Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana wodomierzy w instalacji NIBCO

SonicBDG 08 Jul 2022 09:57 246 2
 • #1
  SonicBDG
  Level 1  
  Witam wszystkich serdecznie !

  Mam pytanie odnośnie okresowej wymiany wodomierzy w bloku mieszkalnym a mianowicie tydzień temu otrzymałem pismo ze spółdzielni mieszkaniowej o obowiązku legalizacji wodomierzy w kuchni .  Mieszkanie zakupiłem 4 lata temu i w kuchni mam meble wykonane na wymiar , problem polega na tym że we wcześniejszych latach podobno serwisant ze spółdzielni odmówił wykonania w moim lokalu wymiany tych wodomierzy ze względu na zamontowanie ich na instalacji z tworzywa PVC NIBCO po obu stronach wodomierzy , tłumacza to w piśmie że może to spowodować zagrożenie że siły skręcające występujące przy demontażu i ponownym montażu wodomierza moga spowodować pęknięcie tworzywa i zalanie.

  poniżej przesyłam zdjęcia poglądowe jak wygląda moja instalacja w kuchni i co z tym fantem można zrobić , czy faktycznie może być niewykonalna taka wymiana ? czy trzeba przerobić instalację z innego materiału ? nie mam pojęcia za bardzo co z tym zrobić , kuchnia ma stałą zabudowę z mebli wykonanych na wymiar z górnym blatem .

  Wymiana wodomierzy w instalacji NIBCO


  Wymiana wodomierzy w instalacji NIBCO Wymiana wodomierzy w instalacji NIBCO
 • #2
  badboy84
  Level 42  
  Według mnie trochę przesadzają, instalacja nie jest na sztywno bo wyjście z wodomierza jest bezpośrednio na wąż do baterii. Może chcieliby coś przytulić za przeróbkę tej instalacji. Jak dla mnie odmowa bezzasadna.
 • #3
  ta_tar
  Level 39  
  badboy84 wrote:
  Według mnie trochę przesadzają,
  Ale tylko trochę albo nie mają prawdziwych fachowców.
  Chociaż jak u nas wymieniali wodomierze, okazało się że sąsiad z parteru miał w łazience to samo. Firma była fachowa a i tak przy odkręcaniu uszkodzili rurkę na dopływie do wodomierza. Dopiero przeróbka na krótkie odcinki przed licznikiem z rury PP, dobre mocowanie do ściany i dopiero montaż wodomierzy.
  Jedyny problem u autora to jest to, że kuchnia, meble na wymiar, brak dobrego dostępu.