Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UTAX 1215 KSERO jak naprawic i czy warto kupic ? ?

Talibanczyk 11 Nov 2005 00:22 2663 5
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    Witam koegów od drukarek i kserokopiarek.

Mam do kupienia ksero UTAX 1215 za 400 zł
    na necie znalazłęm specyfikacje tego urządzonka tylko nie mogfe znalezc ceny.. czy ktokolwiek moze mi powiedzieć ile kosztuje takie uzywane KSERO i czu za 400 zł mi sie oplaca??

Pozatym ksero nie drukuje tak jak powinno tzn.. kseruje... na pierwszym obrazku macie oryginal a na drugim jak kserówke.

Pozatym mam pytanie bo w specyfikacji jest opcjonalnie jakas pamiec... czy to jest jakas secjalna pamiec czy moze moge jakas komputerowa wlozyc.

Aha i czy jak chce kupic karte sieciowa to są jakies uniewersalne czy musze kupic dokladnie do TEJ kserokopiarki

A na dodatek wyskoczył mi błą C 620 i machinka przestala reagować na jakiekolwiek przyciski :(
    drebin
    Level 28  
    Witam. Jest to inaczej KyoceraMita1510. Maszynki szybko zastąpione prze inne modele i lepiej się w nie nie pchać. Cena mówi za siebie. C620- uszkodzony zespół utrwalający( w czasie 10 s nie osiągnął 90stopni C. Pamięci tylko dedykowane. sieć - nie wiem czy w tym modelu jest dostępna, ale jak będzie dostępna to i tak uśiądziesz jak usłyszysz cenę. Pozdrawiam, drebin
    Robson1
    Level 26  
    Witam

Ten model nie jest przystosowany do współpracy z kartą sieciową.
    Jeśli chodzi o pamięć to ceny są astronomiczne i więcej dasz za pamięć niż za ksero(nie jest to zwykła komuterowa ).
    Daj sobie spokój i poszukaj czegoś nowszego z wbudowaną drukarką sieciową.

Pozdrawiam
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    rozumiem.. al ciekaw jestem co moglem zepsuc.... ze wyswietla sie ten komunikat. Po prostu najpierw zaczela drukowac tak jak wyzej na foto wiec pomyslałem ze to wina proszku ze nie dochodzi do konc - wiec zaczolem poruszac tym walkiem co jest pokryty fojia... wysypalo sie troszke proszku i drukarka zaczela lepiej troszke drukowac ale jeszcze nie do konca OK wiec powtoorzylem operacje i potem już wyskoczyl; ten blad:(

bredin piszesz o cenie ale nie podales jaka to jest cena tej kserokopiarki?? Za ile mi sie oplaca ja kupic... oczywiscie jak bedzie dobra ???
    drebin
    Level 28  
    Witam. Jaka by cena nie była to jak coś się w niej uszkodzi to najtaniej ją odstawić. Szkoda pieniędzy ale całkiem możliwe że może jeszcze posłużyć trochę.
    marcin34
    Level 17  
    bardzo tania w eksploatacji już wycofana z produkcji.

Niestety, zarówno MITA jak i UTAX, do końca miały bardzo wysokie ceny zakupu tych modeli i opcji do niej.

Kolejno:
    - MK-15 na 100 tysięcy kopii (bęben, listwa, developer, rolka transferowa);
    - wałek grzejny i dociskowy na 200 tysięcy kopii;
    - rolki do papieru praktycznie wieczne;
    - toner na 7000 kopii (teoretycznie, w/g norm producenta).

Zarówno toner jak i bęben, wałki grzejny i dociskowy - są zamienniki śmiesznie tanie, ale i oryginały do drogich nie należą.

Jedyny drobny feler to developer potrafi się skończyć wcześniej - po ok. 80 tysiącach kopii, ale można kupić już luzem.

Co do opcji to już gorzej:
    - dodatkowa płyta pamięci MB6 - nie do kupienia, chyba, że przy okazji, ze szrotu;
    - karta sieciowa ze starszych modeli KM (IB21E, UT-110, NC-110), możesz jeszcze kupić chyba tylko tę pierwszą;
    - kości pamięci dedykowane do większości kopiarek cyfrowych MITA, ale np. 64 MB kosztuje kilkaset złotych;
    - dodatkowe kości pamięci w tym modelu były chyba dedykowane tylko jako rozszerzenie pamięci tylko do drukarki, ale w tej chwili nie jestem pewien.

Trudno napisać z jakimi kosztami wiąze się naprawa tej akurat kopiarki, ale jeżeli nie z dużymi, to warto brać za te pieniądze.

pozdrawiam