Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mixtile prezentuje płytkę U.2 do PCIe/SATA dla klastra Rockchip RK3588

ghost666 29 Jun 2022 23:59 507 0
 • Mixtile prezentuje płytkę U.2 do PCIe/SATA dla klastra Rockchip RK3588
  Mixtile Blade 3 to komputer jednopłytkowy Rockchip RK3588 z maksymalnie do 32 GB pamięci RAM, przeznaczony do zastosowań serwerowych, w szczególności do budowania klastrów za pomocą złącza krawędziowego U.2 z 4-liniowym PCIe Gen3 i SATA 3.0 do łączenia wielu płytek. Do tej pory nie było jasne, w jaki sposób można spiąć razem wiele takich modułów, ponieważ ukazywano tylko dwie płytki połączone kablem U.2, co nie skaluje się dalej i nie zapewnia zasilania, jako że wejście 12 V jest również dostarczane ze złącza U.2. Firma przedstawiła teraz więcej szczegółów pokazujących, jak to się robi, a mianowicie przy użyciu dodatkowej płytki, która łączy się ze złączem krawędziowym U.2 i umożliwia zaprojektowanie klastra, jak zobrazowano to na zdjęciach.

  Płytka U.2 jest wyposażona w 6-stykowe złącze zasilania 12 V, parę SFF-8643 (mini SAS) do łączenia łańcuchowego PCIe oraz port SATA. Ponieważ trudno jest znaleźć krótkie kable SFF-8643, Mixtile dostarcza również niestandardowe — 15-centymetrowe — z płytką. Firma prezentuje również pinout, dzięki czemu klienci będą mogli samodzielnie wykonać przewody mini SAS, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Mixtile prezentuje płytkę U.2 do PCIe/SATA dla klastra Rockchip RK3588
  Taka konstrukcja powinna być tańsza i bardziej elastyczna niż płytka z wieloma złączami U.2, aczkolwiek nie jest tak kompaktowa, ani tym bardziej odpowiednia do montażu w szafach typu rack. Dlatego docelowo mają zostać dostarczone również inne rozwiązania dla serwerów o wysokiej gęstości, które mogą zintegrować w sobie do 75 płytek Blade 3 w standardowej 19-calowej obudowie o wysokości 2U.

  Mixtile prezentuje płytkę U.2 do PCIe/SATA dla klastra Rockchip RK3588


  Wszystkie przekazane szczegóły dotyczą głównie sprzętu, a nie mówią nic o oprogramowaniu. Jednakże Martin Liu z Mixtile przedstawił w swoim poprzednim komentarzu pewne dodatkowe informacje: „RDMA [Remote direct memory access — zdalny, bezpośredni dostęp do pamięci — przyp.red.] to nasz dalszy plan. Skupiamy się na sterowniku IP-over-PCIe, który nie jest tak dobry pod względem wydajności, ale jest łatwiejszy do zrozumienia dla użytkowników i kompatybilny z istniejącym oprogramowaniem”. Oznacza to, że IP-over-PCIe może stworzyć dodatkowy (32 Gbps) interfejs sieciowy na płycie i umożliwić komunikację TCP/IP poprzez PCIe. Obsługa protokołu RDMA może pojawić się później. Dla porównania RDMA to technologia, która pozwala dwóm komputerom podłączonym do sieci na wymianę danych w pamięci głównej bez angażowania żadnego z systemów operacyjnych.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2022/06/18/mixtile-u2-to-pcie-sata-breakout-board-rockchip-rk3588-cluster/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.