Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home

AcuarioCat 23 Jun 2022 14:50 2169 3
e-mierniki
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Gniazdo Nous Smart A1 oferuje pomiar energii elektrycznej, zrealizowane jest na mikrokontrolerze WiFi BK7231N i układzie pomiaru energii/napięcia/prądu BL0942. BK7231N jest przylutowany do jednej z płytek drukowanych i nie znajduje się na oddzielnym module.
    Demontaż urządzenia w celu zmiany firmware poprzez programator jest prosty, pod papierową etykietą jest trójkątna śruba trzymająca przezroczystą plastikową część gniazda.
    Wewnątrz znajdują się 3 płytki, jedna zawiera zasilacz impulsowy 12 V, płytka pośrednia ma przekaźnik urządzenia i zasilacz S47B dc/dc dostarczający 3,3 V do górnej płytki, która zawiera układy BK7231N i BL0942.
    Flashowanie BK7231N odbywa się za pomocą programu napisanego w Pythonie: https://github.com/OpenBekenIOT/hid_download_py
    Połączenia są takie same jak w Qiachip Smart Switch - BK7231N / CB2S - wnętrze, stanowisko do programowania z wyjątkiem zasilania, 3.3V trzeba podłączyć samodzielnie.
    Musiałem również dodać rezystor podciągający 10K z CEN do 3V3 i przełącznik do podciągania do 0V, aby móc zresetować moduł poprzez zwieranie CEN do masy.

Wyprowadzenia urządzenia to to:
    Przekaźnik: P26
    Przełącznik: P9
    LED: P6
    Na urządzeniu są miejsca na 3 diody LED, chociaż zamontowana jest tylko D3. Pozostałe diody są połączone równolegle.
    Program kalibracyjny BL0942 działa poprawnie, jak opisano w innym miejscu.
    Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home Jak zmienić firmware w Nous Smart Socket A1 (BK7231) - Smart Home
    Sygnał "Power detect" ze zdjęć podłączony jest do BL0942.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    AcuarioCat
    Level 3  
    AcuarioCat wrote 7 posts with rating 5, helped 0 times. Live in city Tortosa. Been with us since 2022 year.
  • e-mierniki
    khoam
    Level 41  
    AcuarioCat wrote:
    Flashowanie chipa odbywa się za pomocą programu do przesyłania Pythona

To tłumaczenie jest bez sensu.

AcuarioCat wrote:
    Flashing the chip is achieved using the python uploader

What kind of python uploader? The title of this article (in Polish) is about firmware updates, but there is hardly anything about it in the article itself.
  • e-mierniki
    AcuarioCat
    Level 3  
    Tak, używa oprogramowania układowego OpenBK7231T - w tym przypadku jest to układ N, więc używa N SDK.
    Próbowałem zamieszczać linki, ale nie mogę, ponieważ nie mam wystarczającej liczby postów.
    Przepraszam, mój polski, tak jak mój grecki to zero.
    Byłoby lepiej w sekcji Teardowns na forum. Próbowałem go tam opublikować, ale moderator przeniósł go do sekcji, w której jest teraz.

Jest to szczegółowa demontaż inteligentnego gniazda ze szczegółami pinów gpio wyjaśniającymi, co zawiera i jak go zaprogramować za pomocą oprogramowania układowego OpenBK7231T.