Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KF/UKF-pytania egzaminacyjne na licencję/DjVu-link/

jozefg 08 Mar 2008 15:45 134556 178
    Klima
    Poziom 30  
    gimof napisał:
    Jeżeli kolega się jeszcze interesuje egzaminem w Poznaniu, to mogę zdradzić, że planowany jest na czerwiec jako dodatkowa sesja dla młodych zapaleńców z dwóch klubów poznańskich + ew. chętni :)

Jeśli to było do mnie, to dzięki, zdałem już w Warszawie. Zastanawiam się, co teraz:)
    Klima
    Poziom 30  
    Jakieś odpowiedzi są na stronie:

znik.eu.org

Ale jest wśród nich trochę błędnych.
    covert device
    Poziom 9  
    jozefg napisał:
    Ponieważ KF i UKF nie jest już na ELEKTRODZIE "bezdomny" , zeskanowałem zestaw pytań egzaminacyjnych dla zdających na licencję krótkofalowca I i II kat. Mam nadzieję że skorzystają z tego materiału wszyscy zainteresowani zdobyciem uprawnień , dotychczasowi użytkownicy CB-radia oraz "piraci" nadający dotychczas nielegalnie.
    -SP4BID
    --------------------------------------------------------------------------------
    plugin djvu do odczytu i SOLO3.1 do zapisu w DjVu można pobrać:

:arrow: SOLO3.1
    :arrow: DjVu Web Browser Plugin

-----------------------------------------------------------------------------------
    :arrow: URTiP (dawny PAR): http://www.urtip.gov.pl/urtip/index.jsp

:arrow: Strona ZG PZK - informacje związane z KF i UKF
    http://www.pzk.org.pl/index.php

Mam tylko pytanie w jakim programie otworzyć ten pierwszy plik?
    Bo drugi to Rozporzadzenie Ministra Infrastruktóry w PDF-e.
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Mam pytanie. Kto w teście podanym przez kolegę Garfield opracowywał odpowiedzi?
    Proszę zobaczyć:

Code:
    25: "Która z podanych mocy PEP odpowiada napięciu maksymalnemu U max = 100 V, zmierzonemu oscyloskopem na wyjściu nadajnika, na obciążeniu 50 om?"

Prawidłowa odpowiedź: 100 W
    Twoja odpowiedź: 200 W Quiz

Przecież to oczywiste, że moc wynosi 200W.
    To jak to jest z tym testem?
    s3km3t
    Poziom 1  
    Witam

Jedno pytanie. Czy chcąc zdawać egzamin trzeba się wcześniej na niego zgłosić, zapisać, czy po prostu jechać w ciemno bez uprzedzenia i zdawać ?

Dzieki, pozdrawiam.
    Faces
    s3km3t napisał:
    Czy chcąc zdawać egzamin trzeba się wcześniej na niego zgłosić, zapisać, czy po prostu jechać w ciemno bez uprzedzenia i zdawać ?

Trzeba najpierw wnieść stosowną opłatę za egzamin (więcej informacji na stronie UKE) i następnie przed egzaminem pokazać dowód wpłaty.
    gimof
    Poziom 27  
    Faces napisał:
    s3km3t napisał:
    Czy chcąc zdawać egzamin trzeba się wcześniej na niego zgłosić, zapisać, czy po prostu jechać w ciemno bez uprzedzenia i zdawać ?

Trzeba najpierw wnieść stosowną opłatę za egzamin (więcej informacji na stronie UKE) i następnie przed egzaminem pokazać dowód wpłaty.

Na egzaminie też można zapłacić.
    Faces
    gimof napisał:

