Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Xprog a schemat z innego programatora

Sivyx 02 Jul 2022 15:04 510 3
    Sivyx
    Level 16  
    Witam mam dwa schematy do odczytu procka xc2361a w układzie. Jeden z xproga na którym idą sygnały RxD TxD i reszta, nie był by to problematyczny schemat gdyby nie wymagał podniesienia dwóch nóżek procesora. Drugi schemat pochodzi z innego programatora i nie wymaga podnoszenia nóżek, za to ma sygnały tdi tdo i reszta tms tck.. Czy mogę bezpiecznie spróbować z tym drugim schematem przy użyciu xproga z analogicznie tymi samymi pinami jak na dwóch ostatnich zdjęciach. Dzięki i pozdrawiam
    Xprog a schemat z innego programatora1 (1).jpg Download (355.85 kB)
    Xprog a schemat z innego programatoraCX23-14D3..AC.jpg Download (403.88 kB)
    Xprog a schemat z innego programatora1.jpg Download (31.8 kB)
    Xprog a schemat z innego programatora2.jpg Download (25.43 kB)
    Oczywiście pomijając 5v tam idzie 12v na pcb
    HAL_incognito
    Level 3  
    Wydaje mi się, że podnosimy te wyprowadzenia, aby programowania po czymś co wygląda na jakiś interfejs nie przerywały nam inne układy podłączone pod te piny.

Więcej nie jestem w stanie powiedzieć, ani dać gwarancji że nic sie nie stanie pownieważ nie wiem jaką płytkę dokładnie programujesz. Mógłbyś wysłać do niej link, lub link do poradnika na którym znalazłeś schemat?
    bart-projects
    Level 26  
    Autoliv to sterownik poduszek i pewnie "w celach edukacyjnych" próbuje się z niego usunąć zapis wypadku.

Te dwa piiny można sprawdzić w jedną minutę czytając note procesora z Alldatasheet wpisując w wyszukiwarkę "XC2361A".
    To sa piny ktore ustalają adres dla zewnętrznej szyny. Czasem są na stałe zlutowane albo z masą albo z plusem.
    Jeden programator potrafi sobie adres do ktorego się odwołuje zmienić softowo a drugi ma go wpisane na stałe i potem próbuje wymusić jakiś stan na tych pinach.
    Jesli są połaczone do masy a wymagane jest by to były dwa stany HI to programator z oczywistych wzgledow tego zrobić nie potrafi.

Takie piny się igłą podnosi w sekundę, albo inwestuje w lepszy prog ;) Kiedyś w radyjkach sie podnosiło nogi nawet w Motorolach w obudowach PLCC a tam nogi zawinięte pod mikroprocesor.

Co do bezpiecznego podłączenia. Miernik w łapę i patrzysz jakie tam są stany. Potem patrzysz co próbuje ustawić programator. Ot wsjo.
    A jak inne układy na tej samej szynie brużdżą to podaje im się sygnał reset.
    Sivyx
    Level 16  
    Skończyło sie car pro toolem po jtagu. Nie odważylem się na xproga bo jednak piny trzeba było podnosić. A auto z wywalonym sterem nie odpala i by była mega jazda jak by poszło coś nie tak...