Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uwaga Oszuści allegro - sprzęt pomiarowy

max-bit 22 Jun 2022 09:07 1017 12
Helukabel
 • #1
  max-bit
  Level 29  
  Jak to mówią życie ...
  Mam wystawiony oscyloskop Tektronixa ... na allelokalnie.
  Pisze gość abym mu odpisał na maila :)
  Żółta lampka no ale zabawa trwa dalej

  gość pisze :
  Hello
  Kupuję go dla mojej rodziny, która właśnie przeprowadziła się do Hiszpanii.
  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Jestem gotów go kupić.
  Uprzejmie podaj mi adres, pod którym zostanie odebrany, abym mógł przekazać go firmie spedycyjnej, aby obliczyć koszt odbioru dla mnie.
  Cieszę się, że odpisujesz.
  Pozdrawiam.


  A to już czerwony kogut :)

  Na razie go troszkę wypuszczę :) zobaczymy co będzie dalej pisał ...

  Później mu napiszę coś takiego :
  "ja kupić twoja kraja wraz z twoją wioska ale tylko max 100 paciorka"
 • Helukabel
 • #2
  Mariopi
  Level 35  
  Zapowiada się interesująco, bo to jeden z może nie najnowszych przekrętów, ale w nowym wydaniu - sklasyfikowany jako "przekręt na fałszywego kuriera". Co ciekawe są opisane (m.in. na niebezpiecznik.pl) konkretne przypadki gdzie ludzie potracili towar nie otrzymując za niego pieniędzy, bo faktycznie po podaniu właściwego adresu faktycznie przyjeżdżał "kurier" przebieraniec wyposażony we wszelakie insygnia i gadżety (kamizelka, identyfikator, terminal, nalepki, etc.) zabierał towar, wystawiał dowód nadania przesyłki i potem ślad się urywał....
  Hehe, jak chcesz się z typkiem pobawić, to na koniec podaj mu adres jakiejś dobrej miejscówki - hmm? izba wytrzeźwień :idea: , choć w epoce google maps ci goście nie są chyba kompletnymi idiotami.
  W sumie to nawet w tym artykule pada stwierdzenie, że równie dobrze można do paczki włożyć cokolwiek jako balast i wyrolować oszusta, tyle że moim zdaniem to śliska sprawa, bo koleś/kolesie z ferajny mogą się zemścić za to że chcieli oszukać a sami zostali wpuszczeni w maliny - a adres prawdziwy do odbioru trzeba jakiś podać....
  OK, raportuj o dalszych postępach - powodzenia! :)
 • Helukabel
 • #4
  blekis
  Level 22  
  Oj tam....na komisariat lewy kurier nie wejdzie.
  Wyślij mu cebuli.
 • #5
  Mariopi
  Level 35  
  Szkoda, bo zabawa mogła by być prześwietna, że mi się takie "kwiatki" nie trafiają - choć tak ze 2 tygodnie temu dostałem sms-a podszywającego się pod Inpost i że muszę dopłacić 1,99 zł do przesyłki bo paczka zostanie zwrócona.... Hehe, oczywiście płatność przez link - oczywiście url podrobiony, strona płatności pay24 zrobiona idealnie. Link oczywiście otworzyłem w Linux Live, dokonałem "przelewu" z pierwszego lepszego banku, podając kompletne kocopoły: nazwa banku, nr konta, sms pin kod, oraz hasło logowania do banku.... Jakie to było hasło nie mogę zacytować ale było bardzo dosadne, no tak że typki po otrzymaniu tych danych natychmiast usuneli link i stronę a było jeszcze trochę banków i przelewów do przetestowania :)
 • #6
  max-bit
  Level 29  
  a ja wczoraj lewego SMS-a z Orange :)

  Dodano po 1 [minuty]:

  na razie wysłałem mu takiego maila
  Witaj
  Ty dalej zainteresowany zakupem mojego oscyloskopu ?
  Ty chcesz zorganizować kuriera podaj zasady i twoja warunki.


  :)

  jak nie załapie to znaczy zę sie spłoszył ...
 • #9
  brofran
  Level 39  
  max-bit wrote:
  Uprzejmie podaj mi adres, pod którym zostanie odebrany

  No to przecie odpisujesz gościowi aby przelewem zapłacił Ci za towar i czekasz spokojnie na kuriera gdy gostek już Ci przeleje kasę. Nie rozumiem po co takie kopanie się z koniem ?
 • #11
  quish
  Level 14  
  Do mnie dzwonili w sprawie rezerwacji wakacji w hotelu, zażądałem podania adresu, jak podali jakiś adres w Karpaczu to łaskawie oświadczyłem że ten adres jest na przeciwko i z tego co widzę przez okno to stoi tam tylko stara stodoła. Od tego czasu nie dzwoni nawet fotowoltaika .
 • #12
  mgim
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kolega umówił się z fotowoltaiką - podając współrzędne szczerego pola w innym województwie. Dzwonią do niego za dwa dni - panie gdzie pan jest - my przyjechaliśmy, czekamy itd. Na to on a to może qfa mać odzwyczaicie się. Ja musiałem poświęcać czas - aby odbierać - to wy możecie sobie teraz trochę pojeździć. Skończyły się telefony.
 • #13
  zaxoniec
  Level 14  
  Kilka tysięcy wpisów o tym. Allegro oczywiście nic z tym nie robi. Ot, jak im się zgłosi to blokują konto co nic nie daje.....

  https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4...e-maila-na-allegro-lokalnie/m-p/260700#M17245