Informacja jest pewna? Pytam bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji, że można na egzaminie zapłacić. Bo nie chciałbym żadnych nieporozumień (egzamin będę zdawał 12 kwietnia w Śiemianowicach Śląskich).
    tpluzek
    Poziom 1  
    Na egzaminie 23 lutego na pewno nie dało się zapłacić. Egzaminator odesłał kilku chętnych do banku.
    gimof
    Poziom 27  
    Dwa lata temu, na pierwszym egzaminie w UKE, chętni przyjezdni płacili na miejscu. Być może zależne od ekipy egzaminatorów.
    Klima
    Poziom 30  
    Może szczegół, ale różnica między rozporządzeniem a ustawą jest kolosalna... Nam chodzi o rozporządzenie Ministra Infrastruktury (właściwego do spraw telekomunikacji).
    Szymekr
    Poziom 11  
    Na stronie UKE pojawił sie zestaw pytań wraz z zaznaczonymi odpowiedziami :)
    603mariusz
    Poziom 20  
    super -pytania przydadza sie pozdrawia mariusz
    RTX-Service
    Poziom 18  
    Osobiście uważam, że jest to wielkim błędem udostepniać same pytania a juz o wiele większym pytania z odpowiedziami. I zdaje sobie sprawę, że koledzy pojądą po mnie za to , że to napisałem, ale uważam, że najlepszą formą egzaminowania jest rozmowa w 4 oczy a nie jakieś testy, testy mozna wykuć na blachę, żaden problem, a rozmowa ustna daje możliwość sprawdzenia wiedzy i zrozumienia danego tematu. Jak już takie testy dopuszcza się do egzaminu to powinny być bardziej skomplikowane, a mianowicie, prawidlowa odpowiedzią powinno byc jedno, dwa, lub trzy punkty, bo przy teraźniejszym systemie moza również pobrać w strzelankę i tez zdać. Chętnie zapoznałbym się z opinią kolegów co uważają na ten temat, pozdrawiam M
    pszemek79
    Poziom 12  
    czy poza opłatą za egzamin i wydanie swiadectwa są jeszcze jakieś inne opłaty ? co trzeba zrobić po zdaniu egzaminu? należy jakieś opłaty jeszcze zrobić, czy potem należy się gdzieś zgłosić o wydanie pozwolenia
    i nadanie znaku ?
    Szymekr
    Poziom 11  
    Po zdaniu egzaminu i otrzymaniu świadectwa składasz wniosek o wydanie pozwolenia radiowego. Za nie trzeba zapłacić 82zł... :)
    pszemek79
    Poziom 12  
    a po zdanym egzaminie wypisują na miejscu świadectwa,
    czy wysyłają pocztą ?
    Szymekr
    Poziom 11  
    Świadectwo przysyłają do domu listem poleconym... Mówili na egzaminie że trzeba czekać około 2-3 tyg. Ja już 2 tyg po egzaminie a świadectwa jak nie było tak nie ma... :P
    Faces
    Witam. Już po egzaminie w Siemianowicach Śląskich :) . Zdawało 12 osób, w tym 3 na "klasa A" i 1 na "klasa D". Na wyniki czekaliśmy 15 minut :) . Ogólnie atmosfera miła. Egzamin z CW polegał na przeprowadzeniu łączności między zdającymi oraz wystukaniu swojego imienia i nazwiska. Bym zapomniał, do odbioru były też mieszane grupy.
    Jedyny mankament był taki, że egzamin zaczął się około 10 (planowo miał być o 9).
    pszemek79
    Poziom 12  
    jedzie ktoś w sobote na egzamin może ? jak przygotowania ?
    orson-pl
    Poziom 16  
    Jest tutaj ktoś z osób, które zdawały 26 kwietnia w Warszawie i ma zdjęcie zdających tego dnia? Chętnie zostawiłbym sobie pamiątkę :)
    sq9cwd
    Poziom 27  
    Klima napisał:
    Rzućcie okiem na:
    http://bip.mt.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_pr...konsultacji_spolecznych/projekty_rozporzadzen

Wygląda na to, że chcą wreszcie znieść CW. Ciekawe tylko, co zrobią z tymi, którzy mają świadectwo kl. B.

Chyba chodziło Ci o ten link. W uzasadnieniu można przeczytać, że zniesiona ma być kategoria C, a nie CW. No i wszystko by się zgadzało, z 4'ki zrobią NOVICE, a 1'kę połączą z 2'ką. Po zniesieniu CW wystarczy nadać tylko dodatkowe uprawnienia 2'kowiczom. Jeszcze nie tym razem...
    Pozdrawiam.
    Klima
    Poziom 30  
    sq9cwd napisał:
    Klima napisał:
    Rzućcie okiem na:
    http://bip.mt.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_pr...konsultacji_spolecznych/projekty_rozporzadzen

Wygląda na to, że chcą wreszcie znieść CW. Ciekawe tylko, co zrobią z tymi, którzy mają świadectwo kl. B.

Chyba chodziło Ci o ten link. W uzasadnieniu można przeczytać, że zniesiona ma być kategoria C, a nie CW. No i wszystko by się zgadzało, z 4'ki zrobią NOVICE, a 1'kę połączą z 2'ką. Po zniesieniu CW wystarczy nadać tylko dodatkowe uprawnienia 2'kowiczom. Jeszcze nie tym razem...
    Pozdrawiam.

To jest rozporządzenie o zmianie świadectw. Wymagania egzaminacyjne są w innym rozporządzeniu. CW ma być podobno zniesione.
    PKi
    Poziom 21  
    Faces napisał:
    gimof napisał:

Informacja jest pewna? Pytam bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji, że można na egzaminie zapłacić. Bo nie chciałbym żadnych nieporozumień (egzamin będę zdawał 12 kwietnia w Śiemianowicach Śląskich).

Chciałem tylko uzupełnić o własne doświadczenia. W kołobrzegu można było płacić na miejscu - polegało to na tym ze ktoś z komisji zgodził się na to aby po egzaminie bujać się na pocztę i dokonać tych wpłat.

Radzę wpłacić samemu przed egzaminem, na poczcie lub w banku (elektronicznie większość z nas może i potrafi).
    jeff__
    Poziom 17  
    Witam jestem juz rok po zdaniu egzaminu, mam pozwolenie radiowe kat. 2, zgubilem jednak swiadectwo zdania egzaminu. Czy mozna w jakis sposob uzyskac nowe swiadectwo ? nie chcialbym po 10 latach zdawac ponownie egzaminu ;).

pozdrawiam