Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Poszukuję pralkę i suszarkę Bosch lub Samsung z wymiennymi częściami

patrycjawoszczyna89 05 Jul 2022 19:29 417 8
Bosch
 • #1
  patrycjawoszczyna89
  Level 3  
  Witam,
  Poszukuję pralkę i suszarkę Bosch lub Samsung. Zależy mi, aby te sprzęty posiadały wymienne części m.in. łożyska i bęben. Chcę, aby pralka miała automatyczną wagę i dobierała sama ilość wody. Nie chcę, aby pralka była ultra oszczędna i żeby pobierała mało wody, a pranie było ledwo wilgotne, tylko, żeby porządnie i szybko prała. Suszarki nie miałam nigdy, więc nie mam pojęcia czym się kierować.
  Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.
 • Bosch
 • Helpful post
  #2
  mrice
  Home appliances specialist
  patrycjawoszczyna89 wrote:
  ależy mi, aby te sprzęty posiadały wymienne części m.in. łożyska i bęben.

  Łożyska wymienia się w każdej. Bębnów w żadnej, bo ceny kosmiczne.

  patrycjawoszczyna89 wrote:
  Chcę, aby pralka miała automatyczną wagę i dobierała sama ilość wody.

  Wyobraż sobie, że nawet Polar PDG585 z lat 90tych dobierał wodę do ilości prania :lol:
 • Bosch
 • #3
  patrycjawoszczyna89
  Level 3  
  Trochę poczytałam tu na forum i doradzano właśnie wybieranie pralek, które mają wymienne części, nawet wysyłali zdjęcia pogladowe właśnie, które części można wymieniać. Stąd moje pytanie. Jeśli chodzi o pobór wody to czytalam również, że są pralki, które mają wagę dzięki której pralka sama wie ile ma pobrać wody. W mojej starej pralce, nieważne ile było prania, pobierała zawsze tyle samo wody, czyli mało, zawsze musiałam sama dolewać.
 • Helpful post
  #4
  mrice
  Home appliances specialist
  patrycjawoszczyna89 wrote:
  Trochę poczytałam tu na forum i doradzano właśnie wybieranie pralek, które mają wymienne części,

  Najczęściej beczą o tym Ci któzy tych sprzętów na co dzień nie naprawiają, tylko coś gdzieś poczytali i swoje teorie dorobili. W zbiornikach któe są zgrzewane przy wymianie łożysk sie go przecina i później zgrzewa tworzywem nazad. Dla ogarniętego serwisu dziś to żaden problem. Cenę bębna jak zobaczysz to i tak polecisz po nową pralkę, więc bez róznicy tu.

  patrycjawoszczyna89 wrote:
  Jeśli chodzi o pobór wody to czytalam również, że są pralki, które mają wagę dzięki której pralka sama wie ile ma pobrać wody. W mojej starej pralce, nieważne ile było prania, pobierała zawsze tyle samo wody

  I to jest właśnie ta cała pseudo automatyka. Jak świat swiatem pralka ma za zadanie utrzymać określony poziom wody. Będzie mniej ciuchów, mniej wody wpiją, więc pralka mniej jej dobierze by poziom utrzymać i tyle. Owszem, są pralki któe mają "prawdziwą wagę" ale pewnie 6000 zł na pralkę wydawać nie chcesz.

  patrycjawoszczyna89 wrote:
  zawsze musiałam sama dolewać.

  Do prania jako takiego dużo wody potrzebne nie jest, bowiem istotą prania jest tarcie. Inaczej to wygląda przy płukaniach. Pozostaje jeszcze kwestia nie przeładowywania urządzenia, ale to temat na inną dyskusję.

  Wracajac do meritum sprawy, Samsungi mają dużo upierdliwych problemów z elektroniką, jakością na kolana nie rzucają, choć i tak lepiej to wypada niż marki mocno budżetowe.

  Ja osobiście wybrał by coś z stajni Bosch / Siemens, np pralka z serii WAN (będzie miała upragniony rozbieralny zbiornik) i do tego suszarkę z tej samej serii, będzie ładnie wyglądało, a i suszarki z tej stajni nieźle się spisują.
 • Helpful post
  #5
  yanes
  Level 29  
  Oczywiście suszarkę bez "pompy ciepła"
 • #6
  mrice
  Home appliances specialist
  Z pompą czy bez to już sobie autorka musi zdecydować, każde vrozwiązanie ma swojevwady i zalety.
 • Helpful post
  #7
  yanes
  Level 29  
  Z pompą mam dwie, Boscha kupiona używana pochodziła 1,5 roku, następnie kupiłem nowego Siemensa, działał dokładnie 3 lata. Tą pierwszą rozebrałem do zera, wymiennik był czysty bez jednego kłaczka. Z drugą jeździłem do serwisu a serwisant twierdził, że ona działa poprawnie pomimo, że efekt suszenia jest do niczego. Dawno temu kupiłem używaną, kondensacyjnąSiemensa do dzisiaj działa u koleżanki żony, tylko pasek był w niej wymieniony. Sam w tej chwili mam Miele bez pompy i każdemu będe odradzał zakup z pompą, chociażby jaka technologia była w nich zastosowana. pozorna oszczędność energii nie jest warta by za to przepłacać mając perspektywę że pompa w każdej chwili siądzie.
 • Helpful post
  #8
  mrice
  Home appliances specialist
  yanes wrote:
  Z drugą jeździłem do serwisu a serwisant twierdził, że ona działa poprawnie pomimo, że efekt suszenia jest do niczego.

  Może błąd użytkownika ? Wiele takich przypadków miałem, gdzie ludzie nie wiedzieli jak suszyć i potem było larum, ze źle suszy....

  yanes wrote:
  pozorna oszczędność energii nie jest warta by za to przepłacać mając perspektywę że pompa w każdej chwili siądzie.

  z pozorną oszczędnością energii się zgadzam, natomiast awaryjność samych pomp czy jaśniej mówiąc sprężarek i układu obiegu czynnika to dość rzadkie przypadki. Zdecydowanie dużo większa szansa jest np na uszkodzenie elektroniki.
 • #9
  patrycjawoszczyna89
  Level 3  
  Sugerując się opiniami fachowców, wybrałam pralkę i suszarkę Bosch z serii WAN.