Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Xprog a schemat z innego programatora

Sivyx 02 Jul 2022 15:04 510 3
 • #1
  Sivyx
  Level 16  
  Witam mam dwa schematy do odczytu procka xc2361a w układzie. Jeden z xproga na którym idą sygnały RxD TxD i reszta, nie był by to problematyczny schemat gdyby nie wymagał podniesienia dwóch nóżek procesora. Drugi schemat pochodzi z innego programatora i nie wymaga podnoszenia nóżek, za to ma sygnały tdi tdo i reszta tms tck.. Czy mogę bezpiecznie spróbować z tym drugim schematem przy użyciu xproga z analogicznie tymi samymi pinami jak na dwóch ostatnich zdjęciach. Dzięki i pozdrawiam
  Xprog a schemat z innego programatora1 (1).jpg Download (355.85 kB)
  Xprog a schemat z innego programatoraCX23-14D3..AC.jpg Download (403.88 kB)
  Xprog a schemat z innego programatora1.jpg Download (31.8 kB)
  Xprog a schemat z innego programatora2.jpg Download (25.43 kB)
  Oczywiście pomijając 5v tam idzie 12v na pcb
 • #2
  HAL_incognito
  Level 3  
  Wydaje mi się, że podnosimy te wyprowadzenia, aby programowania po czymś co wygląda na jakiś interfejs nie przerywały nam inne układy podłączone pod te piny.

  Więcej nie jestem w stanie powiedzieć, ani dać gwarancji że nic sie nie stanie pownieważ nie wiem jaką płytkę dokładnie programujesz. Mógłbyś wysłać do niej link, lub link do poradnika na którym znalazłeś schemat?
 • #3
  bart-projects
  Level 26  
  Autoliv to sterownik poduszek i pewnie "w celach edukacyjnych" próbuje się z niego usunąć zapis wypadku.

  Te dwa piiny można sprawdzić w jedną minutę czytając note procesora z Alldatasheet wpisując w wyszukiwarkę "XC2361A".
  To sa piny ktore ustalają adres dla zewnętrznej szyny. Czasem są na stałe zlutowane albo z masą albo z plusem.
  Jeden programator potrafi sobie adres do ktorego się odwołuje zmienić softowo a drugi ma go wpisane na stałe i potem próbuje wymusić jakiś stan na tych pinach.
  Jesli są połaczone do masy a wymagane jest by to były dwa stany HI to programator z oczywistych wzgledow tego zrobić nie potrafi.

  Takie piny się igłą podnosi w sekundę, albo inwestuje w lepszy prog ;) Kiedyś w radyjkach sie podnosiło nogi nawet w Motorolach w obudowach PLCC a tam nogi zawinięte pod mikroprocesor.

  Co do bezpiecznego podłączenia. Miernik w łapę i patrzysz jakie tam są stany. Potem patrzysz co próbuje ustawić programator. Ot wsjo.
  A jak inne układy na tej samej szynie brużdżą to podaje im się sygnał reset.
 • #4
  Sivyx
  Level 16  
  Skończyło sie car pro toolem po jtagu. Nie odważylem się na xproga bo jednak piny trzeba było podnosić. A auto z wywalonym sterem nie odpala i by była mega jazda jak by poszło coś nie tak...