Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór mikrokontrolera, który usprawnia projektowanie interfejsu głosowego

ghost666 03 Jul 2022 14:27 369 0
 • Dobór mikrokontrolera, który usprawnia projektowanie interfejsu głosowego
  STMicroelectronics łączy sprzęt i oprogramowanie dla mikrokontrolera STM32 z technologiami sterowania głosem firmy Sensory, aby usprawnić opracowywanie interfejsów użytkownika bazujących na mowie w urządzeniach do noszenia, elementach Internetu Rzeczy (IoT) i aplikacjach inteligentnego domu.

  Podczas gdy technologia VoiceHub od Sensory umożliwia projektantom tworzenie niestandardowych modeli rozpoznawania mowy przy użyciu nietypowych słów wybudzających, zestawów poleceń sterowania głosem i dużych gramatyk języka naturalnego w prawie 20 językach i dialektach, integracja całości ze sprzętem i przejście na warunki licencji stają się głównymi przeszkodami. Połączenie sił z ST tworzy kompletny pakiet oprogramowania, sprzętu i licencji do wbudowanego rozpoznawania mowy w mikrokontrolerach STM32 i sprawia, że ​​dodanie interfejsu głosowego jest prostym zadaniem.  Nowa technologia pozwala inżynierom projektującym na wdrażanie sterowania z wykorzystaniem głosu, analizowanego algorytmami sztucznej inteligencji (AI) na brzegu sieci — wszystko to bez wiedzy z zakresu programowania, nauki o danych i uczenia maszynowego. Użytkownicy mogą uruchomić pakiet STM32Cube Expansion Software na wysokowydajnym mikrokontrolerze STM32H7, aby obsługiwać modele mowy, korzystając jednocześnie z dużych zasobów pamięci wbudowanej.

  Nowe rozwiązanie umożliwia inżynierom projektantom opracowywanie i prototypowanie intuicyjnych, głosowych interfejsów dla szerokiej gamy inteligentnych produktów. Pozwala także na korzystanie z ekosystemu oprogramowania STM32Cube oraz nowego portalu internetowego VoiceHub firmy Sensory.

  Źródło: https://www.planetanalog.com/the-mcu-pairing-streamlines-voice-control-interface-design/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.