Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki subwoofer aktywny kupić, budżet 2300zł?

kazimierzwozniakowsk 08 Jul 2022 17:07 381 10
    kazimierzwozniakowsk
    Level 3  
    Witam wszystkich serdecznie. Mam ogromną prośbę. Posiadam kolumny aktywne RCF.ART 712.I chciałbym dokupić Subwoofer aktywny ale mam dylemat jaki, zamierzam kupić JBL JRX 118sp albo Mackie SRM 1801 co proponujecie? a może inne sugestie. Jestem początkujący, no i zielony w tym temacie, kasa jaką dysponuje to max 2300zł.Grał będę różnie, raczej średnie imprezy. Bardzo proszę o odpowiedź lub propozycje. Pozdrawiam
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    118sp to do kina domowego się nadaje a 1801 ma blaszaka z 3" cewką - oba są dramatem. Kup sobie jedną TP118 i końcówkę mocy do niej np. LX1100 i masz temat załatwiony.
    kazimierzwozniakowsk
    Level 3  
    No nie mogę, Myślałem że są fajne, jak można to prosił bym o propozycje ale sub aktywny do tych kolumn, bardzo proszę żebym nie wydał kasy w błoto jak to się mówi. A tak zapytam z innej beczki sub musi być bo grają fajnie. Nie wiem Jak by było z subem dużo lepiej? bo basu mają sporo
    DjMapet
    Level 43  
    Może i maja sporo, ale nie basu a raczej kick basu.

W tej kasie nie kupisz subwofera aktywnego, który będzie w stanie sprostać swoją skutecznością tym nadstawkom.
    Na odpowiedni subwofer (a najlepiej dwa) powinieneś mniej/więcej wydać tyle, ile dałeś za nadstawki.
    Poszukaj w używanych (Alle, OLX?) subwofera o skuteczności max ok 132 dB i najlepiej na 18" głośniku.

Pozdrawiam.
    kazimierzwozniakowsk
    Level 3  
    Mam pytanie czy ten sub, BEHRINGER B1500XP, Mógł by być do kolumn rcf art712A, Bardzo prosił bym o wasze zdanie, bo tak się przymierzam do niego ale się za bardzo na tym nie znam. Pozdrawiam.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Do 712a minimum to 2x1800XP - sprawdzone w boju.
    kazimierzwozniakowsk
    Level 3  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź, kupiłem na razie jeden musi wystarczyć, teraz jak to wszystko poustawiać hm, będę kombinował, Jak nie ustawię zadowalająco to liczę na waszą wiedzę I pomoc bo moja to daleko w polu, POZDRAWIAM

Dodano po 4 [minuty]:

To znaczy kupiłem 1500XP, Czy to kasa wywalona w błoto? nie da rady? przecież nie musi flaków wykręcać, sam już nie wiem kurde
    DjMapet
    Level 43  
    kazimierzwozniakowsk wrote:
    jak to wszystko poustawiać

Nie wiem jaki masz mikser, ale z jego wyjść (MASTER/MIX?) L i R podajesz sygnał na wejścia INPUT A (L) oraz INPUT B (R) subwofera a z jego wyjść OUTPUT podajesz sygnał: z A na wejście INPUT kolumny lewej oraz z B na wejście INPUT kolumny prawej. Z tych wyjść zostanie wysłany na kolumny sygnał po filtrze górnoprzepustowym na sztywno ustawionym w okolicy 100Hz.
    Potencjometrem HIGH CUT ustawiasz poziom filtra górnozaporowego, czyli części pasma do której ma grać subwofer. Ustaw w okolicy 90-100Hz - będzie to gdzieś w okolicy godź 11-12.
    Przełącznik BOOST służy do włączenia funkcji podbicia części pasma wybranej potencjometrem BOOST FREQUENCY. Możesz, ale nie musisz używać tej funkcji.
    Potencjometrem LEVEL ustawiasz stosunek natężenia subbasu do natężenia nadstawek.
    Przełącznik PHASE ustawiasz na słuch w takiej pozycji w której cały system gra lepiej, pełniej. Jeśli w obu pozycjach nie ma różnicy to ustaw w pozycji NORM.
    W nadstawkach górne przełączniki ustawiasz w pozycji FLAT a dolne w pozycji LINE.

kazimierzwozniakowsk wrote:
    To znaczy kupiłem 1500XP, Czy to kasa wywalona w błoto? nie da rady? przecież nie musi flaków wykręcać, sam już nie wiem kurde

Zależy na jakich imprezach system będzie stosowany.
    Do pewnego stopnia odkręcenia nadstawek radę da, jednak jak na większej imprezie odkręcisz nadstawki do oporu, to bas się przez nie nie przebije.

Pozdrawiam.
    kazimierzwozniakowsk
    Level 3  
    Bardzo dziękuje

Dodano po 31 [minuty]:

Ostatnie pytanie. A w tych górnych nadstawkach to musi być FLAT I LINE? Jak zrobię flat to nie za bardzo słyszę różnice ale jak przełączę LINE to gra o wiele ciszej czy to tak ma być? A mikser mam MACKIE PROFX10V3 może być? Pozdrawiam