Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłaczenie pilota do centralnego zamka. Jakiego schematu uzyc ? HONDA HRV

m_technik 28 Jun 2022 20:42 324 13
    m_technik
    Level 3  
    Witam. Mam zamiar podlaczyc uniwersalny sterownik centralnego zamka do hondy hr-v 99r. Auto oryginalnie ma centralny zamek ale z kluczyka. W zestawie jest schemat z czterema sposobami sterowania jak wiadomo plusem, masa, silownikiem elek., silownikiem pneumatycznym. Pytanie ktorego schematu uzyc w takiej hondzie ? Z tego co wyczytalem to powinno sie znalezc czym sterowany jest zamek i dobrac odpowiedni schemat ale jak to zrobic zeby znalezc czy jest sterowane ? p.s pytanie moze troche oczywiste ale ja z elektryki jestem bardzo slaby takze czasem dosc proste tematy sa dla mnie nie zrozumiale :)
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    Sterowanie bezpośrednio siłownikiem w drzwiach kierowcy. Tniemy przewody idące z modułu sterującego do siłownika. Prawdopodobnie oba są biało/czerwone. Trzeba to sprawdzić próbnikiem zamykając i otwierając zamek kluczem. Moduł sterujący najczęściej znajduje się powyżej skrzynki bezpiecznikowej. W niektórych modelach znajdował się w drzwiach kierowcy.
    Przykładowy schemat podłączenia centralki sterownika:
    m_technik
    Level 3  
    Podłaczenie pilota do centralnego zamka. Jakiego schematu uzyc ? HONDA HRV Tak zobilem czyli podlaczenie do steronika a w aucie wpiałem sie jak na zdjeciu ktore pochodzi wlasnie z takiej Hrv. Tylko problem jest taki ze nie działa, sprawdzalem i chyba wszystko zrobilem wg instukcji noi tego zdjecia, gdzie moze byc bład ?
    gemiel
    Level 25  
    Fabryczny moduł centralnego zamka w czasie spoczynku podaje masę na oba przewody idące do siłowników. Przy zamykaniu, na jednym przewodzie zamiast masy podawany jest plus, przy otwieraniu na drugim.
    Podłączając dodatkową centralkę dublujemy to sterowanie. Czyli przy zamykaniu rozłączamy jeden przewód i w stronę siłowników podajemy +12V przez 0.5s.
    Z tego co widzę na zdjęciu, próbujesz podawać masę, a to rzeczywiście nic nie daje.
    Dołącz skan instrukcji twojego sterownika, żebym mógł opisać ci dokładniej ten schemat podłączenia.
    m_technik
    Level 3  
    Podłaczenie pilota do centralnego zamka. Jakiego schematu uzyc ? HONDA HRV uzylem sterowania siłownikiem, schemat z lewej na dole
    ladamaniac
    Level 39  
    Może złóż to wszystko razem do stanu fabrycznego i zacznij od sprawdzenia sygnałów. Przy sprawdzaniu upewnij się, że sterownik centralnego widzi zamknięte drzwi, bo bez tego może nie zamykać.
    Podaj przez kontrolkę albo żarówkę masę na niebiesko czerwony i potem na niebiesko biały, czy jest reakcja siłowników.

Kolory podaję według zdjęcia.

Zobacz, czy link coś pomoże.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2805298.html
    gemiel
    Level 25  
    Zakładam, że przewody na zdjęciu (niebiesko/biały i niebiesko/czerwony) sterują bezpośrednio siłownikami. Czyli w czasie zamykania na jednym pojawia się +12V przy zamykaniu, a na drugim przy otwieraniu. Należy podłączyć zewnętrzny sterownik zgodnie z opisanymi kolorami na schemacie:

Natomiast podłączenie według schematu sterowania bezpośrednio siłownikiem stosuje się wtedy, gdy sterujemy dodatkowy siłownik np. gdy w drzwiach kierowcy nie ma siłownika.
    m_technik
    Level 3  
    ladamaniac wrote:
    Może złóż to wszystko razem do stanu fabrycznego i zacznij od sprawdzenia sygnałów. Przy sprawdzaniu upewnij się, że sterownik centralnego widzi zamknięte drzwi, bo bez tego może nie zamykać.
    Podaj przez kontrolkę albo żarówkę masę na niebiesko czerwony i potem na niebiesko biały, czy jest reakcja siłowników.

