Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[01.07.2022, Webinar] Anatomia wbudowanych systemów Linux

ghost666 29 Jun 2022 11:08 456 0
 • [01.07.2022, Webinar] Anatomia wbudowanych systemów Linux
  Jeśli rozważasz użycie systemu operacyjnego Linux w swoim następnym projekcie systemu wbudowanego, to warto rozważyć webinar, na który zaprasza firma Renesas. W tamach tego internetowego seminarium uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, co w praktyce oznacza korzystanie z wbudowanego systemu Linux?

  W tym seminarium internetowym omówiony zostanie po krótce każdy z komponentów wymaganych do pracy systemu Linux w systemie wbudowanym. Seminarium zaplanowane jest na piątek, 1 lipca 2022 roku. Odbędzie się ono o godzinie 11:00 czasu środkowoeuropejskiego (CEST) i potrwa około godziny. Na seminarium zarejestrować można się tutaj.

  W ramach webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:  * Jądro Linuksa.
  * Łańcuch narzędzi do kompilacji oprogramowania Linuxowego.
  * Program rozruchowy (narzędzia do bootowania).
  * System plików systemu Linux.

  W ramach wykładu uczestnicy dowiedzą się , jak każdy z tych składników pasuje do systemu i jakie funkcje zapewniają one na etapie rozwoju oraz w końcowym wdrożonym produkcie.

  Istnieje wiele możliwości wyboru przy pozyskiwaniu różnych komponentów oprogramowania, od dostawców komercyjnych po bezpłatne oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. Podczas prezentacji przeanalizowane zostaną niektóre z tych wyborów, wraz z analizą dostępnych opcji tworzenia zintegrowanego środowiska programistycznego dla wbudowanego systemu Linux.

  Zaprezentowany będzie również przykład obsługi SoC z pakietem wsparcia z Verified Linux Package (czyli zweryfikowanym pakietem oprogramowania dla systemu Linux) firmy Renesas, który zapewnia niezawodne i solidne wsparcie systemu Linux dla długotrwałej pracy na platformach z rodziny RZ/G.


  Źródło: materiały prasowe firmy Renesas

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.