Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Walka Bitcoina o utrzymanie na poziomie 20 000 USD - rynek krypto na krawędzi?

ghost666 23 Jun 2022 12:53 651 16
 • Walka Bitcoina o utrzymanie na poziomie 20 000 USD - rynek krypto na krawędzi?
  Bitcoin ma od pewnego czasu problemy z utrzymaniem kursu powyżej poziomu 20 000 dolarów, jak wskazują uważni obserwatorzy. Przedłuża to okres znacznej zmienności kursu tej kryptowaluty, wraz ogromnymi wahaniami, jakie obserwowane mają być przez weekend. (Na ogół pomijam tematykę krypto na Elektrodzie, ale ten news zapowiada potencjalnie duże zmiany, a rynek kryptowalut jest istotnie związany z popytem na GPU, jak i ogólnie na układy elektroniczne - przyp.red.)

  Kurs największej kryptowaluty spadł w poniedziałek aż o 4,8% i o godzinie 7:32 w Londynie był sprzedawana po 19 914 dolarów. Ethereum w pewnym momencie straciło 7,8%, ale utrzymywało się powyżej psychologicznej bariery 1000 dolarów. Altcoiny, takie jak Solana, Cardano czy Dogecoin, również spadły. Bitcoin spadł wcześniej, w sobotę o prawie 15%, a następnie powrócił do kursu powyżej 20 000 dolarów; w niedzielę nastąpił wzrost o podobnej wielkości. Wzorzec wahań sugeruje, że nastroje inwestorów pozostają bardzo kruche, ponieważ Rezerwa Federalna i inne banki centralne walczą z inflacją za pomocą podwyżek stóp procentowych, które wysysają płynność z rynków.  Indeks zmienności bitcoinów T3, miara oczekiwanej 30-dniowej zmienności tokena, powrócił do szczytów z połowy maja, kiedy upadek stabilnej monety TerraUSD wstrząsnął rynkami kryptowalut."Toksyczna mieszanka złych wiadomości i wyższych stóp procentowych zaszkodziła rynkowi kryptowalut i możemy spodziewać się większej zmienności w nadchodzących tygodniach" powiedział Feroze Medora, dyrektor ds. handlu w regionie Azji i Pacyfiku w Cameron. Potwierdza to Tyler Winklevoss z platformy kryptograficznej Gemini, w notatce.

  Ponieważ Bitcoin spadł poniżej psychologicznej bariery 20 tysięcy dolarów w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od końca 2020 roku, uwaga zwróciła się w kierunku kaskady likwidacji, która grozi pogorszeniem kryptowaluty. W weekend doszło do likwidacji o łącznej wartości 879 milionów dolarów, jak wynika z danych Coinglass. Obecne wzorce handlu Bitcoin i Ethereum wskazują, że niektórzy wielcy posiadacze kryptowalut "gonią za likwidacją, aby czerpać zyski z wymuszania jej innych graczy" powiedział Chiente Hsu, dyrektor generalny zdecentralizowanej platformy finansowej ALEX.

  Dodatkową niepewnością jest silna presja na aplikacje DeFi. Ich popularność jako źródła wysokich zysków wzrosła, gdy bodziec w postaci pandemii spowodował rekordowy boom kryptowalut. Teraz gracze zmuszeni są do podjęcia bezprecedensowych działań, aby zabezpieczyć się przed łańcuchową reakcją likwidacji. Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius Network Ltd. informowała w poniedziałek, że potrzebuje więcej czasu na ustabilizowanie płynności i operacji po zamrożeniu depozytów na początku czerwca. "Spodziewajcie się więcej przymusowych sprzedaży bitcoinów i ethereum z portfeli, gdy rynek dowie się, kto pływa nago" napisał dosyć zagadkowo na Twitterze Arthur Hayes, współzałożyciel giełdy kryptograficznej BitMEX. Ponadto napisał on, że nie wie, czy fala sprzedaży już się skończyła, ale "dla wprawnych graczy mogą pojawić się dodatkowe możliwości zakupu monet od tych, którzy muszą sprzedaż w każdej ofercie, bez względu na cenę".

  Źródło: https://techxplore.com/news/2022-06-bitcoin-struggle-crypto-edge.html

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11085 posts with rating 9401, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • #2
  gulson
  System Administrator
  Spokojnie, do 100 tys USD jeszcze trochę brakuje. A przynajmniej chwilowo stanieją karty graficzne i trochę elektroniki. Jestem spokojny o bitka. DeFi natomiast to były głównie scamy.
 • #3
  N0n3_
  Level 18  
  Zgodnie z zasada 'glupi ma zawsze szczescie' udalo mi sie sprzedac wszystko, co mialem w odpowiednim momencie :D

  Moje przewidywania:

