Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[12.07.2022, Webinar]Izolowane i nieizolowane układy do pomiaru prądu

ghost666 05 Jul 2022 10:13 267 0
 • [12.07.2022, Webinar]Izolowane i nieizolowane układy do pomiaru prądu
  Pomiar wartości prądu ma kluczowe znaczenie w sterowaniu silnikami, zarządzaniu akumulatorami, zarządzaniu energią i wielu innych zastosowaniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Nawet proste rozwiązania oparte na wzmacniaczach operacyjnych i zintegrowanych monitorach prądu wymagają starannych rozważań projektowych, aby zmaksymalizować precyzję i odporność systemu. Co więcej, aplikacje dla wysokiego napięcia i prądu przemiennego wymagają specyficznych podejść do aplikacji z odpowiednimi komponentami, aby uzyskać izolowany pomiar prądu.

  W tym seminarium internetowym zostaną omówione różne kwestie projektowe dotyczące skutecznego mierzenia prądu i omówione zostaną przykłady zastosowań izolowanych zasilaczy, izolatorów cyfrowych i izolowanych przetworników sigma-delta. Przedstawiciele firmy STMicroelectronics przedstawią również najnowszy dodatek do eDesignSuite, potężny graficzny interfejs użytkownika eDSim. GUI to pomaga symulować dowolną topologię przetwornicy SMPS z dowolnymi otaczającymi obwodami, umożliwiając użytkownikom oszacowanie sprawności, zachowania i ogólnych parametrów danego projektu. Charakteryzuje się zwiększoną dokładnością i wyższą prędkością konwergencji dla scalonych sterowników przetwornic SMPS, umożliwiając przyspieszenie symulacji analogowych o od 10 do 50 razy w porównaniu do tradycyjnych symulatorów SPICE.  Seminarium zaplanowane jest na wtorek, 12 lipca 2022. Odbędzie się o godzinie 15:00 CEST (czasu środkowoeuropejskiego). Na webinar zarejestrować można się tutaj.

  W ramach seminarium uczestnicy poznają następujące zagadnienia:

  * Aktualne podstawy pomiaru prądu i nowe produkty.
  * Bloki najwyższego poziomu do zastosowań przemysłowych.
  * Wskazówki projektowe i wskazówki dotyczące aplikacji do pomiaru prądu.
  * Izolowane i nieizolowane układy do pomiaru prądu z zabezpieczeniem nadprądowym.
  * Nowe narzędzie do symulacji eDSim SPICE.

  Źródło: Materiały prasowe STM

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.