Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth i asm [8051]

11 Lis 2005 20:09 1404 2
  • Poziom 10  
    Cześć :D mam pytanie chciałbym zrobić coś z wykożystaniem bluetooth tzn. urządzenie które będzie się komunikować z komputerem lub telefonem. Chciałbym do tego wykożystać ten moduł Bluetooth i mikrokontroler 8051 lub 89C2051 a napisać program w asm. Najlepiej by było jak by układ komunikował się przez UART z modułem tylko nie wiem co zrobić z liniami RTS i CTS czy są one potrzebne :?:

Wymyśliłem coś takiego :idea: :

Bluetooth i asm [8051]

Chciałbym żeby za pomocą Bluetooth w kompie sterawać wyświetlaczem LCD.
    Nie wiem czy przed tym modułem bluetooth nie powinno być układu Max232.
    W tym pdf pisze coś o protokole że jest kompatybilny z v1.1 i znalazłem to
    http://www.palowireless.com/infotooth/tutorial.asp Z góry dzięki za uwagi :!:
    Moderowany przez Light-I:

Czerwony to mój kolor... ;) Uwaga na przyszłość : Warto w tytule zawrzeć informację o platformie sprzętowej itp.

• Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 42  
    A może powinieneś poszukać w specyfikacji modułu do czego służą te linie?
  • Poziom 12  
    RTS (Request to Send) i CTS (Clear to Send) służą do sprzętowej kontroli przepływu. W protokole RS232 jeśli jedna strona chce coś nadawać, to zapala RTS, odczytuje to druga strona i jeśli jest gotowa do odbioru - zapala CTS, co daje sygnał pierwszej stronie, że może zaczynać transmisję przy pomocy TX.

Podłączenie tego do mikrokontrolera jest opcjonalne - zależy od rodzaju programu. Jeśli zakładasz, że nie będziesz wykorzystywać tego (czyli komputer zawsze może nadawać), to w chipie bt połącz RTS do CTS (zwyczajnie, kabelkiem) i będzie grać.

Co do max232 - wydaje mi się, że max jest wykorzystywany m. in. po to, aby dokonywać konwersji napięć z tych, które występują w COMie, na rozsądniejsze (czyli 5, lub 3V) - to nie będzie Ci chyba potrzebne (chociaż teoretyzuję - sam właśnie pracuję nad zaimplementowaniem bt).

To, na co musisz zwrócić uwagę - napięcia we/wy mikrokontrolera. Upewnij się, że uC akceptuje 3V (z tego co widzę, chyba tak), oraz, że BT przyjmie napięcie które mikrokontroler daje na wyjściu. Ja w swoim układzie mam attiny i muszę po drodze dokonywać konwersji.

Pozdrawiam,
    Merlin