Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz za ok 250 złotych do altonów 80 ??

11 Lis 2005 09:21 5408 29
  • Poziom 21  
    Obecnie mam Diore WS 354 , żeby było głośno to musze potencjometrem wjechać na sam koniec,jest głośno ale pierdzą średnie i wysokie tony oraz bassy,jak wyłącze wysokie i średnie to wtedy basy nie charczą i na odwrót,wzmak ma 2x20 wat więc jest za słaby do tych kolumn....
    o jakości dźwięku w momencie jak jest max głośności nawet nie będe mówił ... szuuuuumiiii i lekko buczy (na tyle lekko że drga wtedy membrana od basu i to nawet bardzo ......

Co polecacie do tych kolumn za ok 250 złotych ??? na allegro znalazłem takie coś : http://allegro.pl/show_item.php?item=71368381 i http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71794022

u teraz moje pytanie ! Diora ma pobór 120 wat i daje moc 2x20 wat,technics ma pobór 460 wat i daje 2x40 wat :|
    czy to świadczy o dobrych parametrach dźwięku ??????
    jescze jest takie coś : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71297474 ale to skoleji ma mniejszy pobór prądu od technicsa a większą moc wyjściową od niego :|

a może lepiej zmontować 2 osobne wzmacniacze na tda 7294 ???? itp ??
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 18  
    do polskich kolumn najlepszy polski wzmacniacz. ja mam altony 80 na at9100 i nienazekam.
  • Poziom 21  
    hmm ale wolałbym coś mocniejszego bo zamierzam wsadzić bass stx 27/150/8sc :)

co polecacie ?:)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Na twoim miejscu za kwote 250 zl zmodyfikowalbym aktualny wzmacniacz,wstawiajac znacznie mocniejsze trafo i koncowke mocy n jakis ukladach mocnych,albo tranzystorach.Teraz jest duzo KITow do samodzielnego montazu.Chociaz zakop tych z allegro nie bylby taki zly.Jesli technicsy sa na ukladach SVI to porazka.Jak ci padnie to 200-300 koszt ukladu.Dlatego technicsa odradzam.
  • Poziom 21  
    to bez sensu,korektor graficzny we wzmacniaczu jest zrobiony na fatalnuych układach scalonych :(
    końcówki mocy zresztą tak samo ....
    więc co radzicie kupić i ile wat starczy żeby wydusić znich wszystko ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    a opyla sie kupic pioneera kt 650 2x300 wat przy 4 ohm za 400 zeta ??? z pilotem itp ???
    stan idealny :)
    a co do diory to napisałem że modyfikacja nic nie da ,tranzystory moge zmienić ale to mało da bo głównym powodem szumów są ul7447 czy jakoś tak w korektorze .....

ale swojądrogą to 2 tygodnie temu zmieniłem w diorze wszystkie kondensatory ;)
  • Poziom 38  
    hki
    Chyba się tutaj komuś poprzestawiało !!

barthezz do Gain Clone nie stosuje sie przedwzmacniacza ;)

manyzg modyfikować diore to strata czasu.
    Co do hybryd SVI.Same hybrydy są bardzo wytrzymałe na przeciążenia i mają mnóstwo zabezpieczeń w sobie.naprawdę CIĘĘĘŻKO upalić takiego SVI.

pcmaniaczek wzmacniacze które pokazałeś to jedne z najniższych serii i nie są warte uwagi.SU-V3 robiony jest na tranzystorach a SU8055 na STK0050.
  • Poziom 31  
    Widzę że po mojej dłużej nieobecnosci na tym forum dziadostwo się rozplewiło i próbuje ludziom wciskać ciemnotę w postaci technicsów...nieładnie :|
    ja polecam WS 442 który ma 2X35 watt ale ma taki specyficzny kontur że jak sie go włączy to skarpetki z nóg zdmuchuje od bassu i sopranu :] może też byc każdy cywilizowany wzmacniacz unitry o mocy 2X35 watt na kanał minimum i to musi napiepszać nie ma że boli...
  • Poziom 31  
    Towarzyszu Elektrit co macie do WueSki?? pytam się co?? aż taki zły wzmacniacz?? potrafi zagrać mocno i pożądnie a że jest jaki jest to trudno...podobnie jak większość ludzi wyzywa dzis że maluch ch*j nie samochód a ile ludzi w polsce (i w tym ja) dalej porusza się poczciwym fiatem 126p chociaż osiągów nie ma powalających...dlaczego??BO MA SWOJE ZALETY!! Podobnie poczciwa diorka podłączona pod Altony potrafi ostro zniechęcić do siebie sąsiadów....a to niby tylko 2X35 watt..ALE JAKIE 35 WATT!!...UNITROWSKIE!! POLSKIE!!
  • Poziom 21  
    no więc kupiłem takie coś

http://cgi.ebay.de/Sony-TA-F530ES-Vollverstae...559916672QQcategoryZ19691QQrdZ1QQcmdZViewItem

zapłaciłem 150 zeta dlatego bo : nie ma gałek od potencjometrów,i trzeszczy coś jak włącze sygnał przez korektor ,wine za to ponosi chyba potencjometr od balansu bo jak nim ruszam to bardziej lub mniej trzeszczy :)
    nie wiem jaka moc tego jest ale jak dałem na 1/4 mocy to po prostu musiałem wyjść z pokoju bo nie mogłem wytrzymać z hałasu :)
    ale jednego mi brakuje .... tego ciepłego a jednocześnie twardego basu unitrowskiego .... :(
  • Poziom 19  
    Soniak są do kitu brzmią tak jak by na głośniki załorzyć stare szmaty zresztą sam niewiem czemu bebech mają lepszy od unitry.Mogłeś posłuchać kolegów i wziąsc unitre a najlepiej było rozejrzeć się za końcówkami mocy w-200czasami morzna je kupić dosłownie za 50zł za szt.Sam mam 2szt na altusach140 i jeden w-400 na subie na stx42-300 brzmienie mimo że są raczej do nagłaśniania powala technicsy i inne buble
  • Poziom 21  
    czy ja wiem czy taki zły .... mam flagowy model który w sklepie kosztuje 900 złotych :)
    i faktycznie nie ma szumów :| ale przydał by sie schemat do tego włącznika w którym coś tam nie kontaktuje .....
  • Poziom 21  
    teraz zobaczylem ze byly zmienane końcówki mocy .....

