Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak świateł skuter Peugeot v-clic 4t 50 cm

jechna333 12 Jul 2022 21:48 201 3
Relpol
    jechna333
    Level 2  
    Skuter Peugeot v clic 4t padło mi zasilanie świateł i podświetlenie licznika, przez nieuwagę podłączyłem odwrotnie akumulator i zacząłem kręcić żeby odpalić, zorientowałem się dopiero po czasie, co mogło paść? Czy mogły spalić się cewki na statorze?
  • Relpol
    rafik54321
    Level 29  
    Przede wszystkim sprawdź bezpieczniki. Następny raczej padł regulator napięcia.

Cewki niezależnie od tego w którą stronę kręcisz wałem, dają napięcie przemienne. Więc cewki nie powinny się uszkodzić. Gorzej regulator napięcia, bo on by podawał de facto + na - akumulatora, a - na + akumulatora.
    A że regulator napięcia może być "przekaźnikiem" na dalszą część elektryki, to dlatego ci potem już nie bangla :P .
    jechna333
    Level 2  
    rafik54321 wrote:
    Przede wszystkim sprawdź bezpieczniki. Następny raczej padł regulator napięcia.

Cewki niezależnie od tego w którą stronę kręcisz wałem, dają napięcie przemienne. Więc cewki nie powinny się uszkodzić. Gorzej regulator napięcia, bo on by podawał de facto + na - akumulatora, a - na + akumulatora.
    A że regulator napięcia może być "przekaźnikiem" na dalszą część elektryki, to dlatego ci potem już nie bangla :P .

Wymieniłem regulator napiecia pochodził i znów cisza
    rafik54321
    Level 29  
    Musiałbyś pomierzyć jakie napięcie wskakuje na regulator. Najlepiej podłącz jakąś żarówkę mocną dla pewności. Mierz na napięciu przemiennym. Jak ci wyskoczy kilkadziesiąt V to na bank ci zdechły cewki.