  - btc wroci;
  - eth... tego nie wie nikt;
  - solany, cardano nikt nie uzywa do czegokolwiek poza piramidami finansowymi, takze one moga sobie umrzec i nikogo to nie zaboli;
  - mamy aktualnie -75% przecene na XMR :D
 • #4
  _lazor_
  Moderator of Designing
  Wróci jak znów stopy procentowe będą spadać, ale aktualnie jesteśmy na etapie podnoszenia Ameryka podnosi, niedawno Szwajcaria, za niedługo EBC. Moim zdaniem jeszcze spadnie, bo jesteśmy dopiero u progu kryzysu.
 • #5
  vodiczka
  Level 43  
  Niech upadnie piramida BTC tak jak upadały wszystkie piramidy finansowe. Czy się odrodzi? Zapewne tak bo głupców,
  którzy nie potrafią się uczyć na cudzych i własnych błędach przybywa. :D
 • #6
  N0n3_
  Level 18  
  vodiczka wrote:
  Niech upadnie piramida BTC tak jak upadały wszystkie piramidy finansowe.


  Kazda waluta, gielda itp to w jakims stopniu piramida finansowa.
 • #7
  mat343
  Level 14  
  Ja mam wielką nadzieję że to początek końca tej wielkiej karuzeli spekulacyjnej na krypto, niech to wszystko zleci do zera tak jak ta luna(czy jak jej tam). Zmarnowanego prądu już nie oddadzą, ale czekam na masowe wyprzedaże kart graficznych i innych podzespołów, niech ich cena w końcu zleci do rozsądnych poziomów.
 • #8
  ghost666
  Translator, editor
  N0n3_ wrote:
  vodiczka wrote:
  Niech upadnie piramida BTC tak jak upadały wszystkie piramidy finansowe.


  Kazda waluta, gielda itp to w jakims stopniu piramida finansowa.


  Nie każda i nie zawsze... ale fakt, od pewnego czasu tak jest.
 • #9
  Urgon
  Editor
  AVE...

  BTC i generalnie wszystkie kryptowaluty są całkowicie bezwartościowe. Tylko idioci w nie wierzący jeszcze się nie zorientowali. Stąd też biorą się te okresowe huśtawki wartości o setki i tysiące procent - pieniądz bez pokrycia i bez gwaranta jest tyle warty, na ile go wycenią nabywcy. Właśnie przez to kryptowaluty doświadczają tak gwałtownych wzrostów i spadków wartości, hiperinflacji i hiperdeflacji na poziomie, którego normalne środki płatnicze nie doświadczają...
 • #10
  _lazor_
  Moderator of Designing
  "normalne środki płatnicze" w sumie są tyle samo warte. Trzymanie oszczędności w złotówkach jest tak samo ryzykowne jak trzymanie ich w krypto. Przecież obiecali nam drugą Turcję :D
 • #11
  Sofeicz
  Level 18  
  Urgon wrote:
  AVE...
  BTC i generalnie wszystkie kryptowaluty są całkowicie bezwartościowe..

  No popatrz, kiedy zaczynałem przygodę z krypto, to BTC był po 1700 zł, a teraz straszne larum, że spadł poniżej 20k USD.
  Życzę innym walorom takiej wyceny.

  Jeszcze tochę spadnie i warto będzie kupować.
 • #13
  Sofeicz
  Level 18  
  Po pierwsze musisz mieć portfel. Polecam Mycelium - łatwa konfiguracja na komórce.
  A potem to łatwizna, jest wiele kantorów internetowych.
 • #14
  _lazor_
  Moderator of Designing
  A ja byłem jak mercator był po 10zł. I co związku z tego? To oznacza że znów będzie po 700? Nie, bo wiele się zmieniło. Zmiana stóp procentowych dla krypto będzie bolesne i trzeba szukać nowych potencjałów np uran.
 • #15
  brofran
  Level 39  
  Urgon wrote:
  BTC i generalnie wszystkie kryptowaluty są całkowicie bezwartościowe.
  BTC podobny jest do żetonów w kasynie, traktować należy go jako rodzaj hazardu-zabawy. Kryptowalutami handlują ludzie mający nadwyżki kasy i lubiący ryzyko ( rekiny ) . Sporo tez osób handlujących małymi kwotami i mających nadzieję na 1000% zysku. Ci ostatni są dawcami kasy dla tych pierwszych.
 • #16
  strucel
  Level 33  
  Jaki zysk z handlu małymi kwotami jak opłaty transakcyjne to kilka dolarów przy bitcoinie? W dodatku gdy zniechęceni obecną bessą górnicy zamkną biznes to opłaty mogą pójść w górę (no chyba że bitcoin zmienił ten bezsensowny system przy którymś forku)
 • #17
  vodiczka
  Level 43  
  Sofeicz wrote:
  Jeszcze tochę spadnie i warto będzie kupować.
  Jeżeli wielu potencjalnych nabywców BTC sądzi podobnie to niewątpliwie kurs pójdzie w górę.
  Ciekawie może być wtedy gdy ci co kupili BTC poniżej 10 000 USD zaczną masową wyprzedaż aby uratować przynajmniej część zysku.