Kolory podaję według zdjęcia.

Zobacz, czy link coś pomoże.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2805298.html

jak przecialem te przewody to centralny z kluczyka przestal zamykac wszystkie drzwi, ale jezeli trzeba to sprawdze zarówka jak cos

Dodano po 9 [minuty]:

gemiel wrote:
    Zakładam, że przewody na zdjęciu (niebiesko/biały i niebiesko/czerwony) sterują bezpośrednio siłownikami. Czyli w czasie zamykania na jednym pojawia się +12V przy zamykaniu, a na drugim przy otwieraniu. Należy podłączyć zewnętrzny sterownik zgodnie z opisanymi kolorami na schemacie:

Natomiast podłączenie według schematu sterowania bezpośrednio siłownikiem stosuje się wtedy, gdy sterujemy dodatkowy siłownik np. gdy w drzwiach kierowcy nie ma siłownika.

troche nie rozumiem tego schematu co jest co i jak to zrobic
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    m_technik wrote:
    troche nie rozumiem tego schematu co jest co i jak to zrobic

Zdjęcie zapożyczyłeś ze starego tematu o HRV:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13578677#13578677

Zamieść swoje zdjęcia wiązki przewodów sterownika i wiązki wchodzącej do siłownika zamka drzwi kierowcy.
    Sprawdź czy masz ten sam układ połączeń jak na schemacie:

Opisz czego nie rozumiesz ?

W HRV, rocznik 1999 to zmiana modelu.
    W starszych (do 1999) realizujesz sterowanie przez podawanie impulsów (+).
    W nowszych (od 1999) sterujesz impulsami masy lub bezpośrednio (prądowo) sterując silniki siłowników zamków.

Sterowanie bezpośrednio silnikiem zamka, opisano tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13548254#13548254
    m_technik
    Level 3  
    w takim razie jezeli nikt nie wie ktorego z dolaczonych do zestawu schematow uzyc ( bo malo jest tematow o hrv) to chyba musze sprobowac po kolei wszystkie cztery mozliwosci bo i ktoras musi byc ok bo pewnych rzeczy nie rozumiem ( nie twierdze ze wasze informacje sa ogolnie nie zrozumiale ale ja takich rzeczy poprostu nie rozumiem tak jak pisalem :) Dodam jeszcze zdjecia swoich przewodow ktore wchodza w drzwi itp. jezeli to pomoze
  • Helpful post
    ladamaniac
    Level 39  
    Zdejmij boczek z drzwi kierowcy i zobacz jakie kolory przewodów idą do siłownika. Po drugie możesz sprawdzić, na których przewodach pojawia się plus w momencie zamykania i otwierania auta.
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    m_technik wrote:
    w takim razie jezeli nikt nie wie ktorego z dolaczonych do zestawu schematow uzyc ( bo malo jest tematow o hrv) to chyba musze sprobowac po kolei wszystkie cztery mozliwosci bo i ktoras musi byc ok bo pewnych rzeczy nie rozumiem ( nie twierdze ze wasze informacje sa ogolnie nie zrozumiale ale ja takich rzeczy poprostu nie rozumiem tak jak pisalem :) Dodam jeszcze zdjecia swoich przewodow ktore wchodza w drzwi itp. jezeli to pomoze

Prościej opisać się nie da. Na schemacie oznaczyłem ci kolory przewodów centralki zamka. Po to zamieściłem schemat, żebyś podłączył przewody według niego, a nie tych 4 schematów z instrukcji sterownika.
    Schemat jest prosty. Przecinamy przewody idące do siłownika zamka w drzwiach kierowcy i wpinamy się przewodami z centralki dodatkowego sterownika. Cztery przewody do końców przeciętych przewodów oraz dwa do stałego plusa.
    m_technik
    Level 3  
    poprosilem kolege zeby spojzal na ten schemat i udalo sie podlaczyc :) roznica od mojego podlaczenia tylko dwa przewody pomaranczowy i pomaranczowo czarny do obcietych przewodow w strone kostki ( sterownika w aucie) ze zdjecia)a nie do masy. Wstawie tez opis jakie kolory gdzie itp to bedzie jasne dla potomnych. Oczywiscie klikam pomógł i dziekuje wam za pomoc. Jak zamek juz dziala to teraz poszukam sobie dodatkowych funkcji jak gdzie wpiac domykanie szyb itp