Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWOC 51003SL tłucze przy wirowaniu ( film)

marcinna78 30 Jun 2022 19:31 186 10
 • #1
  marcinna78
  Level 3  
  Witam. Zastanawiam się czy to łożysko na bębnie. Czy przy tym modelu wymienia się łożysko czy jest zintegrowane z bębnem. Cały problem znajduje się na filmie. Dziękuję i pozdrawiam.
 • #2
  Kenworth 18
  Level 42  
  Dodaj zdjęcie tabliczki znamionowej pralki. Z pewnością amortyzatory do wymiany będą.
 • #3
  marcinna78
  Level 3  
  Tylko tyle znalazłem.
  Amory sprawdzałem, twarde. Cały hałas wydobywa się z bębna. Nie obija się o obudowę bo otworzyłem tył przy wirowaniu. Whirlpool AWOC 51003SL tłucze przy wirowaniu ( film)
 • Helpful post
  #4
  Kenworth 18
  Level 42  
  Sprawdzałeś amortyzatory? A w jaki sposób? Tutaj gdyby jednak była konieczność wymiany: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-whir...ralki-whirlpool,377,AWOC51003SL,m3120106.html
  Niestety łożyska są niewymienne ponieważ zbiornik jest zgrzewany: https://sklep.mkservice.pl/zespol-pioracy-do-pralki-whirlpool-480111102434-p-42287.html
  Tutaj przykład awarii łożysk: https://youtu.be/yLjXqBCK-K8
  Tylko w taki sposób można jednoznacznie odpowiedzieć czy amortyzatory są sprawne: https://youtu.be/zQ9oVYi0UXw
  A tak pracuje pralka ze złamanym krzyżakiem bębna: https://youtu.be/iDa5pp2mge8
 • Helpful post
  #5
  pawlik722
  Level 23  
  Przy tych pralkach często niestety pękały krzyżaki. Zdejmij górną pokrywę i tylną osłonę. Zdejmij pasek i zakręć bębnem jeżeli szumi to uszkodzone łożyska. Potem musisz sprawdzić w kilku pozycjach czy bęben da się podnieść góra dół. Sam bęben nie cały zbiornik! Jeżeli się rusza to łapiesz drugą ręką za koło pasowe i sprawdzasz czy też się rusza. Jak się rusza razem z bębnem to masz szczęście. Jeżeli w której pozycji koło pasowe stoi a bęben ma luz to masz urwany krzyżak.
  Nie pamiętam czy ten zbiornik był rozbieralny czy klejony ale oba są naprawialne.
 • Helpful post
  #6
  Kenworth 18
  Level 42  
  Jeżeli autor tematu chce sprawdzić krzyżak to konieczny jest demontaż paska napędowego bębna i kręcenie bębnem dłonią z wyeliminowaniem oporów silnika napędowego. Tutaj pokazano wszystkie czynności: https://youtu.be/U9q99GkVbb4
  Mnie to wygląda na zabite amortyzatory, ale oczywiście mogę być w błędzie bo nie będąc fizycznie przy pralce to tylko hipoteza.
 • Helpful post
  #8
  Kenworth 18
  Level 42  
  No niestety krzyżak bębna pęknięty. Tylko wymiana kompletnego zespołu piorącego wchodzi w grę. Ewentualnie szukać używanego zespołu piorącego z wymiennymi łożyskami: https://youtu.be/__W5L4zX540
 • Helpful post
  #9
  rstlen29

  Level 22  
  Kilka dni temu miałem kontakt z Whirpolem 5lat pralka który nie odpompowywal wody i nie przechodzi do wirowania Do puki są drobiazgi to jeszcze warto Przejrzałem dostępne części w Northpl i widziałem kompletny zespól wodny wanna plus bęben za coś około 1380 zl
  Inne drobiazgi w przystępnej cenie warto zwrócić uwagę na odpływ czy jest z odpowietrznikiem jak aquastop bądź ułkad kontroli piany komunikat na wyświetlaczu o pompce wody który może się pojawić kilka lub tylko raz skutecznie blokując programator.

  Tym samym mógł pościć wirowanie z nie odpompowana woda i efekt końcowy jak w opisie postu Przyczyna uszkodzenia krzyżaka lożyska.
  Mam zdjęcie tego modelu zamieszczę je w dalszej konwersacji jeśli będzie potrzebne.
 • #10
  marcinna78
  Level 3  
  Bardzo dziękuję za pomoc i porady. Zdecydowałem, że będzie w domciu nowa wirówka. Myślę, że 8 lat to szczyt życia współczesnego sprzętu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 • #11
  Piotr2608

  Level 40  
  marcinna78 wrote:
  Bardzo dziękuję za pomoc i porady. Zdecydowałem, że będzie w domciu nowa wirówka. Myślę, że 8 lat to szczyt życia współczesnego sprzętu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  Nie róbcie sobie jaj. Co drugi temat kończy się wyrzuceniem sprzętu na złom, bo ktoś nie ma kompetencji
  aby naprawić fajny sprzęt. Po co więc zakładanie takich tematów? Żadnego urządzenia za darmo naprawić się nie da.
  Mamy realne oszczędności w postaci usługi, gdyż w tym wypadku naprawy dokonujemy sami.