Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iveco 35s12 2,3d - Nagle przestał chodzić nawiew i elektryczne szyby

zdzislaw-m 30 Jun 2022 20:01 402 2
 • #1
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Witam kolegów i proszę o pomoc, tak naprawdę to potrzebuję schematu instalacji do Iveco 35s12 2,3d z 2005r, albo bezpośredniej pomocy. Jechałem dzisiaj autem i było oczywiście bardzo gorąco, chodził włączony nawiew w pozycji Automat ( to Iveco ma klimę ale gdzieś zginęło zasilanie na kompresor i oczywiście nie ma czasu żeby to zrobić) szyby elektryczne, otwarte do połowy i w pewnym momencie przestał chodzić nawiew - w samochodzie ucichło - chciałem opuścić szyby niżej a tu kiszka, nie chodzą również szyby. Wjechałem do garażu bo nie zostawię na dworze samochodu z otwartymi oknami, ale mus jest to naprawić i to szybko. Stąd moja prośba o szybką pomoc. A jeszcze jedno zauważyłem, że na liczniku nie pokazuje również temperatury zewnętrznej, a jak włączałem auto to przez chwilę pojawił się komunikat " Error Cl , ". Może to wam coś podpowie. Proszę pomóżcie.

  PS
  Sam ozdrowiał. Auto przestało noc w garażu i na drugi dzień po przekręceniu kluczyka słychać było tylko pyknięcie i wszystko wróciło do normy. O co tu chodzi? Może ktoś ma jakiś pomysł, bo obawiam się żeby nie powtórzyło się to samo.

  A schematu i tak poszukuję, jak by ktoś miał będę wdzięczny.
 • #2
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Witam, wszystkich ponownie.
  Pisałem że przestały mi chodzić nawiewy i elektryczne szyby, Obawiałem się że problem wróci bo sam się naprawił. No i wrócił w sobotę, wyjechałem spod domu i okazało się szyb nie można otworzyć, nawiewy nie chodzą i jeszcze jedna sprawa, nie chodzą również wycieraczki. Podpowiedzcie za co się brać: czy to jest może gdzieś na jednym ciągu CAN, czy to jest brak jakiegoś wspólnego zasilania dla tych 3 podzespołów. Ja mam to już drugi raz w przeciągu pół roku, może ktoś miał coś podobnego, a może ktoś ma jakiś pomysł. Gdyby ktoś miał schemat instalacji elektrycznej, chociaż tej części to będę wdzięczny za pomoc i udostępnienie. Widziałem kiedyś na jednym z postów w którym pisałem że odzywał się również kolega Hart3 i miał dostęp do Podręcznika Szkoleniowego ze schematami. Gdyby Hart3 to czytał to proszę go również o kontakt i pomoc. Pozdrawiam fanów Iveco i czekam na pomoc.

  PS
  Nikt nie chciał mi pomóc, ale ja wam podpowiem, Udało mi się ten temat zamknąć. A uszkodzony okazał się przekaźnik 25209, raz łapał a jak nie chciał to nie łapał. Dość drogi około 80,-zł ale wszystko ustąpiło. Może komuś się to przydać bo usterka wg. mnie rzadka.
 • #3
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Uszkodzony przekaźnik 25209.