Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Almera N16 - dziwny skutek działania immobilisera

Rudder 26 Jun 2022 22:02 126 1
 • #1
  Rudder
  Level 18  
  Immobiliser w Nissanie Almerze N16 zachowuje się nieraz bardzo dziwnie ponieważ niekiedy jest tak, że gdy kluczyk zostaje w samochodzie i drzwi są niepotrzebnie zamykane to wszystkie drzwi się natychmiast ryglują, Jest to tak, że w jednej sekundzie wrzucam kluczyk do kabiny samochodu zamykam drzwi następuje ryglowanie i krótkotrwały pisk alarmu oraz zaczynają migotać swiatła awaryjny, po czym do auta nie można się dostać.
  Co należy zrobić z immobiliserem aby się samochód nie ryglował natychmiastowo ?
  Natomiast nieraz jest jeszcze tak, że gdy zamykam samochód kluczykiem z immobiliserem to światła awaryjne migotają kilkadziesiat razy. Z jakiego powodu tak jest ?
 • #2
  piotrekwoj1
  Level 40  
  Albo masz uszkodzony mikrowłącznik w kluczyku albo zamek albo wiązkę. Masz problemy z centralnym zamkiem a nie z immo to dwie różne rzeczy. Zacząć od kluczyka , sprawdzić czy przypadkiem sam nie załącza się mikrowłącznik pod wpływem wstrząsu, najlepiej wymienić bo to koszt kilku złotych. Zapewne w drzwiach kierowcy jest siłownik typu master który steruje resztą zamków. Sprawdź czy przekręcając wkładkę w zamku drzwi kierowcy włączają się kierunkowskazy i alarm.