z jednej strony są : 2SC2992 Firmy Sanken potem malutki 3423 potem Sanken 2SA1215

a zdrugiej strony : 2SC2922 Sanken potem malutki 427 bodajże motoroli potem Sanken 2SA1216 :)

boje sie że to trzeszczenie jest nie przez włącznik ... tylko przez te końcówki :>

Dodano po 36 [minuty]:

shit :/ nie działa :/ co może być powodem że trzeszczy ???? coś mnie zaraz trafi ztą kupą :/
    cała płyta ma ślady lutowania i mało tego,wszędzie odchodzą ścieżki !!!! :cry:
  • Poziom 10  
    Ja mówie tak samo zmodyfikować Diore bo to niezawodny sprzęt a z japońcami różnie bywa i możesz tylko pieniądze niepotrzebnie zmarnować. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    no ale co takiego w diorze zmodyfikujesz prócz wymiany kondensatorów ???
    Trafo większe nie wejdzie bo próbowałem,a wylutowanie osmio nóżkowych scalaków z super trwałej płytki diorowskiej to raczej ciężko ....

wzmacniacz już działa ok,pobawiłem sie troche włącznikiem i jest ok
    ale musze teraz kupić lepszą karte muzyczną bo dopiero teraz zobaczyłem a raczej usłyszałem że z ac97 to sobie można wykładzine do pokoju zrobić :p
    teraz tylko pytanie jaka karta muzyki ??? za ok 100 złotych ???

aha właśnie !,mam dziwne wrażenie że to sony wymaga dużo mocniejszego źródła audio niż diora .....to normalne ???

Dodano po 27 [minuty]:

kurcze ja już nic nie rozumiem

mam wrażenie że wszystkie mp3 jakie mam charczą a jak wsadze krążek cd to chodzi bosko:| co sie dzieje ?

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

no właśnie skończyłem ,poprawiłem luty na wszystkich potencjometrach i wydaje mi sie że jest jużok ;]
    teraz sie modlić żeby cyna nie puściła

no więc tak,kupiłem sobie dzisiaj jescze Karte audigy 2 value i stwierdzam że dopiero dziś zrozumiałem co to średnie tony i dźwięk bez szumów :D

jak myślicie,warto do mojego sony kupić taki korektorek ???? i jak sie go podpina ???

http://allegro.pl/show_item.php?item=71495808

• Poziom 25  
    Unitra to śmieć jakich mało miałem diore ws-442 i co po jednym miesiącu grania na altonach 80 poleciał z niej dym stary kondensator się rozlał a że unitra nie ma zabezpieczeń przeciw zwarciowych to popaliło się dosłownie wszystko teraz mam pioneer sa-410 i jakość dźwięku jest nieporównywalna z tym że ten pioneer ma mniejszy bas niedługo zamierzam kupić pioneer a-656 mark II.
  • Poziom 15  
    kret855 - nie oceniaj polskiego sprzętu po jednej z najgorszych Konstrukcji Diory (WS 442). Był to tani wzmacniacz do taniej wieży
  • Poziom 9  
    Witam! Mam pare pytań do tych, którzy interesują się czymś takim jak kolumny głośnikowe.
    Mam 2 głośniki estradowe i 1 głośnik niskotonowy. Średnica estrady liczy sobie 30 cm, wysokotonowy 17 cm. Chcę ten komplet umieścić w jednej obudowie (2 estrady i 1 sopran). Moje pytanie brzmi: z czego zrobić obudowe, wymiary itd. Z góry dziękuje!!!
  • Poziom 20  
    kret855 No nie wiem czy taki śmiec.. Jak ktoś ma kolumny o efektywności 85 dB to sie nie dziwie.. Fakt, trzeba go troche przerobic (tzn. kontur) żeby ładnie zagrał.. Ale moim zdaniem to się opłaca, bo na dobrej jakości kolumnach potrafi narobic naprawde duużo hałasu.. U mnie napędza Mildtony 80 w pokoju 18 m2 i jeest bardzo głośno, i większośc moich znajomych jest pod wrażeniem.. Tu kolego masz racje, Pioneerki też są dobre, ale nie krytykuj tak naszej Diorki... Bo wcale nie jest najgorsza.
    Do kolegi Palash obudowa z wiórówki.
  • Poziom 17  
    A moim zdaniem , myślę że wystarczy Unitra PW 9010
  • Poziom 17  
    Ja powiem że mam Altony 80 które działają ze wzmakiem Fonica PW 9013 i potrafią narobić naprawdę duuużo hałasu... Wzmacniacz kupiłem za 90 zł, kolumny za 420 z nowymi niskotonowcami, wiem że trochę drogo ale nie żałuję :)

Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do obejrzenia http://pl.youtube.com/watch?v=LR4KRX6E5q4 jakość dźwięku jest kiepska ale to przez telefon :P W rzeczywistości nic nie charczy :)

Polecam każdemu Fonicę PW 9013 !

Pozdrawiam