Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil Altus 140 2022 rok - wstawienie głośników dedykowany dla Altusów 300

kurenzo 09 Jul 2022 14:54 330 2
    kurenzo
    Level 9  
    Witam.
    Mamy 2022 rok ale zawsze chciałem mieć Altusy 140.
    Sam mam Voyager 350.

Dostałem wczoraj przypadkiem Altusy 140 za darmo.
    Wszystkie głośniki są do wyrzucenia.
    Tonsil ma w ofercie gotowe zestawy do tych nich tj. nowe trzy głośniki:
    GDN 30/60/1 - 1 szt.
    GDM 18/80- 1 szt.
    GDWT 9/80 - 1 szt.

Czy najlepszą opcją będzie zamówienie ww. zestawu, dedykowanego do tych kolumn czy mogę kupić i wstawić dedykowany zestaw do Altus 300 tj.:
    GDN 30/100/11 - 1 szt.
    GDM 18/80 - 1 szt.
    GDWT 9/100FP - 1 szt.

Generalnie przy kolumnach nie chcę nic zmieniać tylko chcę włożyć nowe głośniki.
    Grzegorz740
    Level 36  
    Zestaw głośników od Altus 300 nie możesz włożyć do Altus 140. A to wynika z wymiarów obudowy. Altus 140 ma mniejszą obudowę niż Altus 300.

Dlaczego wszystkie głośniki są do wyrzucenia? Nie da się ich zregenerować?
    kurenzo
    Level 9  
    Obudowa jet za małą w sensie głośnik niskotonowy z Altus 300 potrzebuje większej obudowy ?
    Kolumny stały w wilgotnej piwnicy. Niskotonowe i średniotonowe nie mają zawieszenia a membrany i kosze pokryte są śladami pleśni/grzyba, wysokotonowy działa jeden więc wolę wymienić dwa nowe.
    Wysłanie do Tonsila na regenerację to koszt ok 300 zł.
    Nowy zestaw do dedykowany do tej kolumny to 399 zł czyli ok 100 zł różnicy i są nowe głośniki.
    Nowy zestaw do Altus 300 to 469 zł.
    Gdyby to nie zaszkodziło a trochę pomogło to wolę zamówić zestaw do 300 ale jeśli to nie ma sensu to zamówię zestaw do 140.
    Regeneracja jest niewiele tańsza od kupna nowych głośników, pieniądze nie grają roli w tym przypadku.

Reasumując, najlepszą opcją dla tych kolumien będzie zamówienie zestawu nowych głośników do Altus 140 x 2 ?

Dziękuję za Wasze zdanie.