Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy A3 2017 jak przegrać dane bez działającego wyświetlacza.

AweCorp 08 Jul 2022 00:06 354 13
    AweCorp
    Level 4  
    Witam, upadł mi telefon, wyświetlacz całkowicie czarny natomiast wiem, ze wszystko po za tym dziala. Bo dostaje dzwieki jak przychodzi SMS itp..

Da sie jakos udostepnic ten obraz na innym odbiorniku? Bo chodzi o to, ze np. chcialbym przegrac z niego wszystkie dane, bo glownie na tym mi zalezy (wyswietlacza chyba juz sie nie oplaca naprawiac w takim telefonie.)

Jak podlaczam telefon do komputera poprawnie sie wyswietla, ale niestety zeby pojawila sie zawartosc plikow trzeba go odblokowac, a tego nie zrobie skoro nie widze co sie dzieje na ekranie. Jakies pomysly? :)
    blahfff
    Level 39  
    Trzeba podstawic sprawny ekran, chocby jakis tani zamiennik, ew odblokowac w ciemno telefon i potwierdzic dostep do danych o ile dotyk w ogole reaguje.
    AweCorp
    Level 4  
    blahfff wrote:
    Trzeba podstawic sprawny ekran, chocby jakis tani zamiennik, ew odblokowac w ciemno telefon i potwierdzic dostep do danych o ile dotyk w ogole reaguje.

Gdzie kupic taki zamiennik? I jaki to jest mniej wiecej koszt? Jezeli chodzi o odblokowanie w ciemno to nie przejdzie, poniewaz musze wpisac haslo, ktore trudno jest wpisac nie widzac klawiatury. A dotyk dziala, bo slychac dzwieki podczas naciskania w pewne miejsca na ekranie.
    blahfff
    Level 39  
    Chocby na Allegro, z tego co widze to ceny w okolicach 100zl za najtansze zamienniki LCD (zamiast OLEDa). Przy czym musisz pamietac, ze telefon trzeba bedzie rozebrac zeby ten nowy wyswietlacz podlaczyc chocby na czas zgrania danych.
    AweCorp
    Level 4  
    @blahfff Dosc sporo patrzac na to, ze telefon posluzy mi tylko do przegrania danych, a pozniej wyrzuce go do kosza, bo jest zmasakrowany ze wszystkich stron. Nie da sie jakos przeniesc pamieci telefonu np. do innego takiego samego modelu? Albo jakies inne rozwiazanie, podlaczenie kablem do innego telefonu tak, zeby odbierac obraz z tego zepsutego na innym?

blahfff wrote:
    Przy czym musisz pamietac, ze telefon trzeba bedzie rozebrac zeby ten nowy wyswietlacz podlaczyc chocby na czas zgrania danych.

No wlasnie i po za cena dochodzi jeszcze kwestia zamontowania tego, a pewnie dla laika jest to trudne do zrobienia?
    Dziarski Hank
    Level 33  
    Nie da się, poszukaj jakiegoś serwisu GSM co będzie miał taki wyświetlacz na stanie i podstawi go tylko do zrzucenia danych. Chociaż sumarycznie pewnie wyjdzie na to samo albo drożej jak byś kupił samemu i przerzucił wyświetlacz.
    blahfff
    Level 39  
    AweCorp wrote:
    Dosc sporo patrzac na to, ze telefon posluzy mi tylko do przegrania danych, a pozniej wyrzuce go do kosza, bo jest zmasakrowany ze wszystkich stron.

Jesli ~100zl to dla ciebie sporo za wyciagniecie danych to niestety wiele zrobic zrobic sie nie da. Ja wiem, ze najlepiej jakby wszystko bylo za darmo, ale albo te dane sa dla ciebie wazne, albo nie sa. Jesli wyceniasz je na mniej to znaczy, ze sa zbedne. Ten model nie "puszcza" obrazu poprzez zlacze USB-C. Ratowalo by cie jedynie wlaczone wczesniej debugowanie ADB i telefon sparowany z komputerem, ale skoro takie pytania zadajesz to ta opcja odpada.

AweCorp wrote:
    No wlasnie i po za cena dochodzi jeszcze kwestia zamontowania tego, a pewnie dla laika jest to trudne do zrobienia?

Odkleic klapke - chyba najwiejsze wyzwanie. Odkrecic kilka srubek, odlaczyc baterie, odlaczyc tasme od starego ekranu, podlaczyc od nowego i podlaczyc baterie. Cale wyzwanie. Nie trzeba nawet starego ekranu wyklejac, nic skomplikowanego ogolnie, choc wykonane nieumiejetnie moze spodowac wieksze szkody.

