowy tablet da radę... sprawdź.
 • #4
  KRY5PIN
  Level 36  
  A w jakim celu chcesz tego użyć jako monitora?? Co ma być na nim wyświetlane??
 • #5
  Gelip
  Level 34  
  sebastianbos33 wrote:
  Chciałbym z niego zrobić monitor który będzie podłączony poprzez wejście VGA lub HDMI za pomocą Adaptera obrazu firmy I-TEC.

  W taki sposób się nie da ale ...

  Tablet ma pewnie USB OTG więc można by podłączyć kartę przechwytywania USB HDMI. Jest tylko jedna wada - wyświetlanie z opóźnieniem. To się może nadać jedynie do jakiegoś podglądu np. monitoring z kamery. Używanie tego jako normalnego monitora do pracy w Windows moim zdaniem się nie nadaje - najbardziej wkurza spóźniający się kursor myszy.

  Ale działać działa - na tablecie w Androidzie instalujesz aplikację np. USB Camera 3.5, kabelek lub przejściówkę micro USB OTG, do tego karta przechwytywania USB i do niej kablem HDMI urządzenie np. wyjście z karty graficznej HDMI, DP lub DVI odpowiednim kablem.
 • #6
  kpodstawa
  Level 33  
  Nie napisałeś, jakie urządzenie jest źródłem obrazu. Dlatego pozwoliłem sobie włączyć się do tematu, być może z głupim pomysłem dla Twojego przypadku. Otóż, pomyślałem o połączeniu VNC. Przeglądarki na Androida są, ale źródło obrazu powinno mieć możliwość pracy jako serwer VNC. Jeszcze jest kwestia ewentualnej transmisji dźwięku.

  Krzysztof Podstawa