logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki wzmaciacz ? na tda czy ....

secound 11 Lis 2005 17:43 1524 14
REKLAMA
  • #1 1973024
    secound
    Poziom 12  
    Witam Wszystkich !

    Mam taką sprawe chciałbym abyście mi pomogli w wyborze wzmacniacza do samochodu, zasili on mój subwoofer który buduje na głosniku Stx GDN 27-150-4-SS.(br , 32 l ) Wzmacniacz bedzie zasilał tylko subwoofer. Mam na oku dwa wzmacniacze:
    1. Ten na układzie TDA7294 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70746281
    2. Ten wygląda solidnie, ale kto wie... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71342188

    Interesuje mnie jakis z tych dwóch, ze wzgledu na niewielką cene.
    Bardzo prosze o porady. Czy mieliście juz doczynienia z tymi wzmacniaczami?? i jak sie spisują ??

    Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam !! !! !!

    Dodano po 49 [minuty]:

    Bardzo Prosze o pomoc , to dla mnie bardzo ważna sprawa !
    Prosze o odpowiedzi .

    pozdrawiam !
  • REKLAMA
  • #2 1973500
    przema72
    Poziom 19  
    ja bym polecił tego na tda tam masz przynajmniej prawdziwe 100w i to pojedyncze , z tego drugiego może wycjągniesz z 80 w ale trzeba bawić się w mostkowanie tak aby oba kanały zasilały 1 głośnik. a z pojędynczego kanału wyciągniesz ok 40 - 50 wat.
  • #3 1973666
    mukade
    Poziom 31  
    Ten soling jest monofoniczny, co chcesz tam mostkować?
  • #4 1973782
    przema72
    Poziom 19  
    ups sorki żeczywiscie jest mono . ale szczerze to wątpię żę producent podał moc RMS te 130 to chyba raczej muzyczna czyli ok 60-70 RMS. a ten tda jak jest dobrze zbudowany to da 90 w RMS
  • #5 1973793
    secound
    Poziom 12  
    Ten Soling ,posiada 2 kanały fabrycznie zmostkowane w 1 kanał, jak pisze w aukcji. Wiec nie trzeba mostkować , dopiąc subwoofer i juz.

    przema72 : Własnie tez sie zastanawiam bardziej nad tym TDA, tam przynajmniej mam pewną moc, a ten Soling to niewieadomo co to ...., gdyby ktos miał doczynienia z któryms z tych wzmacniaczy to prosze o wypowiedzi.
  • REKLAMA
  • #6 1973902
    przema72
    Poziom 19  
    a więc mostek , a mostek (choć nie zawsze) oznacza stratę czyli jak mamy 2 razy 50 to w mostku mamy ok 80 a nie 100 . no i dochodzi czy to moc rms czy muzyczna ale ja jeszcze nie widziałem wzmacniacza co ma moc rms podana ( chyba że czciąką 6 pod mocą muzyczną :D ) ja bym stawiał na tda przynajmniej jak coś spalisz to masz tanie łatwo dostępne elementy ( tda ok 10zł z ebaya i sg3525 z przetwornicy chyba 15zł) a ta chinszczyzna to wygląda troche lipnie w srodku i nie można powiększyć zdięc :?:
  • #7 1974115
    mukade
    Poziom 31  
    Bierz TDA. Miałem jedno i drugie i wolę TDA - większy kop, czystsze brzmienie. Chociaż w sumie to tego TDA sam składałem więc nie wiem jak to zrobił ten ziom z allegro. Więc w sumie to już nie wiem co Ci polecić... Dobrze zrobiony wzmak na TDA jest lepszy. Pozdro.
  • REKLAMA
  • #8 1974145
    cosmo177
    Poziom 11  
    Też uważam że lepszy bedzie TDA , jest bardziej pewny od tego drugiego ( wsumie niewieadomo co to jest) . TDA dostarczy do twojego suba około 80-90 W, a to juz w aucie rozchula stx'em.

    Polecam ten na TDA, ten allegrowic który sprzedaje te wzmacniacze napewno umie je poskładać należycie , wiec bierz go !

    pozdrawiam !
  • #10 1986155
    przema72
    Poziom 19  
    schemat jest na elektrodzie użyj "szukaj" a do zasilania 12v musisz mieć przetwornicę i tu też "szukaj" bo jest to na elektrodzie
  • #11 1990011
    mukade
    Poziom 31  
    A ma ktoś schemacik do takiego filtra aktywnego jaki jest w tym wzmacniaczu z allegro? Bo tego nie udało mi się znaleźć na elektrodzie. Pozdro
  • #12 1993838
    Śpiący
    Poziom 15  
    Z TDA 7294 realnie da się uzyskać do 70W. Podniesienie napięcia powyżej +/-32V nie ma sensu bo i tak od pewnego momentu zaczyna iść przesterowanie. Wiem co mówie, bo aktualnie mam 2X TDA7294 w samochodzie. Miałek też kiedyś mostek, trzeba powiedzieć, że to miało dopiero kopa. Moim zdaniem takie TDA w stereo jest optymalne do napędzenia pożądnych głośniczków 16-20cm, lub elips 6x9". Do suba może być trochę mało. Dlatego do suba pokusiłbym się o TDA w mostku i do tego STXa w wersji 8Ω. Schematów przetworek jest na elektrodzie mnóstwo. Możesz mieć problemy z nawinięciem trafka, chyba że wykorzystasz patent MDCSa z trafem od ATXa. Schematów filtra jest jeszcze więcej na tym forum. Wybierz jakiś sprawdzony.

    Zwróć uwagę, że TDA w mosku będzie cie niewiele więcej kosztować, a mocy ma 2 razy tyle. Koszt kości na wolumenie 11zł (tyle ostatnio płaciłem). Ogólnie cena scalaka powoduje, że ostatnio nie robie wzmacniaczy na elementach dyskretnych.

    PS. Jakbyś miał zamiar robić ten wzmacniacz, to zwróć uwagę że na schamacie wędrującym po elektrodzie jest zupełnie niepotrzebnie zamotany miękki start/stand-by/mute.
  • REKLAMA
  • #13 1993952
    mukade
    Poziom 31  
    Śpiący, jak uważasz, że jest dużo tych schematów filtrów na elektrodzie, to podaj proszę jakiegoś linka. Wierz mi, nie proszę o to z lenistwa, ale naprawdę szukałem dobre 15minut i nic. Może Ty coś zdziałasz... Jak by Ci się chciało to znajdź mi coś proszę na elce. Pozdro.
  • #15 1997282
    mukade
    Poziom 31  
    Wielkie dzięki!!! Pozdrawiam!
REKLAMA