Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renesas inwestuje w otwartą platformę Arduino, by uzyskać dostęp do społeczności

ghost666 29 Jun 2022 16:17 483 0
 • Renesas inwestuje w otwartą platformę Arduino, by uzyskać dostęp do społeczności
  Firma Renesas Electronics Corporation, czołowy dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, poinformowała o inwestycji w nową rundę finansowania Arduino w serii B. Wskazane partnerstwo umożliwia marce udostępnienie szerokiej gamy produktów dla platform technologicznych Arduino używanych przez światową społeczność programistów ? hobbystów, amatorów i profesjonalistów.

  Arduino zostało początkowo opracowane jako łatwe w użyciu narzędzie do szybkiego prototypowania systemów mikrokontrolerowych przeznaczone dla studentów, hobbystów i artystów bez doświadczenia w elektronice czy programowaniu. Instrument ten poszerzył się od tego czasu o opcje dla edukatorów i profesjonalistów. Obecnie firma koncentruje się na zapewnieniu nowej generacji systemów dla inżynierów zajmujących się aplikacjami na skalę korporacyjną. Arduino ujawniło niedawno plany rozbudowania swojego portfolio sprzętu, oprogramowania, łączności i narzędzi programistycznych dla profesjonalistów czy przedsiębiorstw, rozszerzając swoją ofertę ponad twórców i studentów. Taktyka ta ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwom większej szybkości, prostoty i mocy oraz zalet nieodłącznie związanych z innowacyjną platformą marki.  Arduino uzupełnia globalną strategię Renesasa polegającą na próbie dotarcia do szerszego grona klientów, umożliwiając projektantom na całym świecie dostęp do platformy o otwartym kodzie źródłowym. Aby pomóc zrealizować plany i wizję ekspansji, Renesas wyłoży 10 milionów dolarów w rundzie B inwestycji. Całkowita wartość w tej turze finansowania wynosi 32 milionów USD. Wsparcie to zapewni Arduino akces do nowego poziomu technologii, dzięki wiodącej w branży ofercie Renesasu, w tym do nowoczesnych mikrokontrolerów i procesorów, układów analogowych, zasilających i komunikacyjnych. Inwestycja ta jest istotna dla Renesasa w ramach dążenia do rozwoju działalności na rynku masowym i dotarcia do nowych klientów poprzez 30-milionową społeczność programistów korzystających z Arduino na całym świecie.

  ?Cieszymy się, że możemy być częścią nowej strategii Arduino i mamy szansę dostarczyć im więcej opcji, dając dostęp do rozległej technologii, narzędzi i bazy klientów firmy Renesas? ? powiedział Chris Allexandre, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i korporacyjnego marketingu cyfrowego dla IoT i Działu Infrastruktury w Renesas. ?Nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy w celu przyspieszenia rozwoju technologii open-source w Arduino i zapewnienia inżynierom w przedsiębiorstwach łatwiejszego akcesu do niej?.

  Źródło: https://www.eeweb.com/renesas-announces-investment-in-popular-open-source-company-arduino-to-access-huge-developer-community/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.