Mozesz tez zachowac sie po chamsku, kupic ekran jako osoba prywatna i go potem zwrocic. Bezczelne podejscie, ale teoretycznie przy zakupach na odleglosc taka opcja jest prawnie mozliwa.
    AweCorp
    Level 4  
    blahfff wrote:
    Jesli ~100zl to dla ciebie sporo za wyciagniecie danych to niestety wiele zrobic zrobic sie nie da. Ja wiem, ze najlepiej jakby wszystko bylo za darmo, ale albo te dane sa dla ciebie wazne, albo nie sa. Jesli wyceniasz je na mniej to znaczy, ze sa zbedne

Wlasnie sek w tym, ze sam nie pamietam co tam mialem. Moglbym zainwestowac te 100zl gdybym mial pewnosc, ze uda mi sie to samemu wlozyc.
    blahfff wrote:
    Odkleic klapke - chyba najwiejsze wyzwanie. Odkrecic kilka srubek, odlaczyc baterie, odlaczyc tasme od starego ekranu, podlaczyc od nowego i podlaczyc baterie. Cale wyzwanie. Nie trzeba nawet starego ekranu wyklejac, nic skomplikowanego ogolnie, choc wykonane nieumiejetnie moze spodowac wieksze szkody.

Jest jakis poradnik jak to zrobic dla osoby, ktora nigdy tego nie robila i nie ma zadnych specjalnych narzedzi? Wtedy bym mogl ocenic, czy jest to realne do zrobienia przy moich niklych umiejetnosciach.
    blahfff wrote:
    Mozesz tez zachowac sie po chamsku, kupic ekran jako osoba prywatna i go potem zwrocic. Bezczelne podejscie, ale teoretycznie przy zakupach na odleglosc taka opcja jest prawnie mozliwa.
    Znaczy jakby mi sie udalo wlozyc ten ekran to po prostu mogl bym zawsze sprzedac sam telefon, za stowke poszedlby na pewno - czyli kosztaby sie zwrocily, bardziej obawiam sie, ze przy montazu cos bym nieudolnie zrobil i tylko jeszcze bardziej uszkodzil opcje.
    blahfff
    Level 39  
    AweCorp wrote:
    Jest jakis poradnik jak to zrobic dla osoby, ktora nigdy tego nie robila i nie ma zadnych specjalnych narzedzi? Wtedy bym mogl ocenic, czy jest to realne do zrobienia przy moich niklych umiejetnosciach.

https://www.youtube.com/results?search_query=a3+2017+disassembly

AweCorp wrote:
    Znaczy jakby mi sie udalo wlozyc ten ekran to po prostu mogl bym zawsze sprzedac sam telefon, za stowke poszedlby na pewno - czyli kosztaby sie zwrocily, bardziej obawiam sie, ze przy montazu cos bym nieudolnie zrobil i tylko jeszcze bardziej uszkodzil opcje.

Tam oryginalnie siedzi ekran typu OLED. Te zamienniki to ekrany typu LCD i w wg mnie nie nadaja sie do montazu z mysla o uzytkowaniui telefonu dalej. Sa grubsze, odstaja itp. W mojej ocenie nadaja sie tylko na potrzeby odzysku danych.
    AweCorp
    Level 4  
    blahfff wrote:
    https://www.youtube.com/results?search_query=a3+2017+disassembly

To zeby zmienic sam wyswietlacz trzeba tez specjalnie wyjmowac caly tyl? Baterie i te inne czesci? Jezeli tak, to nie jest to w takim razie takie hop siup dla laika, ktory nigdy nie majstrowal.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Skoro kolega dostał film z demontażem i tego nie rozumie to odradzam samodzielne majstrowanie. Ludzie za zgranie danych są gotowi płacić w tysiącach a często okazuje się to nie możliwe, tutaj masz prawie za darmo i jest źle więc nie masz tam nic potrzebnego na to wychodzi.
    blahfff
    Level 39  
    AweCorp wrote:
    To zeby zmienic sam wyswietlacz trzeba tez specjalnie wyjmowac caly tyl? Baterie i te inne czesci?

Zeby podlaczyc nowy wyswietlacz na krotko na potrzebe zgrania danych wystarczy wykleic klapke, odkrecic kilka srubek i wpiac wtyczke - to tyle.

Zeby wymienic wyswietlacz - trzeba jeszcze wykleic stary i wkleic nowy wiec roboty wiecej. Baterie tez dobrze wykleic zeby jej przypadkiem nie uszkodzic pozniej. Tak jak pisalem, te tanie zamienniki LCD nie nadaja sie do montazu w tych telefonach wiec to tylko z mysla o wyciagnieciu danych.
    AweCorp
    Level 4  
    blahfff wrote:
    Zeby podlaczyc nowy wyswietlacz na krotko na potrzebe zgrania danych wystarczy wykleic klapke, odkrecic kilka srubek i wpiac wtyczke - to tyle.

Klapki tylnej telefon nie ma tak czys jak, jest od razu na zywo bateria. Jakis konkretnie srobokret do tych srobek jest potrzebny? I o jakiej wtyczce mowisz?
    Bo na filmie wygladalo to na troche robocizny i raczej wprawy, chyba ze ja w tym wypadku nie musialbym tyle majstrowac.
    blahfff
    Level 39  
    Coz, jesli z zalozenia chcesz sie tam wbic lomem ze od razu w glowie ci podziurawiona bateria, nie masz zadnych wkretaktow i kompletnie o tym pojecia, to albo idz z tym do serwisu, albo odpusc temat.